Aktualności

« back

Zagrajmy w kapsle
2017-06-16
Udostępnij na facebook

Mistrzostwa Łodzi w grę w kapsle oraz piknik ekologiczny to kolejne atrakcje zbliżającego się Dnia Roweru, który odbędzie się w niedzielę, 2 lipca w parku Helenowskim oraz na torze kolarskim KS Społem.

- W latach 80-tych ubiegłego wieku na podwórkach bardzo popularną tzw. Wyścigu Pokoju, czyli wyścigi na kapsle rozgrywane na wzór transmitowanych w telewizji zawodów kolarskich. Do udziału w mistrzostwach Łodzi zapraszamy wszystkie rodziny. Trzeba tylko mieć chęci do dobrej zabawy. Na ścieżce przygotowane zostaną 3 tory o określonej adekwatne do kolorów pojemników do selektywnej zbiórki - powiedziała Joanna Miernik z firmy EM-Fun, która przygotuje mistrzostwa Łodzi w grę w kapsle.

Podczas wyścigu zawodnicy będą pstrykać po kolei swój kapsel. Wylot kapsla za trasę powoduje automatyczny powrót na miejsce startu. Zawodnicy pokonują przeszkody z odpadów odpowiednich do kolorów pojemników. Wygrywa ta rodzina, która pierwszy swoim kapslem pokona wyznaczoną trasę z najlepszym czasem. Trasa wyścigu będzie miała jednak przeszkody: kamienie, piasek, odpady bądź woda. Wszyscy uczestnicy otrzymają nagrody, zaś zwycięzcy dostaną nagrody specjalne.

Obok mistrzostw Łodzi w grę w kapsle odbędzie się piknik ekologiczny "EKO Łódź Czyste Miasto", zorganizowany przez Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Łodzi. Podczas pikniku przewidziane są ciekawe gry, zabawy, konkursy, quizy, wykłady, związane z ekologią.

(tww)

« back

edukacja

zdrowie

Strategia 2020+ zakladka miasto

Przemysły Kreatywne

Użytkowanie wieczyste 2016