Remont Przybyszewskiego wkracza w drugi etap. Zmiany w komunikacji MPK Łódź

Modernizacja ul. Przybyszewskiego jest podzielona na trzy części. Za 2 tygodnie, w poniedziałek (1 sierpnia), wystartuje jej drugi etap. Prace obejmą wymianę jezdni, chodników i torowiska.

Przybyszewskiego przed remontem -  fot. ŁÓDŹ.PL
Drugi etap remontu Przybyszewskiego obejmie odcinek od ul. Grabowej do pl. Reymonta , fot. ŁÓDŹ.PL

Wykonawca przebudowy drugiego etapu ul. Przybyszewskiego ma rok na oddanie ulicy do użytku. Prace obejmą odcinek od ul. Grabowej do pl. Reymonta. Start zaplanowano 1 sierpnia – dokładnie za 2 tyg. 

Inwestycja, którą wykona Budomal, będzie realizowana w systemie projektuj-buduj. Oznacza to, że firma najpierw musi przygotować projekt, zdobyć niezbędne uzgodnienia i pozwolenia, a następnie zrealizować całą budowę. 

Nie znaczy to jednak, że pierwsze tygodnie upłyną jedynie na sprawach papierkowych”. Budomal nie zamierza tracić czasu i część prac, które nie wymagają pozwoleń na budowę, zacznie realizować już w sierpniu. Ekipa rozpocznie inwestycję od demontażu trakcji, torowiska i zerwaniu starej nawierzchni.

Remont Przybyszewskiego - zmiany MPK Łódź

Wejście wykonawcy na kolejny odcinek ul. Przybyszewskiego oznacza zmiany w komunikacji. Co ważne, trasę zmienią przede wszystkim tramwaje linii 3. Zamiast skręcać ze Stajni Jednorożców w ul. Piotrkowską, pojadą one trasą WZ do skrzyżowania marszałków, a dalej al. Rydza-Śmigłego. Stamtąd skręcą w ul. Przybyszewskiego i dojadą do ul. Nurta-Kaszyńskiego.

Autobusy komunikacji zastępczej pojadą wyremontowaną wcześniej ul. Zarzewską. To właśnie ona i równoległa do ul. Przybyszewskiego ul. Milionowa będą podstawowymi objazdami na czas przebudowy. 

Jak zmieni się ul. Przybyszewskiego?

Zakres prac od pl. Reymonta do ul. Grabowej obejmie całą szerokość pasa drogowego, w tym m.in. przebudowę 800 m jezdni i chodników ze zjazdami, budowę miejsc parkingowych, przebudowę oświetlenia, wymianę słupów, infrastruktury podziemnej poszczególnych gestorów, przebudowę odwodnienia, wykonanie nasadzeń zieleni w postaci drzew oraz krzewów.

Do tego doliczyć należy oczywiście przebudowę całej infrastruktury tramwajowej na tym odcinku – torowej, sieciowej i przystankowej, w tym montaż tablic Informacji Pasażerskiej oraz stylizowanych wiat przystankowych.

We współpracy z Łódzką Spółka Infrastrukturalną przebudowany zostanie również wodociąg.


Projekt pn. "Program niskoemisyjnego transportu miejskiego – przebudowa linii tramwajowej w ul. Przybyszewskiego na odcinku od Placu Reymonta do posesji nr 42 wraz z budową węzła przesiadkowego i przebudową torowiska od wiaduktów Przybyszewskiego do ul. Lodowej" realizowany w ramach umowy o dofinansowanie nr UDA.RPLD.03.01.03-10-0001/19 zawartej w dniu 29 lipca 2021 roku.

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Zobacz także


Polecane aktualności

Zajezdnia Chocianowice  -  fot. ŁÓDŹ.PL

Modernizacja zajezdni Chocianowice przyspiesza. Sprawdź, jak przebiegają prace [ZDJĘCIA]

red / ŁÓDŹ.PL

Prace na terenie 120-letniej zajezdni Chocianowice prowadzone są rzez firmę Budimex na obszarze... więcej

Kazimierz Górski  -  fot. ŁÓDŹ.PL

Mural z wizerunkiem Kazimierza Górskiego odsłonięty w Szkole Mistrzostwa Sportowego [ZDJĘCIA]

red / ŁÓDŹ.PL

Podczas rozpoczęcia roku szkolnego 2022/2023 w Szkole Mistrzostwa Sportowego im. Kazimierza... więcej

ŁKS Łódź odpadł z Pucharu Polski -  fot. ŁKS

ŁKS Łódź odpada z Pucharu Polski po emocjonującym meczu ze Stalą Mielec

JB / ŁÓDŹ.PL

Mogłoby się wydawać, że starcie drużyny z Ekstraklasy z pierwszoligowcem nie będzie obfitowało w... więcej

Początek roku -  fot. Envato Elements

Powrót do szkoły - jak go przetrwać? Poradnik dla dzieci i rodziców

a.pe / ŁÓDŹ.PL

W czwartek, 1 września zaczyna się nowy rok szkolny. Przedstawiamy kilka wskazówek, które pomogą... więcej

Weekend w Łodzi -  fot. mat. pras.

Co robić w weekend w Łodzi? Najciekawsze wydarzenia w mieście [PRZEWODNIK]

red / ŁÓDŹ.PL

Spotkania ze sławami polskiej fantastyki, koncert Krystiana Ochmana, hity kinowe na Polówce - w... więcej

Kontakt