Piknikowe lato w Łodzi. Moc atrakcji dla całych rodzin [PROGRAM NA CZERWIEC]

Pokazy tańca, warsztaty plastyczne, animacje dla dzieci, konkursy i wiele, wiele innych atrakcji. Łodzianie chętnie uczestniczą w rodzinnych piknikach, a w naszym mieście ich nie brakuje. Latem mieszkańcy mogą bawić się podczas organizowanych imprez w parkach, przy domach kultury czy szkołach.

Piknik na Stawach Jana -  fot. ŁÓDŹ.PL
Piknik osiedlowy to świetna okazja do integracji z sąsiadami , fot. ŁÓDŹ.PL

Tylko w czerwcu Rady Osiedli zaplanowały co najmniej kilkanaście różnych spotkań i pikników na terenie całego miasta. Większość z nich to imprezy z okazji Dnia Dziecka, ale coś ciekawego dla siebie znajdą z pewnością także dorośli.

– Nasi mieszkańcy pod względem pomysłowości i organizacji takich imprez są niezastąpieni. Co roku zgłaszają się do nas Rady Osiedli z nowymi pomysłami, jak urozmaicić okres wakacyjny jakąś ciekawą imprezą – mówi Katarzyna Dyzio, dyrektor Biura Aktywności Miejskiej.

Występy i animacje

I tak na przykład 4 czerwca na Dzień Dziecka zapraszają osiedla Teofilów i Wielkopolska. W Centrum Twórczości „Lutnia przy ul. Łanowej 14 w godzinach 12:00–16:00 zaplanowano występy dziecięcej grupy Tralalandia, grupy tanecznej Eretz czy orkiestry instrumentów perkusyjnych Mały Big Band. Będzie także recital Krzysztofa Ciesielskiego, wokalisty zespołu Rambo Jet. Dla tych, co wolą działać, niż patrzeć i słuchać, będą zabawy integracyjne, warsztaty plastyczne i warsztaty malowania na drewnianych deskach. 

– Mieszkańcy bardzo chętnie uczestniczą w takich osiedlowych piknikach, to tutaj mogą spotkać kogoś znajomego, porozmawiać. To jest doskonały czas, żeby się bardziej zintegrować, a to ważne, w szczególności teraz, po tych trudnych czasach pandemii – przyznaje Ewa Majchrzak, kierownik „Lutni”. 

Tego samego dnia na Teofilowie mieszkańcy mogą także wybrać się do Centrum Edukacji Kulturowej „Na Żubardzkiej”. Impreza przewidziana jest w godzinach 12:00–16:00. Tutaj także wystąpią zespoły taneczne, takie jak KIKI DANCE.

W najbliższych dniach piknik rodzinny połączony z Dniem Dziecka odbędzie się także w Śródmieściu. 3 czerwca na szkolne boisko przy ul. Rewolucji 22 organizatorzy zapraszają całe rodziny. W programie są pokazy Animal Patrolu czy straży pożarnej, a także animacje i zabawy dla najmłodszych. Szkoła Podstawowa nr 70 jest jedną ze szkół, w której jest najwięcej dzieci przybyłych z Ukrainy, bo około 200. 

– Wspólna zabawa będzie świetną okazją do poznania się i zintegrowania wszystkich okolicznych mieszkańców, nie tylko tych, których dzieci uczęszczają do naszej szkoły – przyznaje Bogumiła Cichacz, dyr. SP nr 70 w Łodzi i zaprasza wszystkich chętnych do wzięcia udziału w rodzinnym pikniku.

Po dwóch latach przerwy spowodowanych pandemią, wraca Święto Złotna. Impreza odbędzie się 25 czerwca w godz. 10:30–13:30, pod nazwą Złotno Raj. Będą występy taneczne, prezentowane przez dzieci, pokazy strażaków z OSP i PSP, a także darmowy poczęstunek przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich.

Sąsiedzkie spotkania

– W przypadku takich osiedlowych imprez najważniejsza jest integracja sąsiedzka, to słowa klucze. Niestety młodsze pokolenia zamykają się u siebie w domach i brakuje tego kontaktu. A na piknikach poznajemy się nawzajem, wiemy, kto koło nas mieszka, kto jest sąsiadem zza płotu – mówi Kacper Gorczyca, przewodniczący Rady Osiedla Złotno.

Nieco inny charakter będzie miało spotkanie z okazji Dnia Matki, które odbędzie się na Złotnie już 5 czerwca od godziny 16:00. Będzie to sąsiedzka pogawędka na terenie OSP Stare Złotno. Z pewnością nie zabraknie pysznego jedzenia, bo organizatorem jest Koło Gospodyń Wiejskich. 

Powiązane pliki

Zobacz także


Polecane aktualności

Zajezdnia Chocianowice  -  fot. ŁÓDŹ.PL

Modernizacja zajezdni Chocianowice przyspiesza. Sprawdź, jak przebiegają prace [ZDJĘCIA]

red / ŁÓDŹ.PL

Prace na terenie 120-letniej zajezdni Chocianowice prowadzone są rzez firmę Budimex na obszarze... więcej

Kazimierz Górski  -  fot. ŁÓDŹ.PL

Mural z wizerunkiem Kazimierza Górskiego odsłonięty w Szkole Mistrzostwa Sportowego [ZDJĘCIA]

red / ŁÓDŹ.PL

Podczas rozpoczęcia roku szkolnego 2022/2023 w Szkole Mistrzostwa Sportowego im. Kazimierza... więcej

ŁKS Łódź odpadł z Pucharu Polski -  fot. ŁKS

ŁKS Łódź odpada z Pucharu Polski po emocjonującym meczu ze Stalą Mielec

JB / ŁÓDŹ.PL

Mogłoby się wydawać, że starcie drużyny z Ekstraklasy z pierwszoligowcem nie będzie obfitowało w... więcej

Początek roku -  fot. Envato Elements

Powrót do szkoły - jak go przetrwać? Poradnik dla dzieci i rodziców

a.pe / ŁÓDŹ.PL

W czwartek, 1 września zaczyna się nowy rok szkolny. Przedstawiamy kilka wskazówek, które pomogą... więcej

Weekend w Łodzi -  fot. mat. pras.

Co robić w weekend w Łodzi? Najciekawsze wydarzenia w mieście [PRZEWODNIK]

red / ŁÓDŹ.PL

Spotkania ze sławami polskiej fantastyki, koncert Krystiana Ochmana, hity kinowe na Polówce - w... więcej

Kontakt