Remont kamienicy przy Mielczarskiego. Jak się zmieni? [WIDEO]

Wystartował generalny remont w kamienicy przy ulicy Mielczarskiego 3. Powstaną w niej rodzinna kawiarnia, świetlica artystyczna i komfortowe mieszkania komunalne. Nie zabraknie zielonego podwórka ze strefą zabaw dla najmłodszych.

Kamienica przy ul. Mielczarskiego 3 - wizualizacja
Kamienica przy ul. Mielczarskiego 3 - wizualizacja

- Kamienica przejdzie gruntowny remont od piwnic po dach. Parter przeznaczony zostanie na działalność organizacji pozarządowych, w tym na kawiarnię i świetlicę twórczą dla dzieciaków ze Śródmieścia. Podwórko połączymy z woonerfem na ul. Mielczarskiego oraz podwórzem famuły przy ul. Ogrodowej 26. Pojawi się na nim dużo zieleni, która uzupełni już rosnące drzewa - mówi Justyna Krakowiak z Zarządu Inwestycji Miejskich.

Przy ulicy Mielczarskiego 3 powstanie zupełnie nowa zielona przestrzeń do sąsiedzkich spotkań. W kameralnych alejkach staną ławki, stojaki na rowery, latarnie i kosze na śmieci. Dla najmłodszych pojawi się specjalna strefa animacji z bezpiecznym placem zabaw. Podwórko otoczone będzie ażurowym, stylizowanym ogrodzeniem. Wartość inwestycji to blisko 6,5 mln zł.

- Obecnie prowadzimy prace inwentaryzacyjne i porządkowe wewnątrz kamienicy. Rozpoczęliśmy również pierwsze prace instalatorskie. Prowadzony przez nas remont obejmie przebudowę już istniejących mieszkań, ale i utworzenie zupełnie nowych lokali, które przeznaczone będą na działalność usługową - dodaje Krzysztof Hejmanowski, kierownik budowy.

Więcej zmian na Mielczarskiego

Do 2023 roku na ulicy Mielczarskiego zmodernizowane zostaną cztery kamienice (3, 15, 22 i 33). Remont budynków to wartość blisko 30 mln zł. Powstaną w nich 55 mieszkania komunalne, 4 lokale użytkowe dla mikro-przedsiębiorców i mieszkanie chronione. Ulica - do tej pory zwykła, o charakterze dojazdowym - zmieni się w  woonerf o uspokojonym ruchu, z dużą ilością zieleni i uporządkowanymi miejscami parkingowymi. Start prac budowlanych w ulicy Mielczarskiego planowany jest na I kw. 2022.


Projekt pn. "Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi - obszar o powierzchni 14 ha ograniczony ulicami Ogrodową. Gdańską, Legionów, Cmentarną wraz z pierzejami po drugiej stronie ww. ulic" realizowany w ramach umowy o dofinansowanie nr UDA-RPLD.06.03.03-10-0002/17-00 zawartej w dniu 27 października 2017 r.

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020. 

Zobacz także


Polecane aktualności

Gala KSW 64 w Atlas Arenie - Mariusz Pudzianowski -  fot. KSW

KSW 64 – Pudzian znokautował „Bombardiera” w 18 sekund!

PB / ŁÓDŹ.PL

Gala KSW 64 w Atlas Arenie na długo zapadnie w pamięć. Mieliśmy na niej dosłownie każdy aspekt... więcej

Zegary słoneczne w Łodzi -  fot. ŁÓDŹ.PL

Zegary słoneczne w Łodzi. Czy wiesz, gdzie je znaleźć? [ZDJĘCIA]

Dorota Szczepańska / ŁÓDŹ.PL

Dziś, kiedy niemal każdy ma zegarek nie tylko na ręku, ale przede wszystkim w telefonie, zegary... więcej

Kościół w Niesięcinie  -  fot. Archiwum

Gawędy łódzkie. Miasto we władzy biskupiej - jak do tego doszło?

agr / ŁÓDŹ.PL

Dokument z 1387 r. biskupa Jana Kropidły oraz akty dotyczące przekazania Łodzi na początku XV w. pod... więcej

Kibice ŁKS Łódź -  fot. Paweł Łacheta

Czy na derbach Łodzi będą kibice? Fani ŁKS chcą przemarszu

PB / ŁÓDŹ.PL

Kilka miesięcy temu prezes Widzewa Mateusz Dróżdż na Twitterze napisał, że bardzo chce zobaczyć... więcej

Widzew Łódź -  fot. ŁÓDŹ.PL

Derby Łodzi. Widzew zdecydowanym faworytem, ale zagra bez liderów

PB / ŁÓDŹ.PL

Siedem meczów, siedem zwycięstw, bilans bramkowy 21:4. Forma Widzewa przed własną publicznością... więcej

Kontakt