Aktualności

« back

Moda na łódzkie nieruchomości
2017-05-18
Udostępnij na facebook

- Rynek wykazuje coraz większe zainteresowanie nieruchomościami w Łodzi, w tym również kamienicami i obiektami zabytkowymi. Dlatego w ramach próby chcemy wystawić na sprzedaż kamienicę Fiszera przy ul. Piotrkowskiej 54, połączoną z budynkiem przy ul. Narutowicza 1, które zostały już w części zrewitalizowane w ramach programu „Mia100 Kamienic" - powiedział dyrektor Departamentu Prezydenta UMŁ Tomasz Piotrowski.
Początkowo obiekt miał być przeznaczony na cele publiczne i wejść do projektu rewitalizacji obszarowej, ale być może przekazanie go nowemu inwestorowi i skomercjalizowanie nada mu bardziej praktyczne funkcje. Wpisana do rejestru zabytków kamienica znajduje się w samym centrum miasta, niedaleko od dworca Łódź Fabryczna oraz w bliskości planowanego przystanku kolei w tunelu średnicowym. Na razie miasto wykonało prace remontowe elewacji i konstrukcji za ok. 5 mln zł. Jeśli dojdzie do ewentualnej sprzedaży pozostałe koszty modernizacji poniesie najemca.
- Dla sprzedaży tej nieruchomości o łącznej powierzchni użytkowej 4 tys. m kw. potrzebna będzie zgoda Rady Miejskiej, a ewentualny przetarg na zakup kamienicy wraz z gotową dokumentacją i pozwoleniem na budowę mógłby się odbyć na przełomie listopada i grudnia br. - wyjaśnia dyrektor Wydziału Zbywania i Nabywania Nieruchomości UMŁ Marek Jóźwiak. (ag)

« back

edukacja

zdrowie

Strategia 2020+ zakladka miasto

Przemysły Kreatywne

Użytkowanie wieczyste 2016