Lublinek - doskonałe miejsce do odpoczynku od zgiełku miasta [ZDJĘCIA]

Drugi co do wielkości las w Łodzi i malownicze stawy to popularne miejsce wypoczynku nie tylko mieszkańców Retkini. Lublinek poleca się na spacery, leniuchowanie na kocu, a nawet na grilla.

fot. ŁÓDŹ.PL
Lublinek to idealne miejsce na spacery
8 zdjęć
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
ZOBACZ
ZDJĘCIA (8)

Okolice łódzkiego lotniska to m.in. osiedla Lublinek czy Nowy Józefów, czyli dawne wsie. To teren bardzo rozległy, znaczną jego część zajmują pola i lasy. I właśnie z powodu tego mało miejskiego charakteru warto odwiedzić Lublinek. To świetne miejsce na spacer, przejażdżkę rowerem i leniuchowanie na kocu.  

Las i Uroczysko Lublinek

Las, który znajduje się na terenie osiedla, to drugi co do wielkości tego typu teren zielony w Łodzi. Lublinek zajmuje 90 ha powierzchni, położony jest w górnym dorzeczu rzeki Ner. Obszar jest bardzo zróżnicowany pod względem wilgotności, a co za tym idzie różnorodności roślin i żyjących tu zwierząt. Najbardziej mokra jest zachodnia część kompleksu. To tutaj natkniemy się na stawy, bagna czy torfowiska. 

Suche tereny znajdują się w południowo-wschodniej części lasu. A na nich bory sosnowe z dużą ilością brzozy brodawkowatej. Na obrzeżach lasu, w pobliżu pól i łąk można spotkać zające, sarny, kuropatwy czy bażanty.

Kompleks leśny Lublinek świetnie nadaje się do spacerów nordic walking czy rowerowych wycieczek. Wykorzystują go chętnie mieszkańcy południowo-zachodniej części miasta. Pamiętają o nim także podczas głosowania w Budżecie Obywatelskim, wybierając wnioski dotyczące właśnie tego terenu. W ostatnim roku był to np. projekt „Rewitalizacja Uroczyska Lublinek”, dzięki któremu m.in. naprawione i odnowione zostały kosze, stoły i ławki. 

Staw Bielice

Miłośnicy wędkarstwa z pewnością znają Lublinek ze względu na znajdujący się tutaj staw Bielice. Jego powierzchnia to 2 hektary i stanowi doskonałe miejsce lęgowe dla wielu gatunków ptaków. Choć staw nie jest kąpieliskiem, to dzięki temu, że otoczenie stawu jest zagospodarowane, może być idealnym miejscem do letniego wypoczynku. Piękna okolica, a do tego drewniane stoły i ławki, przyciągają wielu łodzian i pozwalają na grillowanie czy piknikowanie. Cały kompleks leśny, wraz ze stawami oraz otaczającymi polami i użytkami rolnymi, tworzy piękny krajobraz, często fotografowany przez miłośników przyrody.

ZOBACZ TAKŻE


Polecane aktualności

fot. ŁÓDŹ.PL

Modernizacja zajezdni Chocianowice przyspiesza. Sprawdź, jak przebiegają prace [ZDJĘCIA]

red / ŁÓDŹ.PL

Prace na terenie 120-letniej zajezdni Chocianowice prowadzone są rzez firmę Budimex na obszarze… więcej

fot. ŁÓDŹ.PL

Mural z wizerunkiem Kazimierza Górskiego odsłonięty w Szkole Mistrzostwa Sportowego [ZDJĘCIA]

red / ŁÓDŹ.PL

Podczas rozpoczęcia roku szkolnego 2022/2023 w Szkole Mistrzostwa Sportowego im. Kazimierza… więcej

fot. ŁKS

ŁKS Łódź odpada z Pucharu Polski po emocjonującym meczu ze Stalą Mielec

JB / ŁÓDŹ.PL

Mogłoby się wydawać, że starcie drużyny z Ekstraklasy z pierwszoligowcem nie będzie obfitowało w… więcej

fot. Envato Elements

Powrót do szkoły - jak go przetrwać? Poradnik dla dzieci i rodziców

a.pe / ŁÓDŹ.PL

W czwartek, 1 września zaczyna się nowy rok szkolny. Przedstawiamy kilka wskazówek, które pomogą… więcej

fot. mat. pras.

Co robić w weekend w Łodzi? Najciekawsze wydarzenia w mieście [PRZEWODNIK]

red / ŁÓDŹ.PL

Spotkania ze sławami polskiej fantastyki, koncert Krystiana Ochmana, hity kinowe na Polówce - w… więcej

Kontakt