Aktualności

« back

Lato w mieście
2017-05-16
Udostępnij na facebook

42 szkoły podstawowe i placówki edukacyjne przygotowały ofertę letnich półkolonii dla uczniów, którzy wakacje spędzą w Łodzi. Półkolonie zaczną się 26 czerwca i potrwają do 31 sierpnia, a zapisy rozpoczynają się już 17 maja.

- Zachęcam rodziców by zapisali dzieci na półkolonie, ponieważ oferta zajęć jest bardzo atrakcyjna i uczestnicy na pewno nie będą się nudzić - powiedział Tomasz Trela, wiceprezydent Łodzi. - Będą wycieczki do ciekawych miejsc Łodzi, zajęcia sportowe, trochę edukacji przez zabawę, a nawet nocleg poza domem, co dla wielu uczniów może być dużą atrakcją.

Zajęcia w ramach półkolonii są adresowane do uczniów szkół podstawowych, będą się odbywać od poniedziałku do piątku w godz. 8 - 16. Można zapisać dziecko na 2-tygodniowy turnus, ale można na krócej lub dłużej - decyzja należy do rodziców. Dzień pobytu dziecka na półkoloniach kosztuje 10 zł i jest to koszt posiłku, wszystkie atrakcje są gratis.

Na gimnazjalistów czekają boiska wybudowane przy szkołach w ramach budżetu obywatelskiego oraz z inicjatywy rad osiedli, gdzie codziennie w czasie wakacji, także w weekendy, będą czekać animatorzy i sprzęt sportowy - do dyspozycji chętnych do aktywnego wypoczynku.

Zapisy przyjmowane są od 17 maja w placówkach organizujących zajęcia półkolonijne.

Oferta miasta >>>

(M.P)

 

 

« back

edukacja

zdrowie

Strategia 2020+ zakladka miasto

Przemysły Kreatywne

Użytkowanie wieczyste 2016