Piłkarki TME SMS Łódź w tym sezonie chcą wejść na sam szczyt

Od zwycięstwa 2:1 z wrocławskim Śląskiem piłkarki TME SMS Łódź rozpoczęły nowy sezon w ekstralidze kobiet. W poprzednich rozgrywkach podopieczne Marka Chojnackiego po raz pierwszy w historii zajęły miejsce na podium. Wicemistrzostwo Polski to największy do tej pory sukces zawodniczek z ulicy Milionowej, jednak w klubie myśli się już o poprawie tego wyniku.

TME UKS SMS Łódź -  TME UKS SMS Łódź
TME UKS SMS Łódź , TME UKS SMS Łódź

— W sporcie należy podchodzić bardzo ostrożnie do wszelkiego rodzaju deklaracji, ale wiemy, że nasz zespół jest dobrze przygotowany do rozgrywek. Trener Chojnacki poukładał drużynę, o czym najlepiej świadczyły sparingi, w których zawodniczki wyglądały naprawdę nieźle. Teraz będziemy więc robić wszystko, aby zdobyć mistrzostwo Polski — zapowiedział przed meczem ze Śląskiem prezes klubu Janusz Matusiak. 

Rywalizację o najważniejsze trofeum w krajowym futbolu podopieczne Chojnackiego będą toczyły bez dotychczasowej liderki zespołu. Adriana Achcińska przeniosła się do niemieckiego 1.FC Köln, a jej miejsce w środku pola zajęła sprowadzona z Medyka Konin Ernestina Abambila z Ghany. Razem z nią z Wielkopolski do Łodzi przeniosła się Dominika Kopińska, która bardzo szybko odnalazła się w ataku TME SMS. To jej trafienie zapewniło łodziankom zwycięstwo w inauguracyjnym starciu ze Śląskiem. Do ekipy wicemistrzyń kraju dołączyły też: bramkarka Danuta Paturaj (poprzednio Górnik Łęczna) i pomocniczka Magdalena Dąbrowska (Jantar Ostrołęka). Nowe zawodniczki zastąpiły: Achcińską, Agnieszkę Glinkę, Patrycję Świątek (obie przeszły do KKP Bydgoszcz), Julię Mordel (AZS UJ Kraków), Monikę Sowalską (Śląsk Wrocław) i Tatsianę Markuszewskają (Dynamo Mińsk, Białoruś).

— Uważam, że piłkarsko posiadamy silniejszy skład, niż w ubiegłym sezonie. W sporcie trzeba stawiać sobie wyzwania. Rok temu zajęliśmy drugie miejsce w ekstralidze, a teraz jesteśmy uważani – wraz z Czarnymi Sosnowiec – za faworytów rozgrywek ligowych. Chcemy się jak najlepiej wywiązać z tej roli — powiedział Chojnacki.

W trakcie przerwy między rozgrywkami wicemistrzynie Polski musiały pracować m.in. nad nowymi sposobami rozgrywania stałych fragmentów gry, które w minionym sezonie etatowo wykonywała Achcińska. Po jej odejściu szkoleniowiec TME SMS zmodyfikował też ustawienie zespołu i przeszedł na grę dwoma defensywnymi zawodniczkami w drugiej linii. Efekty tych zmian będzie można ocenić w kolejnych meczach ligowych. W 2. kolejce ekstraligi łodzianki zmierzą się na wyjeździe z Tarnovią Tarnów, która rozpoczęła sezon od wygranej 4:3 z KKP Bydgoszcz. Spotkanie rozpocznie się 21 sierpnia o godzinie 11.45.

Polecane aktualności

Odkrywaj zakamarki miasta -  fot. Piotr Pośpieszyński

Startuje Festiwal Eksploracji Miejskiej. Nieznanymi szlakami po Łodzi

(pj) / ŁÓDŹ.PL

15 wydarzeń, a wśród nich prelekcje, spacery, spotkania ze społecznikami miejskimi, przewodnikami... więcej

Kino „Luna" -  fot. archiwum

Kartka z kalendarza. Ostatni seans filmowy w kinie „Luna"

agr / ŁÓDŹ.PL

Kino „Luna" przyciągało tłumy widzów nie tylko najnowszymi projekcjami filmowymi, ale również... więcej

Bezpłatne szczepienia przeciw grypie. Jest kolejna pula szczepionek

rd / ŁÓDŹ.PL

Dziś (27 września) ruszyły zapisy na bezpłatne szczepienia dla łodzian 65 plus w Miejskim Centrum... więcej

Orientarium w Łodzi. W akwariach pływają pierwsze rekiny [ZDJĘCIA]

rd / ŁÓDŹ.PL

W Orientarium w Łodzi pojawiły się pierwsze rekiny. W głównym zbiorniku pływają również płaszczki.... więcej

Kamienica przy ul. Mielczarskiego 3 - wizualizacja

Remont kamienicy przy Mielczarskiego. Jak się zmieni? [WIDEO]

rd / ŁÓDŹ.PL

Wystartował generalny remont w kamienicy przy ulicy Mielczarskiego 3. Powstaną w niej rodzinna... więcej

Kontakt