Co robić w weekend w Łodzi? [PRZEWODNIK PO IMPREZACH]

Jeśli jeszcze nie masz planów na weekend (3-5 września), zerknij w nasz przewodnik. Prezentujemy najciekawsze imprezy w nadchodzących dniach: spacery, koncerty, jarmarki i spektakle.

Imprezy w Łodzi -  fot. Paweł Łacheta

Spacerem przez Łódź

Warto wykorzystać ciepłe dni i wybrać się na spacer po mieście. W najbliższy weekend (3–4 września) zaplanowano ich całkiem sporo.

Na wyjątkowy spacer po Łodzi zaprasza Łódzki Detal. W sobotę o godz. 11:00 rozpocznie się wycieczka „Tego nie znasz – łódzkie rzeźby w natarciu”. Zbiórka przed „Magdą” przy ul. Piotrkowskiej 30/32. Udział bezpłatny. 

Kolejna propozycja to „Letnie spacery po Łodzi” Łódzkiej Organizacji Turystycznej. Wycieczki zaplanowano w sobotę na godz. 11:00 (kierunek południe), godz. 12:00 (wycieczka w języku angielskim), godz. 13:00 (wycieczka w języku rosyjskim) oraz 14:00 (kierunek – północ). Koszt udziału: 15 zł. Zbiórka przy Informacji Turystycznej (ul. Piotrkowska 28).

W niedzielę o godz. 11:00 sprzed Lecznicy „Pod koniem” (ul. Kopernika 22) wyruszy „Spacer śladami kobiet ze Starego Polesia” organizowany przez Łódzki Szlak Kobiet. Udział w wycieczce jest bezpłatny. 

O tej samej godzinie na Księżym Młynie rozpocznie się spacer „Magiczny Księży Młyn”, na który zaprasza Centrum Turysty Księży Młyn. Zbiórka przy ich siedzibie (Księży Młyn 12). Koszt udziału: 20 zł.

W niedzielę o godz. 12:00 i 15:00 zaplanowano także spacery po okolicach Manufaktury. Przewodnicy wcielą się w postać Izraela lub Leonii Poznańskich i opowiedzą historię zakładów przemysłowych, w których obecnie mieści się Manufaktura. Udział bezpłatny, zbiórka przy wejściu do kina Cinema City. 

 

Letnisko Księży Młyn

Czeka nas wyjątkowo mocny  weekend zamknięcia Letniska Księży Młyn  – w piątek (3 września) na jednej scenie wystąpią Kwiat Jabłoni, Te-Tris, Eldo i Ten Typ Mes w wyjątkowym projekcie „Albo Inaczej”. 

Z kolei w sobotę (4 września) na scenie najpopularniejszy skład – OIO, czyli Otsochodzi, Young Igi i OKI. Podczas specjalnie przygotowanego show OIO usłyszymy największe bangery i solowe hity artystów. 

Koncerty rozpoczynają się o godz. 18:00. Bilety: od 69 zł.

 

Festiwal Łódź Fabrykancka

Rozpoczął się Festiwal Łódź Fabrykancka. W piątek (3 września) w godz. 17:00-19:00 po Łodzi będzie jeździł Muzyczny Autobus z muzyką na żywo, start: Stajnia Jednorożców. Trasa: Piotrkowska, pl. Wolności, Poleskiego Ośrodka Sztuki. O godz. 19:00 rozpocznie się zabawa taneczna z warsztatami „Robotniczy Potańc 1 ¼” z Orkiestrą Taneczną Bonanza oraz "Andryjer Ansambl", w Poleskim Ośrodku Sztuki (ul. Krzemieniecka 2a). 

W sobotę (4 września) w OFF Piotrkowska na rynku czeka nas akcja rekonstrukcyjna: Strajk robotniczy. Start o godz. 13:00.

 

Koncert Roksany Węgiel 

W piątek (3 września) o godz. 18:00 w Manufakturze (ul. Drewnowska 58) Roksana Węgiel wystąpi w rotundzie galerii handlowej.

Roksana Węgiel to jedna z najbardziej rozpoznawalnych artystek młodego pokolenia. W 2018 roku zdobyła pierwsze, historyczne zwycięstwo dla Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Utwór, który wtedy wykonała – Anyone I Want to Be – pobił rekordy popularności w serwisie YouTube. Teledysk obejrzało ponad 50 milionów ludzi! 

Wstęp na koncert jest wolny, dla publiczności zostanie wygrodzona specjalna strefa – 400 miejsc siedzących. 

Będąc w Manufakturze warto zajrzeć także na targi zajęć pozaszkolnych ManuTornister. Rodzice mogą na nich wybrać najlepsze zajęcia dodatkowe dla swoich dzieci. W rotundzie galerii handlowej pojawi się blisko 20 wystawców, którzy przedstawią swoje pomysły na spędzanie wolnego czasu po szkole, rozwijanie pasji i hobby. Targi potrwają do soboty (4 września).

 

Tubis gra Komedę

Kolejny koncert z cyklu „Fortepiany Wolności” odbędzie się w niedzielę (5 września) przy tężniach na Retkini (ul. Hufcowa 20). Przed publicznością wystąpi wybitny łódzki pianista jazzowy Maciej Tubis. 

Artysta zaprezentuje autorskie interpretacje standardów Krzysztofa Komedy oraz utwory z własnego repertuaru. Maciej Tubis to nazwisko doskonale znane nie tylko w jazzowym świecie. Ma na koncie wiele autorskich płyt, nagranych solo, z zespołem Tubis Trio i w duecie Bolewski&Tubis, który właśnie wydał album z coverami utworów Grzegorza Ciechowskiego. Artysta bezustannie koncertuje, nagrywa, realizuje projekty muzyczne oraz edukacyjne.

„Fortepiany Wolności” to projekt zainicjowany w 2018 r. przez Międzynarodowy Festiwal Producentów Muzycznych „Soundedit”.

 

Ostatnie dni włoskiego jarmarku

Oryginalne włoskie przysmaki i produkty z rodzinnych, małych zakładów czekają na łodzian jeszcze tylko do niedzieli (5 września). Fani kuchni śródziemnomorskiej znajdą na rynku Manufaktury (ul. Drewnowska 58) między innymi kilkadziesiąt rodzajów makaronów, oryginalne włoskie sery, sycylijskie oliwy z oliwek i inne produkty, które pomogą przenieść się – przynajmniej podniebieniu – do słonecznej Italii. 

Smakosze kupią tu produkty, bez których trudno wyobrazić sobie włoskie gotowanie: parmezan, oryginalną mozzarellę czy ricottę, ale też wędliny i słodkości. Włoski jarmark na rynku Manufaktury czynny będzie do niedzieli, 5 września, w godzinach 10:00-22:00.

 

Potańcówka dla dojrzałych w „502”

W piątek (3 września) szykuje się kolejna taneczna impreza. Tym razem seniorów zaprasza Dom Kultury „502” na Widzewie.

Jeśli lubisz tańczyć i spotykać nowych ludzi, to koniecznie wybierz się na Potańcówkę. Możesz zabrać przyjaciół lub nawiązać nowe znajomości na miejscu. O oprawę muzyczną zadba Marek Krześlak. Informacje i zapisy w Domu Kultury „502” lub telefonicznie 574 190 682, 574 190 658. Impreza rozpocznie się w piątek o godz. 17:00 w Domu Kultury „502” (ul. A. Sacharowa 18). Bilety: 20 zł.

 

Teatr improwizacji dla dzieci 

Spektakl improwizowany to niedzielna propozycja Manufaktury (ul. Drewnowska 58) dla najmłodszych. 

W ramach ostatniego pokazu „Ancymonkowych Manuspiracji” w niedzielę (5 września) najmłodsi obejrzą występ teatru improwizowanego. O przebiegu spektaklu i losach bohaterów zdecydują mali widzowie, a aktorzy zinterpretują pomysły dziecięcej wyobraźni przy dźwiękach muzyki na żywo.

Spektakl dla dzieci odbędzie się na plenerowej scenie na rynku Manufaktury, ustawionej naprzeciwko Pizzerii 105-ka. Przedstawienie rozpocznie się o godz. 11:00 i potrwa około godziny. W przypadku niekorzystnej aury – burze, deszcz – spektakl zostanie przeniesiony do rotundy w galerii handlowej.

 

Artur Andrus z kabaretowym recitalem 

Artur Andrus powraca na deski Wytwórni (ul. Łąkowa 29) ze swoim recitalem kabaretowym! 

Dziennikarz, artysta kabaretowy, pisarz, publicysta i piosenkarz wystąpi w niedzielę (5 września) o godz. 19:00. Na recital kabaretowy Artura Andrusa składają się różne utwory, ale wszystkie powstały mniej więcej w tym samym celu. Dla żartu, a czasem nawet wygłupu. Jeśli da się przy nich uśmiechnąć – cel zostanie osiągnięty. W piosenkach, wierszach i anegdotach autor opowiada o tym, co wcześniej zobaczył, usłyszał albo przeczytał. A czasem… zmyślił. 

Na scenie Wytwórni pojawi się z zespołem w składzie: Wojciech Stec – fortepian i gitara, Łukasz Poprawski – saksofony i klarnet, Łukasz Borowiecki – kontrabas i akordeon, Paweł Żejmo – perkusja. Bilety: od 90 zł do kupienia na www.wytwornia.pl.

 

 

Zobacz także

Polecane aktualności

Odkrywaj zakamarki miasta -  fot. Piotr Pośpieszyński

Startuje Festiwal Eksploracji Miejskiej. Nieznanymi szlakami po Łodzi

(pj) / ŁÓDŹ.PL

15 wydarzeń, a wśród nich prelekcje, spacery, spotkania ze społecznikami miejskimi, przewodnikami... więcej

Kino „Luna" -  fot. archiwum

Kartka z kalendarza. Ostatni seans filmowy w kinie „Luna"

agr / ŁÓDŹ.PL

Kino „Luna" przyciągało tłumy widzów nie tylko najnowszymi projekcjami filmowymi, ale również... więcej

Bezpłatne szczepienia przeciw grypie. Jest kolejna pula szczepionek

rd / ŁÓDŹ.PL

Dziś (27 września) ruszyły zapisy na bezpłatne szczepienia dla łodzian 65 plus w Miejskim Centrum... więcej

Orientarium w Łodzi. W akwariach pływają pierwsze rekiny [ZDJĘCIA]

rd / ŁÓDŹ.PL

W Orientarium w Łodzi pojawiły się pierwsze rekiny. W głównym zbiorniku pływają również płaszczki.... więcej

Kamienica przy ul. Mielczarskiego 3 - wizualizacja

Remont kamienicy przy Mielczarskiego. Jak się zmieni? [WIDEO]

rd / ŁÓDŹ.PL

Wystartował generalny remont w kamienicy przy ulicy Mielczarskiego 3. Powstaną w niej rodzinna... więcej

Kontakt