Bulwary Północne. Jest wykonawca przebudowy ulic Ogrodowej i Północnej

Podpisanie umowy z wykonawcą otwiera drzwi do przebudowy ulic Ogrodowej i Północnej, które zmienią się w Bulwary Północne. Kiedy rozpoczną się prace? Jak ulice będą wyglądać po remoncie? Sprawdź!

mat. pras
Tak będą wyglądać Bulwary Północne
5 zdjęć
mat. pras
mat. pras
mat. pras
mat. pras
mat. pras
ZOBACZ
ZDJĘCIA (5)

Doświadczony partner

– Rozpoczynamy jeden z ważniejszych łódzkich projektów, czyli przebudowę ulicy Ogrodowej (od ul. Zachodniej do ul. Nowomiejskiej wraz ze skrzyżowaniem) oraz ulicy Północnej (od ul. Nowomiejskiej do ul. Franciszkańskiej). Dziś podpisujemy umowę na realizację inwestycji z Grupą Trakcja. To doświadczona firma z wykwalifikowaną kadrą, co gwarantuje, że projekt zostanie zrealizowany sprawnie i terminowo – mówi Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich.

Grupa Trakcja prowadzi inwestycje w krajach Europy Środkowo-Wschodniej, w szczególności na Litwie, Łotwie i Ukrainie, a także w Niemczech i Szwecji. Realizuje złożone kontrakty z zakresu budowy linii kolejowych, tramwajowych i trolejbusowych. Specjalizuje się w budowie dróg, mostów, obiektów inżynieryjnych i kubaturowych oraz z obszaru inżynierii środowiska. 

Czym będą Bulwary Północne?

 – Po przebudowie ulice Ogrodowa i Północna zmienią się w Bulwary Północne, zupełnie nową, atrakcyjną przestrzeń dla łodzian i turystów. Będą tam kawiarnie, kioski gastronomiczne i dużo zieleni – zapewnia Olga Kassyańska z Zarządu Inwestycji Miejskich. 

Projekt przewiduje wymianę nawierzchni jezdni i torowiska tramwajowego. Na nowo zostaną ułożone chodniki dopasowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, w tym dla niewidomych. Zbudowana zostanie droga dla rowerów biegnąca po północnej stronie ul. Ogrodowej i Północnej, wraz z przejazdami w obrębie skrzyżowań.

Prace na remontowanym odcinku obejmą wymianę sieci podziemnych i oświetlenia. Zostanie zamontowana nowa instalacja do podlewania zieleni, która ma być posadzona na Bulwarach. Wzdłuż południowej pierzei ulic rosnąć będą klony, kasztanowce i dęby, a także roślinność niska: róże i hortensje. Nowa mała architektura, a więc lampy, ławki i kosze na śmieci, będzie utrzymana w stylu secesji.

Start intensywnych prac budowlanych planowany jest od lutego 2022 r. Wartość inwestycji to 45,5 mln zł. 


Projekt pn. "Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi - obszar o powierzchni 32,5 ha ograniczony ulicami Zachodnią, Podrzeczną, Stary Rynek, Wolborską, Franciszkańską, Północną, Wschodnią, Rewolucji 1905 r., Próchnika wraz z pierzejami po drugiej stronie ww. ulic" realizowany w ramach umowy o dofinansowanie nr UDA-RPLD.06.03.03-10-0001/17-00 zawartej w dniu 29 sierpnia 2017 r.

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

ZOBACZ TAKŻE


Polecane aktualności

fot. ŁÓDŹ.PL

Modernizacja zajezdni Chocianowice przyspiesza. Sprawdź, jak przebiegają prace [ZDJĘCIA]

red / ŁÓDŹ.PL

Prace na terenie 120-letniej zajezdni Chocianowice prowadzone są rzez firmę Budimex na obszarze… więcej

fot. ŁÓDŹ.PL

Mural z wizerunkiem Kazimierza Górskiego odsłonięty w Szkole Mistrzostwa Sportowego [ZDJĘCIA]

red / ŁÓDŹ.PL

Podczas rozpoczęcia roku szkolnego 2022/2023 w Szkole Mistrzostwa Sportowego im. Kazimierza… więcej

fot. ŁKS

ŁKS Łódź odpada z Pucharu Polski po emocjonującym meczu ze Stalą Mielec

JB / ŁÓDŹ.PL

Mogłoby się wydawać, że starcie drużyny z Ekstraklasy z pierwszoligowcem nie będzie obfitowało w… więcej

fot. Envato Elements

Powrót do szkoły - jak go przetrwać? Poradnik dla dzieci i rodziców

a.pe / ŁÓDŹ.PL

W czwartek, 1 września zaczyna się nowy rok szkolny. Przedstawiamy kilka wskazówek, które pomogą… więcej

fot. mat. pras.

Co robić w weekend w Łodzi? Najciekawsze wydarzenia w mieście [PRZEWODNIK]

red / ŁÓDŹ.PL

Spotkania ze sławami polskiej fantastyki, koncert Krystiana Ochmana, hity kinowe na Polówce - w… więcej

Kontakt