Europejskie puchary wracają do Łodzi! TME zagra w Lidze Mistrzyń

Po emocjach związanych z walką o mistrzostwo Polski i zdobyciem tego trofeum w piłkarskiej ekipie TME SMS zrobiło się nieco spokojniej. Nie oznacza to jednak, że w czerwcu zawodniczki z Milionowej nie będą miały co robić.

TME SMS Łódź -  fot. TME SMS Łódź
TME SMS Łódź mecze w Lidze Mistrzyń będzie rozgrywać na stadionie ŁKS Łódź , fot. TME SMS Łódź

W przyszłym tygodniu mistrzynie Polski w piłce nożnej znów spotkają się na treningu, a pod koniec czerwca z ogromnym zainteresowaniem będą oczekiwały wieści ze szwajcarskiego Nyonu, gdzie odbędzie się losowanie pierwszej rundy Ligi Mistrzyń. Debiut w tych rozgrywkach jest dla klubu z Milionowej nie mniejszym wydarzeniem niż historyczne mistrzostwo kraju. 

Emocje w eliminacjach

Łodzianki przystąpią do rywalizacji od drugiej rundy kwalifikacyjnej, w której będą rozgrywane mini turnieje. W każdym z nich wystąpią po cztery zespoły, ale przepustki do dalszej fazy rozgrywek uzyskają tylko zwycięzcy. Losowanie grup turniejowych odbędzie się 24 czerwca, a mecze zaplanowano na 18 sierpnia (półfinały) i 21 sierpnia (o pierwsze i trzecie miejsce). Nie jest wykluczone, że jeden z turniejów zostanie rozegrany na Stadionie Miejskim im. Władysława Króla w Łodzi. Na tym obiekcie ekipa TME SMS ma rozgrywać mecze w Lidze Mistrzyń. – Czynimy starania, by zorganizować turniej z udziałem naszego zespołu i mamy nadzieję, że uda nam się to zrobić. Byłoby to ogromne wyróżnienie dla naszego klubu i całego miasta. Ostateczna decyzja w tej sprawie zapadnie jednak dopiero po losowaniu. Wiele zależeć będzie bowiem od tego, z kim przyjdzie nam się mierzyć w grupie. Gdy poznamy rywali, to natychmiast rozpoczniemy z nimi rozmowy dotyczące ich przyjazdu do Łodzi – zapowiedział Janusz Matusiak.

Start przygotowań

Prezes UKS SMS na losowanie do Nyonu wybiera się w towarzystwie Andrzeja Kuczyńskiego z firmy TME, będącej tytularnym sponsorem drużyny mistrzyń Polski. Do Szwajcarii nie pojedzie natomiast trener Marek Chojnacki, który już teraz skupia się na jak najlepszym przygotowaniu swoich podopiecznych do kolejnych wyzwań. Szkoleniowiec zdążył już szczegółowo zaplanować niemal cały okres przygotowawczy do sezonu 2022/2023. – Po mistrzowskiej fecie dziewczyny dostały kilka dni wolnego, ale na prawdziwe wakacje muszą jednak jeszcze trochę poczekać. Już w poniedziałek, 6 czerwca ponownie spotykamy się na wspólnych zajęciach, bo do dłuższego odpoczynku trzeba się odpowiednio przygotować. Okres roztrenowania zakończymy w piątek 10 czerwca, a później zaczną się kilkutygodniowe urlopy. Początek przygotowań do nowego sezonu zaplanowaliśmy na poniedziałek, 4 lipca. Przygotowania zaczniemy na własnych obiektach, a od 18 do 25 lipca będziemy trenować na zgrupowaniu w Kleszczowie – poinformował trener najlepszej drużyny w kraju.

Transfery?

W tej chwili trudno powiedzieć, czy w przerwie między rozgrywkami dojdzie w ekipie TME SMS do zmian kadrowych. Niemal wszystkie zawodniczki mają ważne umowy, więc nadal będą do dyspozycji sztabu szkoleniowego. Wyjątkiem jest Katarzyna Konat, z którą trwają negocjacje dotyczące dalszej gry w zespole z Milionowej. Jeśli zakończą się powodzeniem, to w kadrze mistrzyń Polski dojdzie jedynie do kosmetycznych zmian. Gdyby jednak łódzka ekipa straciła swoją kluczową defensorkę, to trenerzy i działacze staną przed trudnym zadaniem znalezienia równie wartościowej następczyni. O ile bowiem w formacjach ofensywnych TME SMS może nawet mówić o kłopocie bogactwa, to w obronie tak dużego wyboru nie ma. Nic więc dziwnego, że najbliższe ruchy kadrowe w dużej mierze uzależnione będą od decyzji Konat, która w minionych rozgrywkach była jednym z kluczowych ogniw mistrzowskiego mechanizmu.  

Zobacz także


Polecane aktualności

Cztery nowe parki leśne w Łodzi. Łącznie zajmą aż 22 hektary. Gdzie powstaną?

Cztery nowe parki leśne w Łodzi. Łącznie zajmą aż 22 hektary. Gdzie powstaną?

red / ŁÓDŹ.PL

W środę, na sesji Rady Miejskiej w Łodzi oficjalnie przybędą nam ponad 22 ha parków, które powiększą... więcej

W Porcie Łódź otwarto miasteczko rowerowe dla dzieci -  fot. mat. pras.

Port Łódź z nową bezpłatną atrakcją dla dzieci! Miasteczko rowerowe już otwarte

Katarzyna Sławińska / ŁÓDŹ.PL

Ma 900 mkw. i pozwala młodym cyklistom na naukę zasad ruchu drogowego w bezpiecznym otoczeniu. Mowa... więcej

Decydujące mecze Orła Łódź. Czy awansują do fazy play-off? -  fot. Orzeł Łódź

Decydujące mecze żużlowców Orła Łódź. Czy awansują do fazy play-off?

MD / ŁÓDŹ.PL

Ogromne znaczenie będzie miało nadchodzące spotkanie zawodników H. Skrzydlewska Orzeł z Aforti Start... więcej

500 opasek bezpieczeństwa trafi do łódzkich seniorów. Rozpoczyna się nabór chętnych -  fot. Envato Elements

500 opasek bezpieczeństwa trafi do seniorów z Łodzi. Rozpoczyna się nabór chętnych

OHO / ŁÓDŹ.PL

500 łódzkich seniorów będzie mogło skorzystać z opasek bezpieczeństwa. Urządzenie na rękę jest... więcej

Dofinansowanie produkcji filmowych. Drugi nabór do Łódzkiego Funduszu Filmowego -  fot. Sweat Lava Film

Łódzki Fundusz Filmowy 2022. Trwa drugi nabór na dofinansowanie produkcji filmowych

red / ŁÓDŹ.PL

EC1 Łódź-Miasto Kultury ogłasza drugi nabór do tegorocznej edycji Łódzkiego Funduszu Filmowego, z... więcej

Kontakt