Wielki powrót musicalu "Miss Saigon" do Teatru Muzycznego w Łodzi [ZDJĘCIA]

80 artystów na scenie, ponad 200 kostiumów, lądujący helikopter i wielkie muzyczne emocje – po dwóch latach przerwy na scenę Teatru Muzycznego w Łodzi wróciła „Miss Saigon". Musical w znakomitej obsadzie można oglądać niemal przez cały marzec.

"Miss Saigon" w Teatrze Muzycznym w Łodzi -  fot. Michał Matuszak
"Miss Saigon" w Teatrze Muzycznym w Łodzi , fot. Michał Matuszak

– Po dwóch latach nieobecności kultowy spektakl wraca na afisz – mówi Grażyna Posmykiewicz, dyrektor Teatru Muzycznego w Łodzi – Mamy nadzieję, że widownię wypełnią nie tylko stęsknieni za tytułem widzowie, ale też osoby, którym wcześniej nie udało się zdobyć biletu. To ostatnia szansa spotkania z tytułem, bo w tym sezonie rozstajemy się z nim na stałe.

"Miss Saigon" - tragiczna historia miłości

Akcja słynnego musicalu rozpoczyna się w 1975 r., podczas ostatnich dni amerykańskiej obecności w Sajgonie. To epicka historia o miłości między amerykańskim żołnierzem a młodą Wietnamką. Chris zakochuje się z wzajemnością w Kim, wietnamskiej prostytutce. Upadek Sajgonu ich rozdziela – Chris w Stanach Zjednoczonych rozpoczyna nowe życie, Kim rodzi chłopca i czeka na powrót ukochanego, żyjąc w nędzy, poniżeniu i strachu. Gdy Chris dowiaduje się, że jest ojcem dziecka Kim, postanawia wrócić na Wschód i zmierzyć się z przeszłością. To niezwykła i tragiczna historia miłości, kolejny wielki przebój Claude`a-Michela Schönberga i Alaina Boublila, autorów „Les Misérables".

33 lata od premiery

W tym roku miną 33 lata od premiery „Miss Saigon" na West Endzie. Prapremiera spektaklu miała miejsce w Londynie w 1989 r. Musical grany był tam przez dziesięć lat, kolejne dziesięć wystawiany był na Broadwayu – w sumie dano ponad osiem tysięcy przedstawień. 25 lat po premierze, w maju 2014 r., na West Endzie odbyła się premiera unowocześnionej wersji i to właśnie tę wersję prezentuje Teatr Muzyczny.

– Ten spektakl stawia przed wykonawcami bardzo duże wymagania wokalne i aktorskie, a przy tym jest wprost naładowany emocjami – podkreśla Posmykiewicz.

"Miss Saigon" w Teatrze Muzycznym w Łodzi

Musical pod kierownictwem muzycznym Macieja Pawłowskiego wyreżyserował Zbigniew Macias. W rolach głównych wystąpią naprzemiennie Marcin Franc, Marcin Januszkiewicz, Janek Traczyk jako Chris, Sylwia Banasik, Joanna Gorzała, Urszula Laudańska w roli Kim. Towarzyszyć im będą także Edyta Krzemień, Agnieszka Przekupień, Kaja Mianowana jako Ellen. W roli Szefa – Robert Rozmus, Tomasz Steciuki Karol Wolski, Johna - Marcin Jajkiewicz i Daniel Kulczyński. W kuzyna Kim – Thuy'a wcielą się Michał Piprowski i Marcin Sosiński, a rolę Gigi kreują Katarzyna Łaska i Ewa Spanowska.

Autorką widowiskowych kostiumów do spektaklu jest Zuzanna Markiewicz. Pod jej okiem pracownia krawiecka teatru uszyła wietnamskie kimona, gorsety, klubowe marynarki i mundury. Za scenografię odpowiada Grzegorz Policiński.

Przedstawienie będzie można zobaczyć w marcu aż 12 razy. Pojedyncze spektakle zaplanowano także na kwiecień. Pierwszy pokaz odbył się 4 marca, ostatni zaplanowano na 20 marca. Bilety w cenie od 40 do 160 zł (w zależności od strefy i ulg) do nabycia w kasie Teatru oraz online.

Zobacz także


Polecane aktualności

Zajezdnia Chocianowice  -  fot. ŁÓDŹ.PL

Modernizacja zajezdni Chocianowice przyspiesza. Sprawdź, jak przebiegają prace [ZDJĘCIA]

red / ŁÓDŹ.PL

Prace na terenie 120-letniej zajezdni Chocianowice prowadzone są rzez firmę Budimex na obszarze... więcej

Kazimierz Górski  -  fot. ŁÓDŹ.PL

Mural z wizerunkiem Kazimierza Górskiego odsłonięty w Szkole Mistrzostwa Sportowego [ZDJĘCIA]

red / ŁÓDŹ.PL

Podczas rozpoczęcia roku szkolnego 2022/2023 w Szkole Mistrzostwa Sportowego im. Kazimierza... więcej

ŁKS Łódź odpadł z Pucharu Polski -  fot. ŁKS

ŁKS Łódź odpada z Pucharu Polski po emocjonującym meczu ze Stalą Mielec

JB / ŁÓDŹ.PL

Mogłoby się wydawać, że starcie drużyny z Ekstraklasy z pierwszoligowcem nie będzie obfitowało w... więcej

Początek roku -  fot. Envato Elements

Powrót do szkoły - jak go przetrwać? Poradnik dla dzieci i rodziców

a.pe / ŁÓDŹ.PL

W czwartek, 1 września zaczyna się nowy rok szkolny. Przedstawiamy kilka wskazówek, które pomogą... więcej

Weekend w Łodzi -  fot. mat. pras.

Co robić w weekend w Łodzi? Najciekawsze wydarzenia w mieście [PRZEWODNIK]

red / ŁÓDŹ.PL

Spotkania ze sławami polskiej fantastyki, koncert Krystiana Ochmana, hity kinowe na Polówce - w... więcej

Kontakt