Master Pharm Rugby Łódź zakończyli sezon. Ostatni mecz przed KS Budowlani Commercecon

Ekstraliga rugby zakończyła sezon. Zespół Master Pharm Rugby Łódź ostatni mecz zagrał w sobotę 11 czerwca, przegrywając 26:38 z Edach Budowlani Lublin. Jedno spotkania mają jeszcze przed sobą pierwszoligowi rugbiści KS Budowlani Commercecon, którzy w półfinałach nie sprostali Sparcie Jarocin.

Master Pharm Rugby Łódź -  fot. MPRL
Zespół Master Pharm Rugby Łódź ostatni mecz zagrał w sobotę 11 czerwca, przegrywając 26:38 z Edach Budowlani Lublin , fot. MPRL

Od sezonu 2002/2003 po zasadniczej fazie rozgrywek cztery czołowe drużyny Ekstraligi systemem pucharowym walczą o medale. W takiej formule odbyło się już 18 edycji i we wszystkich w strefie medalowej była ekipa z Łodzi, która tylko raz znalazła się poza podium. Stało się tak w sezonie 2013/2014. Wcześniej i później gracze Master Pharm RŁ zdobyli siedem złotych, dziewięć srebrnych i jeden brązowy medal. W kończących się rozgrywkach podopieczni Przemysława Szyburskiego nie tylko nie staną na podium, ale też po raz pierwszy w historii nie zagrają w półfinałach. Trzeba jednak podkreślić, że na taki obrót sprawy ogromny wpływ miał Polski Związek Rugby, który przez kilka miesięcy ignorował wyrok Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu, działającego przy Polskim Komitecie Olimpijskim, uniemożliwiając tym samym m.in. łódzkiej drużynie rejestrację nowych graczy. 

Zakaz transferów

Przypomnijmy, że w lipcu ubiegłego roku Komisja Gier i Dyscypliny PZR uznała, że łodzianie nie wywiązali się z obowiązku szkolenia młodzieży i ukarała ich finansowo oraz zakazem transferowym. Takie same sankcje nałożono na Posnanię i warszawską Skrę. Ta ostatnia ostatecznie zdecydowała się skierować sprawę do najwyższej w kraju sportowej instancji odwoławczej, która 15 lutego 2022 nakazała PZR uchylić nałożony wcześniej zakaz transferowy. Do wyroku Trybunału PZR zastosował się jednak dopiero 2 czerwca. Dzień wcześniej ukarał ekipę Master Pharm RŁ walkowerem za mecz z Orkanem Sochaczew uznając, że w łódzkiej drużynie nie miał prawa w tym spotkaniu wystąpić Polomea Kata Finau. Na boisku Orkan zwyciężył 22:20, jednak weryfikacja wyniku na 25:0 sprawiła, że łódzkiej ekipie odjęto jeden punkt.

Mecz o podium

W pierwszoligowych rozgrywek na czwartej pozycji zasadniczą część sezonu ukończyli gracze KS Budowlani Commercecon. W dziesięciu spotkaniach zespół z Górniczej odniósł pięć zwycięstw i doznał pięciu porażek. Dwa razy przegrał m.in. ze Spartą, która z kompletem dziesięciu wygranych przystąpiła do play-off z pierwszego miejsca. I była zdecydowanym faworytem półfinałowych meczów z łódzką ekipą. Na własnym boisku zespół z Wielkopolski zwyciężył 43:8, a rewanż przy Górniczej wygrał 35:17. W finale Sparta zmierzy się z Rugby Białystok, a łodzianie zakończą sezon w Warszawie, gdzie w następny weekend (18–19 czerwca) w meczu o trzecie miejsce zagrają z Legią.

Zobacz także


Polecane aktualności

 -  fot. J. Jastrzębski

Elektryczne rowery Eco Bike z dotacją dla łodzian? To możliwe dzięki Budżetowi Obywatelskiemu

rut / ŁÓDŹ.PL

Elektryczne rowery dla łodzian? Na taki pomysł wpadł jeden z mieszkańców i złożył wniosek do Budżetu... więcej

Nie ma jak u Brzozowskich! Historia cudownej rodziny zastępczej z Łodzi -  fot. arch. rodziny

Nie ma jak u Brzozowskich! Historia cudownej rodziny zastępczej z Łodzi

Karolina Tatarzyńska / ŁÓDŹ.PL

Alicja i Andrzej od 19 lat tworzą dom dla dzieci po przejściach. – Niedawno koleżanka zapytała mnie,... więcej

Yoł Yoł Seniorzy w nowych strojach. Łodzianki pokazują, jak bawić się tańcem! -  fot. Radosław Jóźwiak

Yoł Yoł Seniorzy w nowych strojach. Łodzianki pokazują, jak bawić się tańcem!

OHO / ŁÓDŹ.PL

Seniorki z grupy Yoł Yoł Seniorzy w nowych strojach odniosły sukces i 2 tygodnie temu wygrały Puchar... więcej

Piotrkowska - przekrój -  mat. ŁÓDŹ.PL

Piotrkowska to góry i doliny. Skąd się wzięły? Gdzie jest najwyżej, a gdzie najniżej?

MiWi / ŁÓDŹ.PL

Ulica Piotrkowska jest prosta jak strzała, jednak nie jest równa jak stół. Przechadzając się... więcej

Zyner's -  fot. KS

Zyner’s – nowa restauracja i pub w kamienicy przy Zielonej 6. Ten dziedziniec trzeba zobaczyć!

KS / ŁÓDŹ.PL

W zrewitalizowanej niedawno kamienicy przy ul. Zielonej 6 już zaczyna tętnić życie. To za sprawą... więcej

Kontakt