Aktualności

« back

Więcej drzew i kwiatów w mieście
2017-05-17

Wkrótce Łódź wzbogaci się o 1500 nowych drzew i ponad 2500 m kw. kwiatów. Zarząd Zieleni Miejskiej rozpoczął wiosenne nasadzenia. Sadzenie roślin potrwa do połowy czerwca.

Na ul. Zamenhofa posadzono już surfinie, przy al. Kościuszki drzewka z gatunku klonów, na ul. Hetmańskiej pojawiły się wiśnie ozdobne, a przy ul. Rokicińskiej głogi. W parku im. Stanisława Staszica posadzono już 50 szt. rododendronów, a w parku 3-go Maja kilka nowych klonów i dębów.

Planujemy posadzić ok. 1000 drzew w pasach drogowych oraz 500 w parkach. Jeśli chodzi o kwiaty to ok. 1000 m kw. tych roślin pojawi się w pasach drogowych i ok. 1700 m kw. w parkach - zapowiada Beata Jędrusiak, z-ca dyrektora Zarządu Zieleni Miejskiej.

W poniedziałek Zarząd Inwestycji Miejskich rozpocznie wieszanie kwiatów - surfini na latarniach przy ul. Piotrkowskiej. W ramach inwestycji miejskich posadzono 299 drzew. - Planujemy potroić tę liczbę do końca roku - zapowiada Magdalena Szymonek z Zarządu Inwestycji Miejskiej - zawsze staramy się też chronić zieleń w trakcie prac związanych z naszymi inwestycjami.

(ksz)

 

« back

edukacja

zdrowie

Strategia 2020+ zakladka miasto

Przemysły Kreatywne

Użytkowanie wieczyste 2016