Nowy biurowiec React gotowy. W nim nowoczesne centrum medyczne i biura [ZDJĘCIA]

Do użytku oddany został biurowiec React, inwestycja Echo Investment zrealizowana przy al. Piłsudskiego 24. Łódzki rynek biurowy zasiliło tym samym 15 tys. mkw. nowych powierzchni.

Biurowiec ReAct już gotowy -  fot. ŁÓDŹ.PL
W przyszłości powstanie jeszcze jeden biurowiec oraz hotel z usługami , fot. ŁÓDŹ.PL

W budynku działa już specjalistyczne centrum medyczne, a wkrótce 3,5 tys. mkw. w swoje biura serwisowane Chillispaces przekształci firma Rise. Powstanie 520 miejsc do pracy, 16 sal konferencyjnych, strefa wypoczynkowa, pomieszczenia do pracy zespołowej oraz eventów.

Siedmiokondygnacyjny React to trzecia ukończona inwestycja biurowa Echo Investment w Łodzi (nie licząc mieszkaniowych). Nowoczesny gmach ma formę dwóch modułów spiętych łącznikiem. Białą fasadę z płaszczyznami okien ożywiają nieregularnie rozmieszczone loggie. Sercem budynku jest przestronne lobby z recepcją główną, będące dwupoziomową przestrzenią wspólną. Królują tam prowadzące na antresolę schody z drewnianymi siedziskami – miejsce do nieformalnych spotkań. 

Biurowiec jest wyposażony w stacje do ładowania pojazdów z napędem elektrycznym. W budynku i wokół niego są 182 miejsca parkingowe dla aut i 92 dla rowerów. Dla cyklistów powstały szatnie z prysznicami i suszarniami.

Biznes i centrum medyczne

– React ma wszystko, czego potrzebuje nowoczesny biznes: wygodę, bezpieczeństwo i udogodnienia dostępne na wyciągnięcie ręki. Budynek zaprojektowaliśmy w zgodzie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Rozwiązania technologiczne wspierają komfort użytkowników, a centralna lokalizacja, w myśl idei 15-minutowego miasta, pozwala zaspokoić codzienne potrzeby w najbliższej okolicy. Wyróżnikiem inwestycji jest wygodne, wielofunkcyjne lobby. Postawiliśmy na otwartość tego miejsca. Chcemy, aby ta przestrzeń stała się sceną dla ciekawych wydarzeń i inspirujących spotkań. Oddajemy Łodzi kolejne dobre miejsce – mówi Katarzyna Kubicka, dyrektor regionalna w dziale projektów komercyjnych Echo Investment.

O bezpieczeństwo użytkowników biurowca dba zaawansowana technologia. React jest przystosowany do postpandemicznej rzeczywistości. Zastosowano w nim technologię RCI Active Pure, która odpowiada m.in. za regulację jakości i czystości powietrza w budynku. Urządzenia systemu wentylacji wykorzystują naturalnie występujące w przyrodzie procesy, oczyszczając powietrze i płaskie powierzchnie ze szkodliwych patogenów i zanieczyszczeń, w tym wirusa SARS-CoV-2. Wysoki standard bezpieczeństwa potwierdza certyfikat Well Health and Safety wprowadzony w dobie pandemii. 

Dalsza zabudowa Echo Investment

Na React nie kończą się plany Echo Investment wobec działki u zbiegu al. Piłsudskiego z ul. Kilińskiego, która w całości należy do developera. Są już konkretne plany wobec tej nieruchomości. Kolejnym etapem jej zagospodarowania będzie budowa React 2, drugiego obiektu biurowego, który powstanie w części parceli bliższej ul. Kilińskiego (start zaplanowano na IV kw. 2023 r.). Na miejscu wyburzonego domu przy ul. Kilińskiego 127 (jego boczną ścianę zdobiła charakterystyczna instalacja artystyczna „Jerzyk”) stanie nowy budynek hotelowo-usługowy, w którego bryle odtworzona zostanie fasada rozebranej kamienicy.

Zobacz także


Polecane aktualności

Ramen Shop -  fot. Ramen Shop

Ramen Shop przy Piotrkowskiej 217. To nowy foodtruck ekipy Sushi Kushi

KS / ŁÓDŹ.PL

Zaglądając do strefy Piotrkowska 217 zobaczymy nowy foodtruck z ramenami. Zagościł tam na sezon... więcej

ŁKS Łódź -  fot. Radosław Jóźwiak

GKS Katowice kontra ŁKS Łódź. Zagrać o szacunek do samych siebie

JB / ŁÓDŹ.PL

W niedzielę (22 maja) ŁKS Łódź rozegra swój ostatni mecz w rundzie zasadniczej Fortuna 1. Ligi.... więcej

Najstarszy sklep z farbami -  fot. Radosław Jóźwiak

Najstarszy w Łodzi sklep z farbami. Pan Kazimierz prowadzi go od 50 lat

red / ŁÓDŹ.PL

Pan Kazimierz od ponad 50 lat prowadzi sklep z farbami i artykułami malarskimi. Sklep odziedziczył... więcej

IV liceum ogólnokształcące w Łodzi -  fot. Wikipedia

Łodzianizmy. Kto do „Czwórki” chodzi, ten po angielsku szprecha…

agr / ŁÓDŹ.PL

Kiedyś żeńskie liceum, aktualnie placówka koedukacyjna cieszącą się dużym uznaniem. Historia... więcej

Schronisko w Łodzi -  fot. Schronisko w Łodzi

Schronisko w Łodzi. Czubaka, uosobienie radości, poszukuje domu na stałe

redSc / ŁÓDŹ.PL

Kiedy trafiła do schroniska, dostała na imię Czubaka, bo przez stan sierści jako żywo przypominała... więcej

Kontakt