Aktualności

« back

„Łódź buduje dzielnice”. Zobacz, co zmienimy na Bałutach
2017-05-17

Inwestycja zakłada całkowitą przebudowę placu. Powstaną nowe alejki, a nawierzchnie starych zostaną wymienione. Zamontowany będzie monitoring. Powstanie siłownia na świeżym powietrzu oraz plac zabaw dla dzieci. Przebudowane zostanie także boisko. - Cieszy się ono ogromną popularnością wśród okolicznych mieszkańców. Chcemy, by było ogrodzone, miało bezpieczną nawierzchnię i było dostosowane do uprawiania różnych dyscyplin sportowych - zapowiada Ewelina Wróblewska, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej. Na placu pojawią się też nowe elementy małej architektury, kosze na śmieci, stoliki do gier szachowych i chińczyka. Obecne na placu drzewa i nasadzenia zostaną wypielęgnowane.

Uzupełnieniem inwestycji będzie przebudowa ul. Bazarowej na odcinku od ul. Rybnej do ul. Zachodniej oraz od ul. Lutomierskiej w kierunku północnym, która przybierze formę woonerfu. Przy ulicy pojawią się nowe chodniki i miejsca parkingowe. - Mamy na uwadze, że znajduje się tu placówka zdrowia, więc jest duże zapotrzebowanie na miejsca postojowe. To wszystko zostanie ujęte w projekcie inwestycji - zapowiada Magdalena Korycka-Korzeniowska, architekt ZIM.

Wszystkie prace Zarządu Inwestycji Miejskich zintegrowane będą z przebudową placu. Planowane zakończenie obu inwestycji to koniec bieżącego roku.

Przypominamy, że trwa pierwsza tura spotkań z mieszkańcami, które dotyczą prac remontowych i rewitalizacyjnych w ramach programu „Łódź buduje dzielnice". Najbliższe spotkanie odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 91 przy ul. Kasprzaka 45 na Polesiu.

Na spotkaniu będzie można dowiedzieć się czym jest program „Łódź buduje dzielnice" i jakie projekty realizowane będą w okolicy. To także okazja do zgłoszenie uwag do projektów oraz dyskusji na temat innych inwestycji, które warto w danej dzielnicy zrealizować w przyszłości.

- Jest to dla nas okazja, aby zachęcić mieszkańców do spojrzenia na mapę osiedla, ich rejonu i spróbować wyspecyfikować miejsca, które ich zdaniem wymagają dodatkowych inwestycji. Chcemy to robić w sposób komplementarny. Patrząc na konkretne miejsca, zastanawiamy się, jak je poprawić pod względem funkcjonalności i różnych potrzeb mieszkańców - tłumaczy Grzegorz Justyński, dyrektor Biura ds. Partycypacji Społecznej UMŁ.

Harmonogram spotkań oraz informacje o projektach realizowanych w ramach programu „Łódź buduje dzielnice" znaleźć można na stronie: www.test.uml.lodz.pl/dla-mieszkancow/lodz-buduje-dzielnice/

(ksz)

 

« back

edukacja

zdrowie

Strategia 2020+ zakladka miasto

Przemysły Kreatywne

Użytkowanie wieczyste 2016