Willa Majewskiego jest prawie gotowa. Ależ polichromie, sztukaterie, detale! [WIDEO]

Remont zabytkowej willi Hilarego Majewskiego, dawnego architekta Łodzi, powoli dobiega końca - mamy podziwiać go w pełnej krasie jeszcze w tym roku. Zaglądamy na plac budowy, żeby sprawdzić postępy prac. A jest co podziwiać!

Willa Hilarego Majewskiego, ul. Włókiennicza 11 -  fot. Konrad Ciężki
Willa Hilarego Majewskiego to najważniejsza inwestycja w programie rewitalizacji ulicy Włókienniczej , fot. Konrad Ciężki

- Włókiennicza pięknieje na naszych oczach. Wśród budynków, w których remonty dobiegają końca, znajduje się willa Hilarego Majewskiego. To jedna z moich ulubionych inwestycji, najważniejsza przy ul. Włókienniczej i jedna z najważniejszych w programie rewitalizacji obszarowej centrum Łodzi. Rezydencja dawnego architekta miasta została po wojnie zamieniona na mieszkania komunalne. Bogato dekorowane salony, które służyły Majewskiemu za reklamę, kiedy przyjmował u siebie klientów, zostały podzielone na małe mieszkania. Polichromie zamalowano, detale zakryto gips-kartonem, a na parkiety położono wykładziny. Teraz, pod czujnym okiem konserwatorów, willa Majewskiego wraca do dawnej świetności  - mówi pierwszy wiceprezydent Łodzi Adam Pustelnik.

- Przy ul. Włókienniczej 11 ekipy budowlane zakończyły prace przy uzupełnianiu ubytków zaprawy i warstwy malarskiej na klatce schodowej. Zrekonstruowano polichromie i uzupełniono sztukaterie na klatce schodowej oraz ubytki malarskie w prześwicie bramowym. Obecnie trwa układanie boazerii oraz prace przy osadzaniu drzwi. W ciągu najbliższych kilku tygodni planujemy montaż opasek cementowych na I i II piętrze oraz dalsze prace konserwatorskie na klatce schodowej i w prześwicie bramowym - dodaje Marcin Bajerski, kierownik robót, firma VIK-BUD.

Willa Hilarego Majewskiego w całości zostanie przeznaczona na lokale usługowe. Na fasadzie budynku pojawią się pnącza. Zakończenie modernizacji kamienicy planowane jest na IV kw. 2022. Wartość inwestycji to 14 000 000 zł.


Projekt pn. "Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi - obszar o powierzchni 7,5 ha ograniczony ulicami Wschodnią, Rewolucji 1905r., Kilińskiego, Jaracza wraz z pierzejami po drugiej stronie ww. ulic" realizowany w ramach umowy o dofinansowanie nr UDA-RPLD.06.03.03-10-0002/17-00 zawartej w dniu 29 sierpnia 2017 roku.

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Zobacz także


Polecane aktualności

Zajezdnia Chocianowice  -  fot. ŁÓDŹ.PL

Modernizacja zajezdni Chocianowice przyspiesza. Sprawdź, jak przebiegają prace [ZDJĘCIA]

red / ŁÓDŹ.PL

Prace na terenie 120-letniej zajezdni Chocianowice prowadzone są rzez firmę Budimex na obszarze... więcej

Kazimierz Górski  -  fot. ŁÓDŹ.PL

Mural z wizerunkiem Kazimierza Górskiego odsłonięty w Szkole Mistrzostwa Sportowego [ZDJĘCIA]

red / ŁÓDŹ.PL

Podczas rozpoczęcia roku szkolnego 2022/2023 w Szkole Mistrzostwa Sportowego im. Kazimierza... więcej

ŁKS Łódź odpadł z Pucharu Polski -  fot. ŁKS

ŁKS Łódź odpada z Pucharu Polski po emocjonującym meczu ze Stalą Mielec

JB / ŁÓDŹ.PL

Mogłoby się wydawać, że starcie drużyny z Ekstraklasy z pierwszoligowcem nie będzie obfitowało w... więcej

Początek roku -  fot. Envato Elements

Powrót do szkoły - jak go przetrwać? Poradnik dla dzieci i rodziców

a.pe / ŁÓDŹ.PL

W czwartek, 1 września zaczyna się nowy rok szkolny. Przedstawiamy kilka wskazówek, które pomogą... więcej

Weekend w Łodzi -  fot. mat. pras.

Co robić w weekend w Łodzi? Najciekawsze wydarzenia w mieście [PRZEWODNIK]

red / ŁÓDŹ.PL

Spotkania ze sławami polskiej fantastyki, koncert Krystiana Ochmana, hity kinowe na Polówce - w... więcej

Kontakt