Nowe rozkłady PKP. Zmiany na trasie Łódź — Warszawa

Koniec wakacji jak zwykle oznacza sporo zmian w rozkładach jazdy. I nie chodzi tylko o MPK. Do nowości muszą przywyknąć łodzianie dojeżdżający do Warszawy.

Dworzec Łódź Fabryczna
Dworzec Łódź Fabryczna

Część pociągów znika, a część zmienia godziny kursowania. Do tego duży wpływ na kursowanie pociągów do stolicy ma remont dworca Warszawa Zachodnia. Wymusza on kierowanie części składów na stację Warszawa Gdańska, z pominięciem dworca Zachodniego i Centralnego. Z kolei wszystkie „osobówki” (Polregio  i weekendowe składy ŁKA) muszą dojeżdżać na Warszawę Główną.

Nowe rozkłady PKP

Korekty w rozkładach to nic nowego — PKP PLK wprowadza je co kilka miesięcy, dostosowując siatkę połączeń między innymi do remontów torów i sieci trakcyjnych. Część z tych poprawek utrudni życie pasażerom, a część z nich ułatwi im dojazd. Na pewno największą zmianą jest brak w nowym rozkładzie popularnego pociągu Inter City Tuwim. To wieczorna relacja, którą łodzianie wracali ze stolicy w okolicach 19:00. W zamian za to będą mogli jechać kwadrans wcześniej — pociągiem Moniuszko. Co ważne, odjedzie on ze stacji Warszawa Centralna, a nie tak jak Tuwim z Gdańskiej. Skład pod tą nazwą pozostaje jednak w rozkładzie na trasie z Łodzi do Warszawy. Tak jak do tej pory odjedzie z Fabrycznej po godzinie 7:00. Z rozkładu znika też skład Syrena — w zamian będziemy mogli pojechać z Warszawy do Łodzi Bystrzycą, która odjedzie z dworca Śródmieście.

Korekty dotyczą też kursów do Warszawy. Na przykład pociąg Czartoryski, odjeżdżający do Stolicy koło Południa z Łodzi — Fabrycznej pojedzie na stację Warszawa Śródmieście, a nie na Centralną. Z kolei odjeżdżający przed 6:00 z Fabrycznej pociąg Kmicic nie będzie już składem IC, ale TLK. To oznacza, że będą go obsługiwać składy przedziałowe, a nie jak do tej pory nowoczesne Darty.

To oczywiście nie wszystkie zmiany. Szczegółowy rozkład, który już zaczął obowiązywać, można znaleźć na stronach PKP. Na kolejne duże zmiany trzeba się szykować w styczniu — już teraz układany jest rozkład na cały kolejny rok.

Zobacz także

Polecane aktualności

Odkrywaj zakamarki miasta -  fot. Piotr Pośpieszyński

Startuje Festiwal Eksploracji Miejskiej. Nieznanymi szlakami po Łodzi

(pj) / ŁÓDŹ.PL

15 wydarzeń, a wśród nich prelekcje, spacery, spotkania ze społecznikami miejskimi, przewodnikami... więcej

Kino „Luna" -  fot. archiwum

Kartka z kalendarza. Ostatni seans filmowy w kinie „Luna"

agr / ŁÓDŹ.PL

Kino „Luna" przyciągało tłumy widzów nie tylko najnowszymi projekcjami filmowymi, ale również... więcej

Bezpłatne szczepienia przeciw grypie. Jest kolejna pula szczepionek

rd / ŁÓDŹ.PL

Dziś (27 września) ruszyły zapisy na bezpłatne szczepienia dla łodzian 65 plus w Miejskim Centrum... więcej

Orientarium w Łodzi. W akwariach pływają pierwsze rekiny [ZDJĘCIA]

rd / ŁÓDŹ.PL

W Orientarium w Łodzi pojawiły się pierwsze rekiny. W głównym zbiorniku pływają również płaszczki.... więcej

Kamienica przy ul. Mielczarskiego 3 - wizualizacja

Remont kamienicy przy Mielczarskiego. Jak się zmieni? [WIDEO]

rd / ŁÓDŹ.PL

Wystartował generalny remont w kamienicy przy ulicy Mielczarskiego 3. Powstaną w niej rodzinna... więcej

Kontakt