Piotrkowska 115 w trakcie kompleksowej modernizacji. Zobacz, jak postępują prace [ZDJĘCIA, WIDEO]

Trwa remont kamienicy przy ul. Piotrkowskiej 115, którego koniec planowany jest w 2023 roku. Ekipa budowlana pracuje m.in. nad zmianą układów pomieszczeń i przebudową podwórka.

Piotrkowska 115 -  fot. Jóźwiak
Ulica Piotrkowska zyska przyjazne miejsce do odpoczynku , fot. Jóźwiak

Mieszkania komunalne, lokal usługowy i nie tylko

– Remonty kamienic nie zwalniają. Pod adresem Piotrkowska 115 kilka tygodni temu rozpoczęliśmy intensywne prace modernizacyjne. Ekipa budowlana odnowi elewację, wnętrza budynku oraz przebuduje podwórko. Układy pomieszczeń zostaną zmienione, pojawią się dodatkowe okna i balkony. Nadbudowane zostanie poddasze, które będzie oddane na cele użytkowe. W budynku pojawi się również pomieszczenie na rowery, wózki, i sprzęt ogrodniczy dla mieszkańców, a także wejście dla niepełnosprawnych – mówi Adam Pustelnik, pierwszy wiceprezydent Łodzi.

Budynek przejdzie kompleksową przebudowę. Powstanie w nim sześć mieszkań komunalnych, w tym dwa chronione, dwie pracownie dla artystów, lokal usługowy i świetlica Centrum Aktywności Lokalnej.

– Wykonawca zakończył niezbędne rozbiórki, trwają prace przy wzmacnianiu konstrukcji budynku. W dalszej kolejności zaczną się roboty naprawcze i interwencyjne, tak by można było rozpocząć bezpiecznie przebudowę wnętrz – dodaje Konrad Pietras, kierownik budowy

Zielone podwórze i parking

Ulica Piotrkowska zyska przyjazne miejsce do odpoczynku. Zaniedbane podwórko zmieni się w przyjazne i zielone miejsce do sąsiedzkich spotkań. W pasażu  przed budynkiem (łączy ul. Piotrkowską z al. Kościuszki) powstanie strefa wypoczynku z bezpiecznym kącikiem zabaw dla dzieci. Rosnące tam drzewa uzupełni nowa zieleń. Pojawią się pergole porośnięte pnączem, ławki oraz huśtawki. Zamontowane będzie nowe oświetlenie. Wjazd na posesję od strony al. Kościuszki zostanie zachowany. Ponadto dojazd do sąsiednich nieruchomości będzie miał nową nawierzchnię z płyt granitowych, na terenie powstanie 8 miejsc parkingowych w tym jedno dla osoby z niepełnosprawnością.

Modernizacja kamienicy zostanie zakończona w 2023 r., a wartość prac to 7 mln zł.

Zobacz wideo z placu budowy

Ciekawostki

Pierwszym właścicielem kamienicy był tkacz August Langer, który przybył do Łodzi z Prus w 1828 r. Pod koniec lat 30. Langer sprzedał nieruchomość Karolowi Hemplowi. W okresie międzywojennym, w latach 1922-39, funkcjonowała pod tym adresem Miejska Szkoła Pracy. W 1929 r. otworzono przy Piotrkowskiej 115 „Elektrodom", sklep Elektrowni Łódzkiej z bogatą na ówczesne czasy ofertą elektrycznych urządzeń dla domu.


Projekt pn. "Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi - Projekt 5" realizowany w ramach umowy o dofinansowanie nr UDA-RPLD.06.03.01-10-0001/17-00 zawartej w dniu 9 sierpnia 2017 roku. Projekt jest realizowany w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Zobacz także


Polecane aktualności

Zajezdnia Chocianowice  -  fot. ŁÓDŹ.PL

Modernizacja zajezdni Chocianowice przyspiesza. Sprawdź, jak przebiegają prace [ZDJĘCIA]

red / ŁÓDŹ.PL

Prace na terenie 120-letniej zajezdni Chocianowice prowadzone są rzez firmę Budimex na obszarze... więcej

Kazimierz Górski  -  fot. ŁÓDŹ.PL

Mural z wizerunkiem Kazimierza Górskiego odsłonięty w Szkole Mistrzostwa Sportowego [ZDJĘCIA]

red / ŁÓDŹ.PL

Podczas rozpoczęcia roku szkolnego 2022/2023 w Szkole Mistrzostwa Sportowego im. Kazimierza... więcej

ŁKS Łódź odpadł z Pucharu Polski -  fot. ŁKS

ŁKS Łódź odpada z Pucharu Polski po emocjonującym meczu ze Stalą Mielec

JB / ŁÓDŹ.PL

Mogłoby się wydawać, że starcie drużyny z Ekstraklasy z pierwszoligowcem nie będzie obfitowało w... więcej

Początek roku -  fot. Envato Elements

Powrót do szkoły - jak go przetrwać? Poradnik dla dzieci i rodziców

a.pe / ŁÓDŹ.PL

W czwartek, 1 września zaczyna się nowy rok szkolny. Przedstawiamy kilka wskazówek, które pomogą... więcej

Weekend w Łodzi -  fot. mat. pras.

Co robić w weekend w Łodzi? Najciekawsze wydarzenia w mieście [PRZEWODNIK]

red / ŁÓDŹ.PL

Spotkania ze sławami polskiej fantastyki, koncert Krystiana Ochmana, hity kinowe na Polówce - w... więcej

Kontakt