Europejska piłka w Łodzi! Dynamo w eliminacjach do Ligi Mistrzów na stadionie ŁKS

Mecze reprezentacji Ukrainy w ramach Ligi Narodów, które rozgrywane były w Łodzi, cieszyły się sporym zainteresowaniem. Zarówno mieszkańcy Ukrainy, jak i Polacy chętnie kupowali bilety i dopingowali. Wszystko było zorganizowane na tak wysokim poziomie, że nasze miasto będzie gospodarzem kolejnych ważnych spotkań.

Mecz Ukraina - Irlandia na stadionie ŁKS -  fot. ŁÓDŹ.PL
Europejska piłka zadomowiła się w Łodzi na dobre , fot. ŁÓDŹ.PL

Oba mecze w ramach Ligi Narodów zgromadziły na stadionie im. Władysława Króla po kilkanaście tys. osób. Doping kibiców stworzył na tych spotkaniach niesamowitą atmosferę. Długimi momentami dosłownie wszyscy zdzierali gardła, aby dopingować swoją reprezentację. Ukraińcom na tyle spodobała się Łódź i stadion miejski przy al. Unii, że chcą rozgrywać tutaj nie tylko reprezentacyjne mecze. Do naszego miasta zawitają eliminacje do Ligi Mistrzów, a w grze są również eliminacje do Ligi Europy oraz Ligi Konferencji.

Dynamo wybrało Łódź

Drużyna ze stolicy Ukrainy za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych ogłosiła, że mecz II rundy eliminacji Ligi Mistrzów zagra na stadionie w Łodzi. Podopieczni Mircei Lucescu zmierzą ze stambulskim Fenerbace. Mecz odbędzie się 20 lipca o 20:00. Rewanż tydzień później w Turcji. Dodatkową gratką dla polskich kibiców może być występ Tomasza Kędziory. Reprezentant Polski po ucieczce z ogarniętej wojną Ukrainy został wypożyczony do Lecha Poznań, z którym zdobył mistrzostwo Polski. Teraz wraca do Dynama, aby pomóc w awansie do europejskich pucharów. 

Liga Europy i Liga Konferencji 

Do rozstrzygnięcia pozostają losy pozostałych ukraińskich drużyn. Szachtar Donieck, podobnie jak Dynamo, zagra w II rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Dnipro, będzie walczyć o Ligę Europy, a Zoria Ługańsk i Worskła Płotawa o Ligę Konferencji. Z naszych informacji wynika, że trwają rozmowy z Dnipro oraz Worskłą i te dwa zespoły mogą również zagrać w Łodzi. Prócz doskonałej organizacji i świetnej atmosfery na poprzednich meczach na względzie są również kwestie czysto praktyczne. Mecze tych drużyn odbywają się w niewielkim przedziale czasowym, co sprawia, że nie trzeba przenosić całej infrastruktury związanej z transmisjami telewizyjnymi czy zapleczem logistycznym. 

Czy europejskie puchary zawitają do Łodzi?

Za wcześnie, by odpowiedzieć na to pytanie. Wszyscy mają nadzieję, że wojna w Ukrainie skończy się jak najszybciej i wszystkie zespoły będą mogły rozgrywać mecze w swoich krajach. Drugim aspektem jest ten czysto sportowy, zespoły grające w Łodzi muszą przejść całą drabinkę eliminacyjną, a pamiętajmy, że układanie zespołu i treningi są obecnie trudne. Trzecią sprawą jest terminarz Fortuna 1. Ligi oraz Pucharu Polski. ŁKS piłkarskie zmagania zacznie w drugiej połowie lipca, w przypadku awansu Worskły, Dynama i Dnipro pojawia się problem rozgrywania nawet czterech spotkań w jednym tygodniu. 

Zobacz także


Polecane aktualności

Zajezdnia Chocianowice  -  fot. ŁÓDŹ.PL

Modernizacja zajezdni Chocianowice przyspiesza. Sprawdź, jak przebiegają prace [ZDJĘCIA]

red / ŁÓDŹ.PL

Prace na terenie 120-letniej zajezdni Chocianowice prowadzone są rzez firmę Budimex na obszarze... więcej

Kazimierz Górski  -  fot. ŁÓDŹ.PL

Mural z wizerunkiem Kazimierza Górskiego odsłonięty w Szkole Mistrzostwa Sportowego [ZDJĘCIA]

red / ŁÓDŹ.PL

Podczas rozpoczęcia roku szkolnego 2022/2023 w Szkole Mistrzostwa Sportowego im. Kazimierza... więcej

ŁKS Łódź odpadł z Pucharu Polski -  fot. ŁKS

ŁKS Łódź odpada z Pucharu Polski po emocjonującym meczu ze Stalą Mielec

JB / ŁÓDŹ.PL

Mogłoby się wydawać, że starcie drużyny z Ekstraklasy z pierwszoligowcem nie będzie obfitowało w... więcej

Początek roku -  fot. Envato Elements

Powrót do szkoły - jak go przetrwać? Poradnik dla dzieci i rodziców

a.pe / ŁÓDŹ.PL

W czwartek, 1 września zaczyna się nowy rok szkolny. Przedstawiamy kilka wskazówek, które pomogą... więcej

Weekend w Łodzi -  fot. mat. pras.

Co robić w weekend w Łodzi? Najciekawsze wydarzenia w mieście [PRZEWODNIK]

red / ŁÓDŹ.PL

Spotkania ze sławami polskiej fantastyki, koncert Krystiana Ochmana, hity kinowe na Polówce - w... więcej

Kontakt