Aktualności

« back

Kontynuujemy majówkę. Sprawdź weekendowy rozkład jazdy
2017-05-21
Udostępnij na facebook

PIĄTEK 19 MAJA

GODZ. 20.00-23.00 - Łódzkie ZOO
„Wieczór nocnych motyli w łódzkim ZOO".
Spotkanie poprowadzi dr Marek Michalski z Katedry Zoologii Doświadczalnej i Biologii Ewolucyjnej Uniwersytetu Łódzkiego.

Wydarzenie jest bezpłatne, trzeba jednak wykupić bilety wstępu do ZOO.
Obowiązują zapisy do piątku, 19 maja, godz. 12.00 na adres: dydaktyka@zoo.lodz.pl. Ilość miejsc ograniczona. W zgłoszeniu proszę podać nazwisko i ilość osób chcących odwiedzić ZOO. Przyjęcie zapisu będzie potwierdzone mailem.

SOBOTA 20 MAJA
GODZ. 11.00 - Łódzkie ZOO
Urodziny tygrysic. Łódzkie tygrysice obchodzą swoje 10 urodziny. Z tej okazji przewidziany jest dla nich specjalny tort.

GODZ. 14.00 - Palmiarnia, al. Piłsudskiego 61, Park Źródliska I
„Zagrożone dziedzictwo - Czerwona księga ptaków ziemi łódzkiej"
Prelekcja organizowana w ramach Akademii Różnorodności 2017 Ogrodu Botanicznego w Łodzi. Prowadzi: dr Radosław Włodarczyk - Wydział Biologii i Ochrony Środowiska UŁ

GODZ. 18.00 Noc Muzeów
Rozpoczynamy nocne zwiedzanie łódzkich muzeów i instytucji. Więcej informacji w załącznikach.

GODZ. 20.00 - ul. 6 sierpnia
Songwriter Łódź Festiwal, a na nim Mary Komasa.

Mary Komasa to polska wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów i instrumentalistka, aktualnie mieszkająca w Berlinie. Artystka pytana o inspiracje w swojej twórczości, często odwołuje się do kina. - Najlepszym sprawdzianem, czy piosenka działa, jest dla mnie wyobrażenie jej sobie pod napisami końcowymi do filmu - podkreśla. - Zabierając się do pisania utworu, zaczynam od wspomnień. Staram się stworzyć w wyobraźni filmową scenerię ze mną w roli głównej. Potem szukam zdania, hasła czy słowa, od którego mogłabym zacząć pisanie - dodaje.

NIEDZIELA 21 MAJA

GODZ. 9.00-14.00, PASAŻ SCHILLERA
Minibieg ulicą Piotrkowską.

Start i meta w pasażu Schillera. Trasa przebiega ul. Piotrkowską na odcinku od pasażu Schillera do ul. Narutowicza. Głównym organizatorem jest Akademia Sport i Zdrowie, Beauty Sport a partnerami ŁCW, [Fundacja Gajusz i Miejski Szkolny Związek Sportowy. W tym roku Bieg odbywa się pod hasłem "Dzieci - Dzieciom", a jednym z celów jest pomoc podopiecznym Fundacji Gajusz.]

W Biegu biorą udział przedszkolaki i maluszki, uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych oraz niepełnosprawni (biegi i wózki). Miedzy godz. 13 - 14 w pasażu Schillera zwycięzcom zostaną wręczone nagrody. W programie oprócz części sportowej, będzie dużo atrakcji dla dzieci i młodzieży-miasteczko animacyjne z dmuchańcami, warsztaty kulinarne i rysownicze oraz nauka jazdy na wrotkach. Biuro zawodów będzie czynne w piątek i w sobotę przy Piotrkowskiej 36 a w dniu biegu w Pasażu Schillera.

GODZ. 11.00 - 18.00 Ogród Botaniczny
Majówka w Ogrodzie Botanicznym. Impreza plenerowa. Wśród atrakcji m.in. występy sceniczne, koncerty, pokazy i zajęcia sportowe oraz wycieczki. Więcej informacji w ulotce.

GODZ. 13.00 - Palmiarnia, al. Piłsudskiego 61, Park Źródliska
Ciekawostki z życia ptaków - prowadzi mgr Janusz Niziołek

GODZ. 14.00 - Palmiarnia, al. Piłsudskiego 61, Park Źródliska
„Miasto a ptaki. Czy miasto może być „ptasią ostoją?"
Prelekcja organizowana w ramach Akademii Różnorodności 2017.

GODZ. 14.00, START OFF PIOTRKOWSKA
Swingowy spacer po Piotrkowskiej
Organizator: Swing Załoga, Łódzkie Centrum Wydarzeń

Dawna Łódź na równi z Krakowem stała kiedyś swingiem! Na każdym rogu Piotrkowskiej można było usłyszeć muzykę, a w jazzbandach grało wielu znamienitych łodzian, nawet rektorzy łódzkich uczelni. W niedzielę 21 maja powrócimy do tradycji grania swinga na ulicy Piotrkowskiej. Łódzkie Centrum Wydarzeń i Swing Załoga zapraszają o godz. 14 na Off Piotrkowską.

Start: g. 14.00 OFF Piotrkowska (rynek)
Przystanki:
# Woonerf - róg ulicy Piotrkowskiej i 6-go Sierpnia
# DH Magda - plac na rogu ulicy Piotrkowskiej i Jaracza.
Krótszy przystanek:
# Miś Uszatek (CiT) ul. Piotrkowska 87
Swingowy Spacer to miejski marsz w klimacie retro z szeregiem koncertów jazzbandu w towarzystwie tancerzy lindy hopa, który ma przypomnieć mieszkańcom czar Piotrkowskiej.

 

 

« back

edukacja

zdrowie

Strategia 2020+ zakladka miasto

Przemysły Kreatywne

Użytkowanie wieczyste 2016