Domy z pomysłem. Plenerowa strefa relaksu i Gustaw Klimt na klatce

Enklawa Pienista to najnowsza inwestycja łódzkiego dewelopera Golden Lion Development zlokalizowana w południowo-zachodniej części Łodzi przy ul. Pienistej 80. Miejsce to zapewnia dostęp do pobliskich terenów zielonych oraz lasów, jednocześnie dając możliwość szybkiego dojazdu do centrum miasta.

Enklawa Pienista -  mat. prasowe
Osiedle Enklawa Pienista będzie otoczone zielenią , mat. prasowe

Pierwszy etap inwestycji to dwa nowocześnie zaprojektowane, 4-piętrowe budynki wielorodzinne z 37 mieszkaniami. Lokatorzy z parteru będą mogli korzystać z prywatnych ogródków, ci z wyższych pięter otrzymają przestronne balkony. Każde mieszkanie będzie miało dostęp do pomieszczenia gospodarczego na tej samej kondygnacji.

Klub mieszkańca i plenerowa strefa relaksu

W ramach inwestycji deweloper planuje również szereg udogodnień, wykraczających poza cztery ściany mieszkań, poświęconych wspólnemu komfortowi mieszkańców i budowaniu więzi sąsiedzkich. W każdym budynku nowego osiedla funkcjonować będzie klub mieszkańca, wyposażony w ekspres do kawy, kawiarniany ogródek oraz gry planszowe i inne atrakcje. Na terenie zewnętrznym powstanie plenerowa strefa relaksu z placem zabaw dla najmłodszych oraz punktem bookcrossingu, czyli wymiany książek. Lokatorzy będą mieć do swojej dyspozycji rowery społecznościowe (na wynajem), rowerownię ze stacją do konserwacji i naprawy jednośladów, torby i wózek do transportu zakupów, a także – dla posiadaczy pojazdów elektrycznych – stację do ich ładowania. Między budynkami stanie też paczkomat, który ułatwi zakupy online.

Obok bloków powstanie plenerowa strefa relaksu

Gustaw Klimt na klatce

Inwestycja przy ul. Telefonicznej to już 10. realizacja Lion Development w Łodzi. Firma kończy właśnie poprzedni projekt, którym były Ogrody Sztuki przy ul. Czeremoskiej na Bałutach – 32 mieszkania w niewielkim apartamentowcu, który stanął w bliskim sąsiedztwie Akademii Sztuk Pięknych. Budynek ozdobiony muralem, dobrze widocznym z ul. Wojska Polskiego, już wzbudza ciekawość przechodniów. To, czego z ulicy nie będzie można zobaczyć, to artystyczne akcenty wystroju apartamentowca, w którym ściany klatek schodowych ozdobią wielkoformatowe reprodukcje dzieł mistrzów malarstwa, takich jak Salvador Dali, Gustav Klimt czy twórców sztuki pop-art. Każda kondygnacja przedstawi inną epokę lub nurt w sztuce. Dodatkiem będzie ogólnodostępna biblioteczka, zaopatrzona w ciekawe dzieła literackie, charakterystyczny element wspólny wszystkich inwestycji Lion Development, która ma zachęcać mieszkańców do dzielenia się przeczytanymi książkami. 

Wnętrza klatek Ogrodów Sztuki ozdobią reprodukcje dzieł znanych malarzy

Inne inwestycje Lion Development to m.in. Ogrody Nad Jasieniem (ul. św. Franciszka 86/88), Ogrody Bajeczna (ul. Bajeczna 6), Majerka Park (ul. Barska 28) i Piaskowa Aleja (ul. Saharyjska 4).

Zobacz także

Polecane aktualności

Lotnisko w Łodzi -  fot. UMŁ

Lotnisko w Łodzi. Nowe połączenie - do Kijowa w mniej niż 2 godziny!

red / ŁÓDŹ.PL

Spacer Andriejewskim Zjazdem, wizyta w domu Michaiła Bułhakowa czy podziwianie fresków w najgłębszym... więcej

Rocznica śmierci Andrzeja Munka

60 lat temu w tragicznym wypadku zginął reżyser filmowy Andrzej Munk

agr / ŁÓDŹ.PL

"Gdybym się zabił, nie musiałbym kończyć tego filmu" - burknął pod nosem. Niebawem zginął pod... więcej

Ulica Kwarcowa -  fot. Radosław Jóźwiak

Sielska wieś czy... dom-pianinko? Dwa oblicza osiedla TOR Marysin III

Dorota Szczepańska / ŁÓDŹ.PL

Trzy wąskie uliczki pełne miniaturowych domków, dwa małżeństwa znanych architektów i jedno wyjątkowe... więcej

Aleja Gwiazd w Łodzi -  fot. ŁÓDŹ.PL

Agata Kulesza w Alei Gwiazd. Odsłonięcie gwiazdy i spotkanie otwarte

KaWa / ŁÓDŹ.PL

Laureatka czterech Orłów oraz nagrody Stowarzyszenia Krytyków Filmowych z Los Angeles już we wtorek... więcej

Europejskie Igrzyska Akademickie

EUG 2022 - największa impreza sportu akademickiego będzie w Łodzi

DC / ŁÓDŹ.PL

Nawet 5000 sportowców z 400 uczelni reprezentujących co najmniej 40 krajów – tak zapowiadają się... więcej

Kontakt