Bulwary Północne. Jest wykonawca przebudowy ulic Ogrodowej i Północnej

Podpisanie umowy z wykonawcą otwiera drzwi do przebudowy ulic Ogrodowej i Północnej, które zmienią się w Bulwary Północne. Kiedy rozpoczną się prace? Jak ulice będą wyglądać po remoncie? Sprawdź!

Bulwary Północne - wizualizacja -  mat. pras
Tak będą wyglądać Bulwary Północne , mat. pras

Doświadczony partner

– Rozpoczynamy jeden z ważniejszych łódzkich projektów, czyli przebudowę ulicy Ogrodowej (od ul. Zachodniej do ul. Nowomiejskiej wraz ze skrzyżowaniem) oraz ulicy Północnej (od ul. Nowomiejskiej do ul. Franciszkańskiej). Dziś podpisujemy umowę na realizację inwestycji z Grupą Trakcja. To doświadczona firma z wykwalifikowaną kadrą, co gwarantuje, że projekt zostanie zrealizowany sprawnie i terminowo – mówi Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich.

Grupa Trakcja prowadzi inwestycje w krajach Europy Środkowo-Wschodniej, w szczególności na Litwie, Łotwie i Ukrainie, a także w Niemczech i Szwecji. Realizuje złożone kontrakty z zakresu budowy linii kolejowych, tramwajowych i trolejbusowych. Specjalizuje się w budowie dróg, mostów, obiektów inżynieryjnych i kubaturowych oraz z obszaru inżynierii środowiska. 

Czym będą Bulwary Północne?

 – Po przebudowie ulice Ogrodowa i Północna zmienią się w Bulwary Północne, zupełnie nową, atrakcyjną przestrzeń dla łodzian i turystów. Będą tam kawiarnie, kioski gastronomiczne i dużo zieleni – zapewnia Olga Kassyańska z Zarządu Inwestycji Miejskich. 

Projekt przewiduje wymianę nawierzchni jezdni i torowiska tramwajowego. Na nowo zostaną ułożone chodniki dopasowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, w tym dla niewidomych. Zbudowana zostanie droga dla rowerów biegnąca po północnej stronie ul. Ogrodowej i Północnej, wraz z przejazdami w obrębie skrzyżowań.

Prace na remontowanym odcinku obejmą wymianę sieci podziemnych i oświetlenia. Zostanie zamontowana nowa instalacja do podlewania zieleni, która ma być posadzona na Bulwarach. Wzdłuż południowej pierzei ulic rosnąć będą klony, kasztanowce i dęby, a także roślinność niska: róże i hortensje. Nowa mała architektura, a więc lampy, ławki i kosze na śmieci, będzie utrzymana w stylu secesji.

Start intensywnych prac budowlanych planowany jest od lutego 2022 r. Wartość inwestycji to 45,5 mln zł. 


Projekt pn. "Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi - obszar o powierzchni 32,5 ha ograniczony ulicami Zachodnią, Podrzeczną, Stary Rynek, Wolborską, Franciszkańską, Północną, Wschodnią, Rewolucji 1905 r., Próchnika wraz z pierzejami po drugiej stronie ww. ulic" realizowany w ramach umowy o dofinansowanie nr UDA-RPLD.06.03.03-10-0001/17-00 zawartej w dniu 29 sierpnia 2017 r.

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Zobacz także


Polecane aktualności

ŁKS Commercecon -  fot. Paweł Ciesielski

Brazylijska siatkarka opuszcza Łódź. Ivna Colombo odchodzi z ŁKS Commercecon

JAŻ / ŁÓDŹ.PL

Przed rozpoczęciem sezonu siatkarski ŁKS podpisał kontrakt z trzema brazylijskimi siatkarkami. Jedna... więcej

Rewitalizacja szkoły przy ul. Żeromskiego 115 -  fot. Google Street View

Zabytkowa łódzka szkoła potrzebuje remontu. Łódź prosi o pomoc ministra Piotra Glińskiego

red / ŁÓDŹ.PL

Jedna z najstarszych szkół w Łodzi – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego przy ul.... więcej

Powstańcy przed łódzkim magistratem -  fot. Archiwum

Kartka z kalendarza. Powstańcy styczniowi w Łodzi. Ilu ich było?

agr / ŁÓDŹ.PL

22 stycznia 1863 roku wybuchło powstanie styczniowe, które zmusiło armię rosyjską do skoncentrowania... więcej

Zakynthos -  mat. prasowe

Lotnisko w Łodzi. Czas pomyśleć o wakacjach! Dokąd polecimy latem?

wg / ŁÓDŹ.PL

Już od początku czerwca z lotniska w Łodzi można będzie polecieć do Turcji, Bułgarii i na trzy... więcej

"Dzianina", "Czółenka", "Paragraf". Łódzkie rzeźby Andrzeja Jocza [ZDJĘCIA]

Dorota Szczepańska / ŁÓDŹ.PL

Są w Łodzi rzeźby plenerowe wyjątkowo mocno wrośnięte w miejski krajobraz. Zegar słoneczny w parku... więcej

Kontakt