EC1 Łódź. Sukces Ulicy Żywiołów - odwiedzają ją tłumy dzieci [ZDJĘCIA]

Ulica Żywiołów została oficjalnie otwarta 16 października. Najnowsza atrakcja EC1 okazała się strzałem w dziesiątkę. W ciągu niespełna dwóch tygodni odwiedziło ją ponad trzy tysiące dzieci i ich opiekunów. Obłożenie jest niemal stuprocentowe.

Ulica Żywiołów w EC1 Łódź -  fot. Stefan Brajter
Ulica Żywiołów w EC1 Łódź , fot. Stefan Brajter

Ulica Żywiołów w EC1 to 1,5 tysiąca metrów kwadratowych przestrzeni zaaranżowanej tak, aby zapewnić możliwość zabawy w ruchu, która będzie wpływać pozytywnie na rozwój intelektualny, emocjonalny i ruchowy dzieci w wieku od 3 do 10 lat. 

- Ulica Żywiołów jest atrakcyjna zarówno dla grup przedszkolnych i wczesnoszkolnych, które licznie odwiedzają nas w tygodniu, jak i dla gości indywidualnych, przybywających do nas w weekendy. Zainteresowanie jest powszechne i na tyle duże, że uruchomiliśmy już rezerwacje grupowe do końca roku. Do końca grudnia mamy zarezerwowanych 3.500 tys. biletów grupowych! - mówi Magdalena Krawczyńska, kierująca Działem Oferty dla Dzieci Centrum Nauki i Techniki EC1.

Oferta Ulicy Żywiołów stale się rozszerza. W listopadzie pojawi się warsztat ekologiczny ”O czym szumią drzewa: sosny, buki i platany". Podczas warsztatu będzie można dowiedzieć się, skąd biorą się różne leśne odgłosy, nauczyć się „czytać” w słojach drzew, a także stworzyć sprytne urządzenie pokazujące czy jest sucho, czy wilgotno. Planowane jest również uruchomienie atrakcji urodzinowych.

Ulica Żywiołów w EC1 Łódź

Wystawa stała jest zorganizowana wokół tematu pięciu żywiołów: Wody, Ziemi, Życia, Ognia i Powietrza. Składa się na nią 5 stref tematycznych, które tworzą okazje do samodzielnego poszerzania wiedzy poprzez doświadczenia i eksperymenty. Atrakcyjność Ulicy Żywiołów tworzą między innymi: eksponaty i interaktywne stanowiska oraz mała architektura rozbudowane o Pasaż Nauki i Pasaż Wyobraźni, Zaułek Tajemnic z różnorodnymi scenariuszami zabawy, Plac Budowy. Ekspozycję stałą uzupełni strefa wystaw czasowych, której obecna tematyka dotyczy zagadek – dźwiękowych, a nawet poruszających się w obszarze… świetlnej magii!

Na Ulicy Żywiołów dobrze poczują się także rodzice, opiekunowie, nauczyciele i wychowawcy. Specjalna przestrzeń Przystanek Rodzica to miejsce do pracy, odpoczynku, czytelnia, a także miejsce dla rodzica z dzieckiem w wieku do 3 roku życia. Dodatkowo Biuro Obsługi Malucha zapewnia przestrzeń do karmienia i przewijania..

Wykonawcą projektu jest firma New Amsterdam, która od 2009 r. zajmuje się tworzeniem i realizacją narracyjnych koncepcji wystawienniczych. Projekt uzyskał dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020. Wartość Projektu: 21 574 000 zł, dofinansowanie w wysokości 13 821 138 zł.

Zobacz także


Polecane aktualności

Łódzkie Senioralia -  fot. ŁÓDŹ.PL

Łódzkie Senioralia. Koncert Skaldów, recital Celińskiej i inne atrakcje [PROGRAM]

red / ŁÓDŹ.PL

Łódzkie Senioralia to wielka impreza dla seniorów z Łodzi i nie tylko. To dwa tygodnie (od 21 maja... więcej

Symulator starości -  fot. ŁÓDŹ.PL

„Symulator starości" w Urzędzie Miasta Łodzi. Tak urzędnicy walczą ze stereotypami

red / ŁÓDŹ.PL

Symulator starości w Urzędzie Miasta Łodzi. Specjalny kostium zakładali na siebie pracownicy podczas... więcej

Orientarium w Łodzi -  fot. Orientarium w Łodzi

Orientarium w Łodzi odwiedziło już 100 tys. osób! Kąpiel słoni indyjskich robi furorę

PK-S / ŁÓDŹ.PL

W miniony weekend Orientarium znów przyciągnęło tłumy gości. Od otwarcia nowoczesny kompleks... więcej

Warsztaty fotograficzne -  fot. mat. pras.

Sesja fotograficzna w Bibliotece Miejskiej w Łodzi. Weź udział i wspomóż Fundację Ocalenie

zred / ŁÓDŹ.PL

Biblioteka Miejska w Łodzi wraz z Robertem Pastrykiem „Portret dla Ocalenia”, Łódzkim Centrum... więcej

Kamienica przy ul. Sienkiewicza 22 - wizualizacja -  mat. ŁÓDŹ.PL

Remont kamienicy przy Sienkiewicza 22. Raport z placu budowy [ZDJĘCIA]

ML / ŁÓDŹ.PL

Trwa kompleksowa modernizacja kamienicy przy ul. Sienkiewicza 22. Jak zmieni się budynek? Co... więcej

Kontakt