Nowości w Szuflandii, pierwszej w Polsce bibliotece czynnej 24 h/7

Wyjątkowe tytuły już na półkach Szuflandii – pierwszej w Polsce samoobsługowej biblioteki, czynnej 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu!

Szuflandia -  fot. ŁÓDŹ.PL

Książki Wydawnictwa Luna trafiły do Szuflandii jeszcze przed swoją oficjalną premierą, a to za sprawą współpracy nawiązanej pomiędzy Wydawnictwem Luna a Biblioteką Miejską w Łodzi. 

– Chcemy być blisko czytelników. Pomysł na współpracę z Biblioteką Łódzką powstał w uznaniu dla kreatywności oraz ogromnego zaangażowania pracowników tej biblioteki w działalność promującą czytelnictwo – mówi Sylwia Kasprzak-Ryczkowska odpowiedzialna w Wydawnictwie Luna za promocję. – Pragniemy włączyć się w te działania, dając bibliotece narzędzie w postaci książek popularnych autorów, których czytanie będzie wspaniałą rozrywką. Możliwość przedpremierowego czytania tytułów, które już widać na „topkach”, będzie dodatkowym atutem naszej akcji. Jeśli spodoba się ona czytelnikom, to z pewnością będziemy ją powtarzać! 

„Siła miłości” Anna Sakowicz 

Oparta na prawdziwych wydarzeniach, poruszająca opowieść o oddaniu i poświęceniu. Zawodowa rodzina przyjmuje pod swój dach niemowlę, które wkrótce ma trafić do adopcji. Niestety z biegiem lat staje się jasne, że nikt nie zechce dziecka z zaburzeniami intelektualnymi. Z wiekiem chłopiec ujawnia skłonności do przemocy. Małżonkowie stają przed dylematem: zakończyć opiekę nad dwunastoletnim Kacprem i rozwiązać rodzinę zastępczą czy nie? Każdy wybór niesie za sobą czyjeś cierpienie.

„Gra o marzenia” Daniel Muniowski

Książka autora popularnego vloga strefaczytacza.pl, który na co dzień zajmuje się przekonywaniem, że czytanie to świetna rozrywka. Jego debiutancka powieść to romans pełen humoru, wyrazistych bohaterów, błyskotliwych dialogów i oczywiście miłości. Pod płaszczykiem lekkiej, rozrywkowej formuły Daniel Muniowski podejmuje w swojej książce również ważne tematy: społecznego niezrozumienia nowych zawodów i pracy twórców internetowych oraz zamknięcia pewnych środowisk na kobiety. To jednak panie przejmują w powieści stery!

„Sen na pogodne dni” Anna H. Niemczynow

Ze znaną szerokiemu gronu czytelników delikatnością i wyczuciem w swojej dziesiątej książce autorka podejmuje kolejny trudny temat – miłości ponad wszystko, nawet wtedy, gdy zaczynają blednąć wspomnienia. To także opowieść o tym, jak ważne dla człowieka są korzenie – i że jedno z najważniejszych pytań, z jakimi przychodzi nam się mierzyć na co dzień, brzmi: „Skąd mnie wiedzie droga?”. Już od chwili zapowiedzi książka pnie się po internetowych listach bestsellerów.

Szuflandię znajdziesz na rynku Manufaktury, przy wejściu do kina Cinema City. Aby z niej skorzystać, wystarczy posiadać kartę biblioteczną.

Zobacz także


Polecane aktualności

Zazielenić plac przed PURO -  fot. ŁÓDŹ.PL

Wystartowała przebudowa placu przed hotelem PURO. Jak będzie wyglądać?

AHa / ŁÓDŹ.PL

Najbliższe dziesięć tygodni upłynie na małej zielonej rewolucji w samym centrum Łodzi. Z placu... więcej

Mistrzostwa Świata Mastersów -  fot. archiwum Ryszarda Harasinskiego

Chodzi i nie może przestać. Chodziarska pasja Ryszarda Harasińskiego

rut / ŁÓDŹ.PL

Jedni uprawiają pietruszkę, inni - chód sportowy. Do tych drugich należy Ryszard Harasiński, który... więcej

Piotrkowska 40 -  fot. mat. inwest.

Kamienica przy ul. Piotrkowskiej 40 zamienia się w hotel. Trwa już remont fasady

Piotr Jach / ŁÓDŹ.PL

Frontową elewację kamienicy przy ul. Piotrkowskiej 40 przesłoniły rusztowania. Kilka dni temu... więcej

Droga ekspresowa S14 -  fot. Envato Elements

Droga ekspresowa S14. Czy zabiorą nam węzeł łączący z Teofilowem?

TAnd / ŁÓDŹ.PL

Na budowanej trasie szybkiego ruchu miał powstać węzeł łączący ją z Teofilowem. Ale połączy ją tylko... więcej

Jakub Uchański, biskup wrocławski  -  fot. NAC

Łódzkie gawędy. Laski, piaski i karaski - kiedy podatki są zbyt wysokie...

agr / ŁÓDŹ.PL

Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że podatki nie są wcale wynalazkiem współczesności. Tradycja... więcej

Kontakt