Aktualności

« back

Kolarze wystartują z Piotrkowskiej
2017-06-19
Udostępnij na facebook

Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Solidarności" i Olimpijczyków wyruszy z Łodzi, 28 czerwca 2017r., o godz. 9 45. Start honorowy zaplanowano na ulicy Piotrkowskiej nieopodal pasażu Schillera. Na metę w Lublinie kolarze wjadą 1 lipca. Na zwycięstwo liczy team Domin Sport.

- Jak zawsze będziemy walczyć o zwycięstwo. Dla mojej drużyny ten wyścig jest bardzo ważny, bo wygraliśmy go 2 lata temu, najlepszy był wtedy Kamil Zieliński. Chcemy tę wygraną powtórzyć. Podchodzimy do niego poważnie, a w swojej ekipie mamy silnych zawodników, dlatego liczymy na dobry wynik. W gronie liderów jest Kamil Zieliński, Paweł Bernas, Jarosław Marycz - mówił Artur Detko, który w Wyścigu „Solidarności" i Olimpijczyków pojedzie po raz dziesiąty.

Pierwszy dzień wyścigu (28 czerwca) przyniesie dwa etapy. Przed południem zaplanowany został wyścig Łódź - Zduńska Wola, a po południu Tomaszów Mazowiecki - Kielce. Drugi dzień zmagań (29 czerwca) to długi etap Radom - Stalowa Wola, podczas którego kolarze pokonają dystans 211,1 km. Trzeciego dnia rywalizacji (30 czerwca) zaplanowano walkę na trasie z Mielca do Krosna (151,1 km), zaś piąty etap wyścigu (1 lipca) prowadzi ze Świdnika do Lublina.

Podczas rywalizacji na trasie Łódź-Lublin, kolarze przejadą pięć etapów na terenie pięciu województw: łódzkiego, świętokrzyskiego, mazowieckiego, podkarpackiego i lubelskiego o długości 738,8 km.

 

 

 

« back

edukacja

zdrowie

Strategia 2020+ zakladka miasto

Przemysły Kreatywne

Użytkowanie wieczyste 2016