Czy na derbach Łodzi będą kibice? Fani ŁKS chcą przemarszu

Kilka miesięcy temu prezes Widzewa Mateusz Dróżdż na Twitterze napisał, że bardzo chce zobaczyć kibiców ŁKS na meczu derbowym. Postawił jednak jeden warunek - zorganizowany przejazd pociągiem bądź autokarami. Czy zostanie on spełniony?

Kibice ŁKS Łódź -  fot. Paweł Łacheta
Kibice ŁKS Łódź , fot. Paweł Łacheta

Ostatni raz kibice obu drużyn na derbach pojawili się w 2009 roku. Później służby nie wyrażały na to zgody, zasłaniając się słabym zabezpieczeniem imprezy i przepisami pożarowymi. Po kilkunastu latach do sprawy na poważnie wrócił prezes Widzewa Mateusz Dróżdż. Postawił jednak swoje warunki. Z naszych informacji wynika, że kibice ŁKS nie kwapią się, aby je spełnić.

Widzew: musi być zorganizowany transport

Prezes Widzewa, zarówno w wywiadach, jak i w mediach społecznościowych, podkreślał, że tylko z kibicami obu drużyn można czuć w pełni atmosferę derbów. Ponad atmosferą stawia jednak bezpieczeństwo. Zorganizowany transport miałby utrudnić starcia kibiców przed meczem oraz zapewnić większe bezpieczeństwo wokół stadionu.

Co chwila pojawiały się jednak informacje, że kibice ŁKS chcą wrócić do tradycyjnych derbowych pochodów. O taki wariant dotarcia na stadion zapytaliśmy v-ce prezesa Widzewa, Michała Rydza

- My jasno określiliśmy swoje stanowisko. Nie chcemy ingerować w decyzje służb czy ŁKS. Już dwa miesiące temu jasno powiedzieliśmy, jak chcemy żeby wyglądał transport kibiców na mecz i będziemy się tego trzymać. Oczywiście z całą mocą podkreślamy, że chcemy gościć kibiców ŁKS na meczu - powiedział. 

Przemarsz jednak będzie?

Początkowo kibice ŁKS chcieli przystać na warunek postawiony przez włodarzy Widzewa. Jeden z przewoźników kolejowych odmówił im wynajęcia wagonów. Z drugim trwały rozmowy, jednak nikt nie poznał ich efektów. Rozważana była opcja pociągu rejsowego z dworca Łódź Fabryczna na dworzec Łódź Widzew, która z niewiadomych przyczyn została odrzucona. Z informacji, jakie udało nam się dzisiaj uzyskać wynika, że kibice planują przemarsz. Zgromadzenie nie zostało oficjalnie zgłoszone, więc fani chcą skorzystać z przepisu o zgromadzeniach spontanicznych. Mówi się, że spod stadionu na al. Unii może wyruszyć nawet 3 tysiące osób. 

Policja: to sprawa klubu

Rzecznik miejskiej komendy policji Marcin Fiedukowicz powiedział, że sprawa dotarcia kibiców na stadion leży w gestii klubu. W piątek na specjalnym spotkaniu służb nie było jeszcze wiadomo, w jaki sposób kibice chcą dotrzeć na mecz. Policja przygotowana jest na każdą ewentualność, a funkcjonariusze już od kilku dni ćwiczą różne manewry w okolicach Piłsudskiego 138.

ŁKS: dotarcie na stadion to sprawa kibiców 

O całą sprawę zapytaliśmy również ŁKS. Rzecznik Bartosz Król tak skomentował sytuację:

- Jako klub jesteśmy zobowiązani do zakupu biletów oraz przesłania listy fanów wybierających się na mecz, tym samym autoryzując swoich sympatyków. Sam sposób dotarcia na stadion jest indywidualną sprawą każdego z kibiców - mówi. 

Derby w niedzielę

Najważniejsze sportowe stracie tego tygodnia odbędzie się w niedzielę (24.10) o godz. 18:00 przy al. Piłsudskiego 138. Spotkanie będzie można obejrzeć w Polsacie Sport, oraz aplikacji Polsat Go. 

Zobacz także


Polecane aktualności

RTS Widzew -  fot. Marcin Bryja

Przełamać niemoc i wygrać w lidze – w niedzielę Widzew zagra z Zagłębiem Sosnowiec

PB / ŁÓDŹ.PL

Widzew Łódź już od ponad miesiąca nie może znaleźć sposobu na zwycięstwo w Fortuna I Lidze.... więcej

Stanisław Mikulski -  wikipedia/Beax

Kartka z Kalendarza. Siedem lat temu odszedł Stanisław Mikulski

agr / ŁÓDŹ.PL

27 listopada 2014 r. zmarł w Warszawie Stanisław Mikulski – aktor teatralny i filmowy, prezenter... więcej

Dom na wodzie -  fot. ŁÓDŹ.PL

Łodzianin ze Złotna sam zbudował 11-metrową łódź. Wiosną chce nią popłynąć w rejs

rut / ŁÓDŹ.PL

Włodzimierz Klimczak samodzielnie zbudował łódź o długości 11 metrów i szerokości ponad 3 metrów.... więcej

Traugutta - mural Rubinsteina i wieżowce Textilimpexu oraz Miastoprojektu -  fot. ŁÓDŹ.PL

Mała wielka ulica Traugutta. Czy znasz jej wszystkie atrakcje? [ZDJĘCIA]

Dorota Szczepańska / ŁÓDŹ.PL

Chociaż ma niewiele ponad 0,5 km długości, ciekawych miejsc jest przy niej tyle, że spokojnie... więcej

ŁKS Łódź -  fot. Radosław Jóźwiak

Dwa zwycięstwa i koniec serii. ŁKS remisuje ze Skrą Częstochowa

PB / ŁÓDŹ.PL

Nie udało się podopiecznym Kibu Vicuni przedłużyć serii zwycięstw do trzech. ŁKS grając na własnym... więcej

Kontakt