Mieszkanie chronione powstało przy Włókienniczej 3. MOPS Łódź szuka lokatorów

Pięcioro pełnoletnich łodzian z niepełnosprawnościami zamieszka wkrótce w mieszkaniu chronionym ulokowanym na poddaszu zrewitalizowanej kamienicy przy ul. Włókienniczej 3. Pieczę nad tym lokum sprawuje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łodzi, jednocześnie poszukując lokatorów.

Mieszkania chronione dla osób niepełnosprawnych przy Włókienniczej -  fot. ŁÓDŹ.PL
MOPS Łódź szuka lokatorów , fot. ŁÓDŹ.PL

Mieszkanie chronione znajdujące się w kamienicy przy ul. Włókienniczej 3 ma 180 mkw. powierzchni, na którą składa się: pięć pokoi (po jednym dla każdego lokatora z niepełnosprawnością), pokój opiekuna, pokój dzienny z aneksem kuchennym i jadalnią, dwa pomieszczenia gospodarcze oraz pralnia. Lokum jest umeblowane i wyposażone w sprzęty oraz urządzenia umożliwiające i ułatwiające codzienne funkcjonowanie lokatorów, którzy wkrótce w nich zamieszkają.

Koszt powstania lokalu oraz jego wyposażenia jest wliczony w kwotę kompleksowej rewitalizacji całej kamienicy (6 mln zł). Operator lokum, Stowarzyszenie „POMOST”, otrzyma również jednorazowo z budżetu Miasta Łodzi 18 tys. zł na zakup dodatkowego, niezbędnego wyposażenia.

Mieszkanie wspierane przez MOPS Łódź

Lokal przy ul. Włókienniczej 3 będzie mieszkaniem wspieranym. Możliwy czas pobytu to maksymalnie dwa lata, w szczególnych przypadkach z możliwością przedłużenia na czas nieokreślony.

– Mieszkanie chronione to miejsce dla osób, które potrzebują bardziej intensywnego wsparcia, niż pomoc w postaci usług opiekuńczych – mówi Piotr Kowalski, zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łodzi ds. programów społecznych i osób z niepełnosprawnościami. – Tego rodzaju mieszkanie stanowi również alternatywę dla domu pomocy społecznej. Osoba z niepełnosprawnością w takim lokalu ma możliwość niezależnego życia. Uruchamianie takich miejsc to kierunek, w którym chcemy zmierzać.

Jak zamieszkać w mieszkaniu chronionym w Łodzi?

O możliwość pobytu może ubiegać się pełnoletni łodzianin posiadający orzeczenie o niepełnosprawności z właściwym stopniem i symbolem lub też posiadający zaświadczenie lekarskie wystawione na podstawie ustawy o ochronie zdrowia psychicznego oraz zaświadczenie o udziale w terapii. Osoby starające się o tego typu lokum nie mogą potrzebować całodobowego wsparcia.

Wszelkie szczegółowe informacje na temat mieszkań chronionych dla osób z niepełnosprawnościami można uzyskać w Wydziale Pomocy Stacjonarnej MOPS Łódź, pod numerami telefonów: (42) 685 43 79 oraz (42) 685 43 81 (w poniedziałki, środy, czwartki i piątki w godz. 8:00 – 16:00 oraz we wtorki w godz. 9:00 – 17:00).


Projekt pn. "Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi - obszar o powierzchni 7,5 ha ograniczony ulicami Wschodnią, Rewolucji 1905r., Kilińskiego, Jaracza wraz z pierzejami po drugiej stronie ww. ulic" realizowany w ramach umowy o dofinansowanie nr UDA-RPLD.06.03.03-10-0002/17-00 zawartej w dniu 29 sierpnia 2017 roku.

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Zobacz także


Polecane aktualności

Zajezdnia Chocianowice  -  fot. ŁÓDŹ.PL

Modernizacja zajezdni Chocianowice przyspiesza. Sprawdź, jak przebiegają prace [ZDJĘCIA]

red / ŁÓDŹ.PL

Prace na terenie 120-letniej zajezdni Chocianowice prowadzone są rzez firmę Budimex na obszarze... więcej

Kazimierz Górski  -  fot. ŁÓDŹ.PL

Mural z wizerunkiem Kazimierza Górskiego odsłonięty w Szkole Mistrzostwa Sportowego [ZDJĘCIA]

red / ŁÓDŹ.PL

Podczas rozpoczęcia roku szkolnego 2022/2023 w Szkole Mistrzostwa Sportowego im. Kazimierza... więcej

ŁKS Łódź odpadł z Pucharu Polski -  fot. ŁKS

ŁKS Łódź odpada z Pucharu Polski po emocjonującym meczu ze Stalą Mielec

JB / ŁÓDŹ.PL

Mogłoby się wydawać, że starcie drużyny z Ekstraklasy z pierwszoligowcem nie będzie obfitowało w... więcej

Początek roku -  fot. Envato Elements

Powrót do szkoły - jak go przetrwać? Poradnik dla dzieci i rodziców

a.pe / ŁÓDŹ.PL

W czwartek, 1 września zaczyna się nowy rok szkolny. Przedstawiamy kilka wskazówek, które pomogą... więcej

Weekend w Łodzi -  fot. mat. pras.

Co robić w weekend w Łodzi? Najciekawsze wydarzenia w mieście [PRZEWODNIK]

red / ŁÓDŹ.PL

Spotkania ze sławami polskiej fantastyki, koncert Krystiana Ochmana, hity kinowe na Polówce - w... więcej

Kontakt