Kto przebuduje ulicę Legionów? Otwarto oferty w przetargu na kompleksowy remont

We wtorek, 22 lutego otwarto oferty w przetargu na kompleksową przebudowę ulic Legionów i Cmentarnej. Stanęły do niego trzy podmioty: konsorcjum firm Balzola Polska i Lantania oraz firmy Budimex i Trakcja.

Remont ul. Legionów -  fot. ŁÓDŹ.PL

Miasto przeznaczyło na realizację inwestycji kwotę 49,1 mln zł, dzieląc ją na trzy części. Pierwszy to przebudowa odcinka od pl. Wolności do skrzyżowania z ul. Gdańską wraz ze skrzyżowaniem. Część druga to modernizacja ul. Legionów od ul. Gdańskiej do ul. Żeligowskiego, a trzecią stanowi przebudowa ul. Cmentarnej.

Złożone w przetargu oferty okazały się znacznie przewyższać kwotę przewidzianą na realizację tej inwestycji przez miasto.  Najniższa, zaproponowana przez konsorcjum firm Balzola Polska i Lantania, opiewała na 165,6 mln zł. Najwyższa, od firmy Trakcja, na aż 214,6 mln zł. Pomiędzy nimi uplasowała się oferta firmy Budimex z kwotą 178,1 mln zł.

– Przed nami analiza złożonych dokumentów. Oferenci zostaną zaproszeni do udziału w aukcji, która odbędzie się w ciągu miesiąca. Podczas aukcji będą licytować w dół. Wygra ten, która zaproponuje najniższą kwotę, wówczas poznamy ostateczną wartość inwestycji. Jeżeli wszystko pójdzie z planem, prace mogą rozpocząć się jesienią – zapowiada Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich

Jak się zmieni ulica Legionów?

W trakcie remontu biegnące ulicą torowisko tramwajowe zostanie wymienione na cichsze. Jezdnia otrzyma nową nawierzchnię. Poszerzone zostaną chodniki. Ulicę o uspokojonym ruchu pojazdów ozdobią drzewa, krzewy i inne rośliny utrzymywane przez automatyczny system nawadniania, do tego nowe meble miejskie, kosze, ławki i oświetlenie. Węższa będzie także jezdnia ul. Cmentarnej. W obszarze skrzyżowania obu ulic zaprojektowano przeznaczony dla pieszych zielony plac, którego głównym atutem będzie nowa fontanny.


Projekt pn. "Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi - obszar o powierzchni 14 ha ograniczony ulicami Ogrodową, Gdańską, Legionów, Cmentarną wraz z pierzejami po drugiej stronie ww. ulic" realizowany w ramach umowy o dofinansowanie nr UDA-RPLD.06.03.03-10-0002/17-00 zawartej w dniu 27 października 2017 roku.

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Zobacz także


Polecane aktualności

Zajezdnia Chocianowice  -  fot. ŁÓDŹ.PL

Modernizacja zajezdni Chocianowice przyspiesza. Sprawdź, jak przebiegają prace [ZDJĘCIA]

red / ŁÓDŹ.PL

Prace na terenie 120-letniej zajezdni Chocianowice prowadzone są rzez firmę Budimex na obszarze... więcej

Kazimierz Górski  -  fot. ŁÓDŹ.PL

Mural z wizerunkiem Kazimierza Górskiego odsłonięty w Szkole Mistrzostwa Sportowego [ZDJĘCIA]

red / ŁÓDŹ.PL

Podczas rozpoczęcia roku szkolnego 2022/2023 w Szkole Mistrzostwa Sportowego im. Kazimierza... więcej

ŁKS Łódź odpadł z Pucharu Polski -  fot. ŁKS

ŁKS Łódź odpada z Pucharu Polski po emocjonującym meczu ze Stalą Mielec

JB / ŁÓDŹ.PL

Mogłoby się wydawać, że starcie drużyny z Ekstraklasy z pierwszoligowcem nie będzie obfitowało w... więcej

Początek roku -  fot. Envato Elements

Powrót do szkoły - jak go przetrwać? Poradnik dla dzieci i rodziców

a.pe / ŁÓDŹ.PL

W czwartek, 1 września zaczyna się nowy rok szkolny. Przedstawiamy kilka wskazówek, które pomogą... więcej

Weekend w Łodzi -  fot. mat. pras.

Co robić w weekend w Łodzi? Najciekawsze wydarzenia w mieście [PRZEWODNIK]

red / ŁÓDŹ.PL

Spotkania ze sławami polskiej fantastyki, koncert Krystiana Ochmana, hity kinowe na Polówce - w... więcej

Kontakt