Orzeł Łódź w poszukiwaniu stabilizacji formy. Czy żużlowcy zaczną zwycięską serię?

W pierwszej fazie bieżących rozgrywek eWinner 1. Ligi Żużlowej zawodnicy z Łodzi mają problem z ustabilizowaniem formy. Odbija się to na nastrojach kibiców, którzy po kolejnych występach swoich ulubieńców popadają w skrajne nastroje.

Orzeł Łódź -  mat. prasowe
Orzeł Łódź , mat. prasowe

Do pierwszej doszło tuż po rozpoczęciu walki o punkty. W inauguracyjnej kolejce odwołano mecz na łódzkim torze, gdzie gospodarze mieli się zmierzyć z ROW Rybnik. Do tego spotkania i całych rozgrywek zespół przygotowywał się pod wodzą Adama Skórnickiego, jednak przed spotkaniem 2. kolejki klub ogłosił zmianę na stanowisku trenera. Skórnickiego zastąpiono duetem Michał Widera – Piotr Świderski. Pod ich wodzą łodzianie zaczęli sezon zwycięstwem 55:35 w wyjazdowym starciu z drużyną Aforti Start Gniezno. Później w zaległym spotkaniu pokonali ROW 51:39, by dzień później również na własnym torze w takich samych rozmiarach ulec Abramczyk Polonii Bydgoszcz. Kolejna porażka była jeszcze boleśniejsza. W czwartej serii spotkań ekipa Łodzi mierzyła się w Krośnie z Celfastem Wilki i przegrała to starcie różnicą aż 32 punktów (29:61). 

Orzeł Łódź zmienia nazwę 

W tych czterech spotkaniach żużlowcy z ulicy 6 Sierpnia występowali jako Orzeł. Przed konfrontacją ze Stelmetem Falubaz Zielona Góra doszło jednak do zmiany szyldu.

– Od początku istnienia Klubu Żużlowego Orzeł Łódź firma H. Skrzydlewska zaangażowana jest w finansowanie i rozwój tego podmiotu. Z każdym rokiem zwiększamy również finansowanie. Nie inaczej jest teraz, gdy inflacja jest na wysokim poziomie i rosną koszty utrzymania drużyny. Warto przypomnieć, że jako jeden z nielicznych klubów w Polsce KŻ Orzeł Łódź zawsze w terminie rozlicza się z zawodnikami i trenerami. Aby zachować ten trend i walczyć o udział w play-off podnosimy od maja poziom finansowania zespołu – poinformował honorowy prezes klubu Witold Skrzydlewski.

Na mocy nowego porozumienia głównego sponsora z klubem od konfrontacji z głównym kandydatem do awansu w rozgrywkach eWinner 1. Ligi Żużlowej drużyna prowadzona przez Widerę i Świderskiego występuje jako: H. Skrzydlewska Orzeł Łódź. I pod nową nazwą łodzianie postarali się już o sporą niespodziankę, jaką z pewnością był remis z renomowanym rywalem z województwa lubuskiego. Stelmet Falubaz to jeden z najbardziej zasłużonych i utytułowanych klubów żużlowych w Polsce. 

Niespodziewany remis

Zielonogórskiemu środowisku żużlowemu spadkowi z PGE Ekstraligi towarzyszyły mieszane uczucia. Z jednej strony był szok i niedowierzanie, z drugiej pewność, że pierwszoligowa banicja będzie trwała tylko jeden sezon. Rozpoczął się on jednak dość niespodziewanie, bo od remisu na własnym torze z żużlowcami z Gniezna. Później były dwie wygrane, po których faworyt rozgrywek przyjechał do Łodzi. Gospodarze szybko zapomnieli jednak o klęsce w Krośnie i wyżej notowanemu rywalowi bardzo wysoko zawiesili poprzeczkę. 

Przed wyścigami nominowanymi łodzianie prowadzili 40:38, ale po pierwszym z nich sytuacja się odwróciła. Stelmet Falubaz w 14. biegu zwyciężył 5:1 i do ostatniego przystępował z dwupunktową przewagą. Zawodnicy H. Skrzydlewska Orzeł odrobili jednak stratę. Kończący spotkanie wyścig wygrali 4:2 i doprowadzili do remisu 45:45.

Po pięciu meczach łodzianie mają więc na koncie 5 pkt i z takim dorobkiem zajmują trzecie miejsce w tabeli, ustępując o jedno oczko Wilkom Krosno (trzy spotkania rozegrane) i Stelmetowi Falubaz (cztery mecze). W 6. kolejce 22 maja drużyna  H. Skrzydlewska Orzeł pojedzie do Niemiec, gdzie zmierzy się z czwartym w klasyfikacji Trans MF Landshut Devils (4 pkt).     

Zobacz także


Polecane aktualności

Widzew Łódź -  fot. Ala Szymańska

Jeden krok do Ekstraklasy. Widzew Łódź kontra Podbeskidzie Bielsko-Biała

BS / ŁÓDŹ.PL

Przed piłkarzami Widzew Łódź ostatnia kolejka sezonu, kluczowa w kontekście bezpośredniego awansu do... więcej

Mała mama -  fot. kadr z filmu Mała Mama

Projekcja filmu „Mała mama” w Muzeum Kinematografii. Dodatkowo dyskusja z psychologiem

KaWa / ŁÓDŹ.PL

We wtorek (24 maja) w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego Człowiek w Zagrożeniu w Muzeum... więcej

Ramen Shop -  fot. Ramen Shop

Ramen Shop przy Piotrkowskiej 217. To nowy foodtruck ekipy Sushi Kushi

KS / ŁÓDŹ.PL

Zaglądając do strefy Piotrkowska 217 zobaczymy nowy foodtruck z ramenami. Zagościł tam na sezon... więcej

ŁKS Łódź -  fot. Radosław Jóźwiak

GKS Katowice kontra ŁKS Łódź. Łodzianie zagrają o szacunek do samych siebie

JB / ŁÓDŹ.PL

W niedzielę (22 maja) ŁKS Łódź rozegra swój ostatni mecz w rundzie zasadniczej Fortuna 1. Ligi.... więcej

Najstarszy sklep z farbami -  fot. Radosław Jóźwiak

Najstarszy w Łodzi sklep z farbami. Pan Kazimierz prowadzi go od 50 lat

red / ŁÓDŹ.PL

Pan Kazimierz od ponad 50 lat prowadzi sklep z farbami i artykułami malarskimi. Sklep odziedziczył... więcej

Kontakt