Aktualności

VII KADENCJA RADY MIEJSKIEJ W ŁODZI

radni_ (orginal)

« back

Dobiegają końca prace projektowe
2017-05-18

O tym jak przebiegać będzie ulica Nowotargowa na odcinku ul. Tuwima – al. Piłsudskiego rozmawiano na posiedzeniu Doraźnej Komisji ds. Transportu. Jest ona projektowana po raz drugi.

- Pierwszy projekt nie spotkał się ze społeczną akceptacją, ponieważ ulicę zaprojektowano za szeroką. Nowy przekrój Nowotargowej, który obecnie jest procedowany na etapie finalnym, to odcinek o długości ok. 800 metrów. Tuż za skrzyżowaniem z ulicą Tuwima projektowana droga się zawęża i przechodzi w istniejącą ulicę Targową – tłumaczyła na posiedzeniu Katarzyna Mikołajec, p.o. dyrektora Zarządu Inwestycji Miejskich.

Projekt zakłada powstanie drogi rowerowej oraz posadzenie szpalerów drzew. Włączenie ulicy Nowotargowej w al. Piłsudskiego będzie odbywało się we wszystkich relacjach z możliwością skrętu w prawo, lewo i jazdy prosto. Przewodniczący Komisji Bartosz Domaszewicz pytał, dlaczego w projekcie nie ma przejść dla pieszych na poziomie „0”. Katarzyna Mikołajec wyjaśniła, że piesi będą mogli korzystać z przejść podziemnych, a konsekwencją powstania przejść dla pieszych będą dodatkowe cykle świateł i wydłużone oczekiwanie na skrzyżowaniu. Przejście podziemne było remontowane w czasie przebudowy trasy w-Z.

« back