Łódź Design Festival 2022. Wystawy, spotkania, debaty i konkursy [PROGRAM]

W czwartek (12 maja) rozpocznie się kolejna edycja Łódź Design Festival. W Art Inkubatorze (ul. Tymienieckiego 3) na łodzian czekać będą wystawy, spotkania i debaty.

Łódź Design Festival 2022 -  fot. mat. pras.
Spotkania, warsztaty i wystawy to wszystko czeka na gości festiwalu , fot. mat. pras.

Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się pod hasłem RE:GENERACJA. Podczas 8 dni jego trwania zaprezentowane zostaną działania, które sprzyjają odbudowie zarówno indywidualnej, jak i systemowej. – Poszukamy sposobów na zregenerowanie nie tylko środowiska naturalnego, ale i tkanki miejskiej, instytucji społecznych, a co najważniejsze – każdego z nas – mówi dyrektor LDF Michał Piernikowski.

W programie imprezy nie zabraknie międzynarodowego konkursu wzorniczego dla młodych projektantów make me! oraz plebiscytu must have na najlepsze polskie produkty. Na zwiedzających od 12 do 22 maja czekać będą także wystawy w przestrzeni Art Inkubatora oraz w miejscach towarzyszących, debaty i panele dyskusyjne, a także aktywności dla młodszej widowni.

Ideą, która będzie przyświecać wszystkim wydarzeniom, jest zachęcenie do refleksji nad stanem aktualnego świata i wyzwaniom, które przed nami stawia.

Co przewidziano na uroczyste otwarcie?

Otwarcie festiwalu już w czwartek (12 maja) o godz. 18:30 w Art Inkubatorze w Fabryce Sztuki przy ul. Tymienieckiego 3, podczas którego kuratorzy oprowadzą gości po swoich ekspozycjach.  Ponadto w harmonogramie tego dnia znalazł się także m.in. wernisaż wystawy „Słownik ukrainizmów” (Galeria Re:Medium) oraz warsztat „Re-kreacja: generowanie koncepcji kolekcji akcesoriów” organizowany przez sponsora festiwalu – markę odzieżową LPP.

Drugi dzień dostarczy zwiedzającym wyjątkowych emocji. A to wszystko za sprawą gali wręczenia nagród w konkursie make me! 2022. W tym roku wpłynęło 147 zgłoszeń, w tym z Niemiec, Szwajcarii, Włoch, Słowacji, Holandii, Kanady, Węgier, Litwy, Chin i Austrii, spośród których wybrano 26. finalistów. To oni powalczą o nagrody z puli, która dzięki Mecenasowi Festiwalu Ceramice Paradyż, sponsorom INTERPRINT Polska i LPP oraz partnerowi Cosentino, wynosi aż 60 tys. zł! 

Na zwiedzających tego dnia czekać będzie także wystawa jednego z najważniejszych twórców drugiej połowy XX wieku, Romana Modzelewskiego „RM. Roman Modzelewski. Sen o Łodzi”. Na ekspozycji będzie można poznać sylwetkę artysty i zobaczyć blisko 100 unikatowych obiektów: rzeźb, obrazów, reliefów, dokumentów, fotografii, przykładów sztuki użytkowej, kompozycji w przestrzeni publicznej miasta i regionu.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. 

Nie zabraknie także interesujących spotkań z ekspertami. Podczas panelu dyskusyjnego, którego inicjatorem jest Mecenas festiwalu – Ceramika Paradyż, zaproszeni goście: Maja Ganszyniec (Ganszyniec Studio) oraz Marcin Szczelina (Architecture Snob) poruszą temat niezwykle aktualny: Projektowania w duchu gospodarki cyrkularnej. Spotkanie poprowadzi Maciej Rychliński – Brand Manager Ceramiki Paradyż.

Pełna wersja programu Łódź Design Festival oraz opisy wszystkich wydarzeń i wystaw dostępne są na stronie: lodzdesign.com

Program Łódź Design Festival 2022

czwartek (12 maja) godz. 18:30 – otwarcie festiwalu 

piątek (13 maja) godz. 17:00 gala wręczenia nagród w konkursie make me! 

sobota (14 maja) godz.17:00 gala wręczenia statuetek w plebiscycie must have

sobota (22 maja) godz. 11:00 Archiblok – prezentacje i panel dyskusyjny

Zobacz także


Polecane aktualności

Senioralia Łódź 2022 -  fot. Radosław Jóźwiak

Łódzkie Senioralia 2022 wystartowały. Tak świętują seniorzy z Łodzi [ZDJĘCIA]

red / ŁÓDŹ.PL

Łódzkie Senioralia to dla seniorów z Łodzi i okolic okazja, aby bawić się i świętować. Kolejne dwa... więcej

Widzew Łódź -  fot. Ala Szymańska

Jeden krok do Ekstraklasy. Widzew Łódź kontra Podbeskidzie Bielsko-Biała

BS / ŁÓDŹ.PL

Przed piłkarzami Widzew Łódź ostatnia kolejka sezonu, kluczowa w kontekście bezpośredniego awansu do... więcej

Mała mama -  fot. kadr z filmu Mała Mama

Projekcja filmu „Mała mama” w Muzeum Kinematografii. Dodatkowo dyskusja z psychologiem

KaWa / ŁÓDŹ.PL

We wtorek (24 maja) w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego Człowiek w Zagrożeniu w Muzeum... więcej

Ramen Shop -  fot. Ramen Shop

Ramen Shop przy Piotrkowskiej 217. To nowy foodtruck ekipy Sushi Kushi

KS / ŁÓDŹ.PL

Zaglądając do strefy Piotrkowska 217 zobaczymy nowy foodtruck z ramenami. Zagościł tam na sezon... więcej

ŁKS Łódź -  fot. Radosław Jóźwiak

GKS Katowice kontra ŁKS Łódź. Łodzianie zagrają o szacunek do samych siebie

JB / ŁÓDŹ.PL

W niedzielę (22 maja) ŁKS Łódź rozegra swój ostatni mecz w rundzie zasadniczej Fortuna 1. Ligi.... więcej

Kontakt