Finał sezonu rugbystek. Budowlani i Atomówki zakończyły ligowe zmagania

W niedzielę, 12 czerwca na stadionie KS Budowlani przy ulicy Górniczej 5 w Łodzi odbędzie się finałowy turniej Mistrzostw Polski Kobiet U-16 w Rugby 7. Zakończyły się natomiast rozgrywki seniorek, które od wielu lat są zdominowane przez zespół Biało-Zielone Ladies Gdańsk. Venol Atomówki Łódź zostały sklasyfikowane na pozycji siódmej, a oczko niżej uplasowała się ekipa KS Budowlani Commercecon.

Budowlani Łódź -  fot. ŁÓDŹ.PL
W niedzielę, 12 czerwca w Łodzi odbędzie się finałowy turniej Mistrzostw Polski Kobiet U-16 w Rugby 7 , fot. ŁÓDŹ.PL

– Rozwijamy się i co roku zajmujemy wyższe miejsce, ale coraz trudniej osiągać nam dobre wyniki. Drużyny z pierwszej trójki są starsze od naszego zespołu, w którym średnia wieku to niespełna 19 lat. Trzeba też pamiętać, że budżety innych klubów są wyższe od naszego. U nas dziewczyny dopłacają do grania, co jest wyjątkiem w tej lidze. Warto podkreślić, że nasze zawodniczki to łodzianki i trzy dziewczyny ze Zgierza, które na co dzień razem trenują. To też jest wyróżnik Venolek. My nie musimy ściągać zawodniczek z całej Polski i spoza granic naszego kraju. Dziewczyny mają serce do gry i tego sportu, jednak na pewnym poziomie pasja to już zbyt mało. Dla czołowych zespołów gra w rugby to już sposób na życie – tak miniony sezon podsumował Zbigniew Grądys, kierownik i jeden z trenerów Venol Atomówek

Oprócz niego z drużyną pracował trener Ernest Hejna, a ligową kadrę tworzyły: Angelika Kołodziejczyk, Jagoda Majewska, Wiktoria Pietrzak, Iza Gumińska, Amelia Olczyk, Wiktoria Kruszyńska, Julia Tkaczyk, Natalia Milczarek, Lena Rowińska, Wiktoria Majewska, Gosia Tarasiewicz, Natalia Czapnik, Wiktoria Brycha, Oliwia Górska, Rozalia Warszewska i Weronika Urbańska.

Końcowa tabela

W minionych rozgrywkach Venol Atomówki zgromadziły 142 pkt. Cztery oczka mniej miały zawodniczki KS Budowlani Commercecon, które pod koniec sezonu wyjechały do Paryża, gdzie wzięły udział w turnieju Queens Rugby Festival. Uczestniczyło w nim 16 drużyn podzielonych na trzy kategorie: szkolną, uniwersytecką i federalną. W tej ostatniej łodziankom przyszło rywalizować z trzema drużynami francuskimi (RC Courbevoie Whippets – 10:12, Rugby Club de Vincennes – 17:10, Paris Olympique Rugby Club – 38:5)  oraz angielską (Belsize Park RFC – 17:0) i węgierską (Budapest Exiles – 29:5). Po spotkaniach z tymi rywalkami łodzianki zameldowały się w finale, w którym ponownie zmierzyły się z RC Courbevoie Whippets. Tym razem mecz był mniej wyrównany i zakończył się wygraną paryżanek 20:0.

– Było to dla nas świetne doświadczenie. Część dziewczyn po raz pierwszy zagrała w turnieju dwudniowym, który jest bardzo obciążający fizycznie. W takiej formule będą grały podczas Rugby Europe Girls U-18 Sevens Trophy. Dodatkowo mieliśmy okazję zmierzyć się z drużynami, z którymi nigdy wcześniej nie graliśmy i zobaczyć, na jakim poziomie jest rugby siedmioosobowe w innych krajach – powiedziała trenerka Patrycja Badowska, która z rugbistkami z Górniczej pracuje razem z Michałem Czerwiowskim. Ten ostatni również był zadowolony z wyjazdu do stolicy Francji. – Mamy bardzo młody skład. Właściwie można powiedzieć, że jest to drużyna U-18, bo tylko cztery z naszych zawodniczek są starsze. Mimo tego siłowo, szybkościowo i umiejętnościami technicznymi dziewczyny nie odstawały od innych drużyn. Niewielką różnicę było widać w jakości i szybkości podejmowania decyzji na boisku. W naszym przypadku te elementy nie zawsze były optymalne. Musimy również dalej pracować nad organizacją gry, żeby tworzyć więcej okazji do zdobywania punktów – podsumował trener Czerwiowski. 

Na turnieju Queens Rugby 7 Festival łódzką ekipę reprezentowały: Maria Aguado Martinez, Marta Buba, Zosia Fornalczyk, Berenika Jędrycha, Karolina Krawczyk, Maja Kopka, Martyna Łaszcz, Oliwia Rawecka, Viktorya Shepel, Kateryna Sorokina, Laura Spławska, Karolina Stokowska, Aleksandra Trębska, Daria Yarotska i Żaneta Zych. Oprócz duetu szkoleniowców zespołem opiekowała się również fizjoterapeutka Eliza Wojciechowska.

Zobacz także


Polecane aktualności

Cztery nowe parki leśne w Łodzi. Łącznie zajmą aż 22 hektary. Gdzie powstaną?

Cztery nowe parki leśne w Łodzi. Łącznie zajmą aż 22 hektary. Gdzie powstaną?

red / ŁÓDŹ.PL

W środę, na sesji Rady Miejskiej w Łodzi oficjalnie przybędą nam ponad 22 ha parków, które powiększą... więcej

W Porcie Łódź otwarto miasteczko rowerowe dla dzieci -  fot. mat. pras.

Port Łódź z nową bezpłatną atrakcją dla dzieci! Miasteczko rowerowe już otwarte

Katarzyna Sławińska / ŁÓDŹ.PL

Ma 900 mkw. i pozwala młodym cyklistom na naukę zasad ruchu drogowego w bezpiecznym otoczeniu. Mowa... więcej

Decydujące mecze Orła Łódź. Czy awansują do fazy play-off? -  fot. Orzeł Łódź

Decydujące mecze żużlowców Orła Łódź. Czy awansują do fazy play-off?

MD / ŁÓDŹ.PL

Ogromne znaczenie będzie miało nadchodzące spotkanie zawodników H. Skrzydlewska Orzeł z Aforti Start... więcej

500 opasek bezpieczeństwa trafi do łódzkich seniorów. Rozpoczyna się nabór chętnych -  fot. Envato Elements

500 opasek bezpieczeństwa trafi do seniorów z Łodzi. Rozpoczyna się nabór chętnych

OHO / ŁÓDŹ.PL

500 łódzkich seniorów będzie mogło skorzystać z opasek bezpieczeństwa. Urządzenie na rękę jest... więcej

Dofinansowanie produkcji filmowych. Drugi nabór do Łódzkiego Funduszu Filmowego -  fot. Sweat Lava Film

Łódzki Fundusz Filmowy 2022. Trwa drugi nabór na dofinansowanie produkcji filmowych

red / ŁÓDŹ.PL

EC1 Łódź-Miasto Kultury ogłasza drugi nabór do tegorocznej edycji Łódzkiego Funduszu Filmowego, z... więcej

Kontakt