Nowoczesny stadion dla lekkoatletów powstaje na RKS

Trwają prace budowlane na terenie Rudzkiego Klubu Sportowego, gdzie powstanie nowoczesna arena lekkoatletyczna. Położono już tartan na pełnowymiarowej bieżni. Remont ma zakończyć się jeszcze w tym roku.

RKS stadion lekkoatletyczny -  mat. pras
Tak ma wyglądać stadion RKS dla lekkoatletów , mat. pras

W zakres remontu prowadzonego na RKS wchodzi wykonanie boiska z nawierzchnią z naturalnej trawy wraz z bieżnią lekkoatletyczną o długości 400 m z sześcioma torami okrężnymi oraz ośmioma torami prostymi do biegów sprinterskich. Powstaną także pozostałe elementy infrastruktury lekkoatletycznej tj. rzutnie do pchnięcia kulą, rzutu oszczepem, młotem i dyskiem, skocznie do skoku o tyczce, w dal i trójskoku, zeskok do skoku wzwyż i inne. Rozebrane zostaną stare budynki gospodarcze.

- Prace idą zgodnie z harmonogramem. Stadion zostanie przebudowany do grudnia 2021 roku, a w przyszłym sezonie zawodniczki i zawodnicy będą mogli korzystać już z nowoczesnego, dostosowanego do organizacji zawodów obiektu – mówi Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich

Co zostało już zrobione?

Roboty inwestycyjne nie przeszkadzają w prowadzeniu części zajęć, bowiem wyremontowana 10 lat temu hala lekkoatletyczna funkcjonuje normalnie. Wszystkie modernizowane i budowane fragmenty stadionu będą zgodne z przepisami światowej i polskiej organizacji lekkoatletycznej. To, jak będą wyglądać, zostało wypracowane w ramach konsultacji z zawodnikami i trenerami.

- Wykonano już boisko z drenażem, rzutnie i skocznie. Płyta jest przygotowana pod wysiew trawy. W tej chwili wykonywana jest nawierzchnia poliuretanowa, trwa montaż osprzętu sportowego i wymiana ogrodzenia. Prowadzone są prace przy oświetleniu obiektu. Rozpoczęto także budowę infrastruktury technicznej pod drogami – relacjonuje Jan Banaszyński, kierownik robót.

Trwa przebudowa na stadionie RKS

Więcej zmian na stadionie RKS

Koszt I etapu przebudowy stadionu RKS, polegający na budowie nowego boiska lekkoatletycznego, to 10 mln złotych. Na ten etap gmina dostała dofinansowanie ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w wysokości 3,5 mln zł. Miasto przygotowuje się też do realizacji II etapu inwestycji, a więc przebudowy zdegradowanego technicznie, pozostawionego od kilkudziesięciu lat w stanie surowym budynku z przeznaczeniem na zaplecze administracyjno-szatniowe, internat oraz pomieszczenia odnowy biologicznej i rehabilitacji sportowej.

Zobacz także


Polecane aktualności

Kibice ŁKS Łódź -  fot. Paweł Łacheta

Czy na derbach Łodzi będą kibice? Fani ŁKS chcą przemarszu

PB / ŁÓDŹ.PL

Kilka miesięcy temu prezes Widzewa Mateusz Dróżdż na Twitterze napisał, że bardzo chce zobaczyć... więcej

Widzew Łódź -  fot. ŁÓDŹ.PL

Derby Łodzi. Widzew zdecydowanym faworytem, ale zagra bez liderów

PB / ŁÓDŹ.PL

Siedem meczów, siedem zwycięstw, bilans bramkowy 21:4. Forma Widzewa przed własną publicznością... więcej

ŁKS Łódź -  fot. ŁÓDŹ.PL

Derby Łodzi. ŁKS ma swoje atuty! Czy je wszystkie wykorzysta?

JB / ŁÓDŹ.PL

Nie ma większego truizmu niż stwierdzenie, że derby rządzą się swoimi prawami. Nie ukrywajmy – ŁKS... więcej

Kwiaciarnia Roślinnik -  fot. ŁÓDŹ.PL

Łódzka kwiaciarnia Roślinnik podpowiada, jak dbać o domowe rośliny

Mikołaj Jaskinia / ŁÓDŹ.PL

Ożywiają wnętrze, zwiększają ilość tlenu, nawilżają powietrze i poprawiają samopoczucie. Zalet... więcej

Filmteractive Festival -  fot. mat.pras

11. Filmteractive Festival - spotkania i warsztaty o nowych technologiach w całości online

KS / ŁÓDŹ.PL

Podczas tegorocznej edycji Filmteractive Festival uczestnicy będą mieli okazję sprawdzić jak... więcej

Kontakt