ŁKS Łódź kompletuje kadrę. Kto będzie bronił biało-czerwono-białych barw?

Za nieco ponad trzy tygodnie startują rozgrywki Fortuna 1. Ligi. Do rywalizacji na zapleczu Ekstraklasy przystąpi po raz kolejny Łódzki Klub Sportowy, któremu nie udało się w zeszłym sezonie awansować. Cieniem na drużynie położyły się problemy organizacyjne i finansowe.

ŁKS Łódź -  fot. ŁÓDŹ.PL
Za nieco ponad trzy tygodnie startują rozgrywki Fortuna 1. Ligi , fot. ŁÓDŹ.PL

Nic dziwnego, że pierwszy zespół przechodzi właśnie przebudowę. Dotychczasowe transfery potwierdzają to, o czym mówią klubowi działacze. Łodzianie budują skład na utrzymanie się w lidze, a nie na awans. Jest jednak nadzieja, że Rycerze Wiosny nie będą w kolejnych rozgrywkach jedynie ligowym średniakiem, ale drużyną, z którą trzeba będzie się liczyć.

Nowe nazwiska w ŁKS Łódź

Jednym z najgłośniejszych transferów, jakie do tej pory ogłosił ŁKS pod wodzą nowego trenera, czyli Kazimierza Moskala, było ściągnięcie do klubu Bartosza Biela. To wielki powrót, bo urodzony w Wałbrzychu piłkarz grał już przy al. Unii. Ostatnio prawie dekadę temu. Nie jest jednak tajemnicą, że przez cały ten czas sympatyzował z Rycerzami Wiosny. – Myślałem o tym od dłuższego czasu. To było jedno z moich marzeń – zapewniał zawodnik, tuż po podpisaniu kontraktu. Wydaje się, że ściągając ofensywnego piłkarza, sztab trenerski stara się załatać dziurę na pozycji napastnika. Brak rasowego „snajpera” był jedną z największych bolączek ŁKS-u w ostatnim sezonie.

W biało-czerwono-białym trykocie zobaczmy także Dawida Korta. To pomocnik z dużym doświadczeniem, również w Ekstraklasie. Reprezentował między innymi barwy Wisły Kraków, a ostatnio Stali Mielec. Teraz związał się ŁKS-em półtorarocznym kontraktem.

Trzecim nowym zawodnikiem Rycerzy Wiosny będzie defensywny pomocnik rodem z Ukrainy, Vladyslav Okhronchuk. Kibice z Ukraińcami mają z pewnością dobre skojarzenia. Złotymi zgłoskami w historii klubu zapisał się przecież Jewhen Radionow, który w znaczący sposób przyczynił się do kolejnych awansów, po spadku klubu do 4. ligi. Okhronchuk do tej pory występował nie tylko w lidze ukraińskiej, ale też w kazachskiej ekstraklasie, a ostatnio także w polskiej, grając dla GKS-u Jastrzębie.

Zabraknie kapitana

Jednak w szeregach łodzian nie brakuje również odejść. I o ile po takich zawodnikach, jak Samu Corral, kibice raczej płakać nie będą, to prawdopodobnie ogromnym zaskoczeniem jest dla nich odejście Maksymiliana Rozwandowicza. Kapitan biało-czerwono-białych dostał od klubu wolną rękę w poszukiwaniu nowego pracodawcy. To właśnie dlatego nie został powołany do kadry na zgrupowanie w Woli Chorzelowskiej, na którym ełkaesiacy szykują się do kolejnego sezonu. Teraz były już ełkaesiak przeprowadzi się do Sosnowca, gdzie podpisał kontrakt z tamtejszym Zagłębiem. Rozwandowicz nie jest jedynym zawodnikiem, który opuszcza ŁKS i będzie występował w pierwszej lidze, w barwach bezpośredniego rywala łodzian. Kontrakt z GKS-em Tychy podpisał niedawno Antonio Domínguez. Na stadionie przy al. Unii nie wystąpi również Maciej Wolski, który przenosi się do mieleckiej Stali.

Napięty kalendarz

Ruchy transferowe cały czas trwają, ale sztab trenerski Rycerzy Wiosny nie ma ani chwili do stracenia. Tegoroczna letnia przerwa w rozgrywkach jest wyjątkowo krótka. Pierwszy gwizdek na pierwszoligowych boiskach zabrzmi już w połowie lipca. To dlatego kalendarz przygotowań ełkaesiaków jest tak napięty. Większość zawodników zameldowała się już w Woli Chorzelowskiej, gdzie pod wodzą Kazimierza Moskala przez 9 dni będzie zgrywać się przed sezonem. Podczas zgrupowania na Podkarpaciu łodzianie rozegrają cztery mecze kontrolne. Swoich sił spróbują m.in. z ekstraklasową Stalą Mielec.

Zobacz także


Polecane aktualności

 -  fot. J. Jastrzębski

Elektryczne rowery Eco Bike z dotacją dla łodzian? To możliwe dzięki Budżetowi Obywatelskiemu

rut / ŁÓDŹ.PL

Elektryczne rowery dla łodzian? Na taki pomysł wpadł jeden z mieszkańców i złożył wniosek do Budżetu... więcej

Nie ma jak u Brzozowskich! Historia cudownej rodziny zastępczej z Łodzi -  fot. arch. rodziny

Nie ma jak u Brzozowskich! Historia cudownej rodziny zastępczej z Łodzi

Karolina Tatarzyńska / ŁÓDŹ.PL

Alicja i Andrzej od 19 lat tworzą dom dla dzieci po przejściach. – Niedawno koleżanka zapytała mnie,... więcej

Yoł Yoł Seniorzy w nowych strojach. Łodzianki pokazują, jak bawić się tańcem! -  fot. Radosław Jóźwiak

Yoł Yoł Seniorzy w nowych strojach. Łodzianki pokazują, jak bawić się tańcem!

OHO / ŁÓDŹ.PL

Seniorki z grupy Yoł Yoł Seniorzy w nowych strojach odniosły sukces i 2 tygodnie temu wygrały Puchar... więcej

Piotrkowska - przekrój -  mat. ŁÓDŹ.PL

Piotrkowska to góry i doliny. Skąd się wzięły? Gdzie jest najwyżej, a gdzie najniżej?

MiWi / ŁÓDŹ.PL

Ulica Piotrkowska jest prosta jak strzała, jednak nie jest równa jak stół. Przechadzając się... więcej

Zyner's -  fot. KS

Zyner’s – nowa restauracja i pub w kamienicy przy Zielonej 6. Ten dziedziniec trzeba zobaczyć!

KS / ŁÓDŹ.PL

W zrewitalizowanej niedawno kamienicy przy ul. Zielonej 6 już zaczyna tętnić życie. To za sprawą... więcej

Kontakt