Remont kamienicy przy Mielczarskiego. Jak się zmieni? [WIDEO]

Wystartował generalny remont w kamienicy przy ulicy Mielczarskiego 3. Powstaną w niej rodzinna kawiarnia, świetlica artystyczna i komfortowe mieszkania komunalne. Nie zabraknie zielonego podwórka ze strefą zabaw dla najmłodszych.

Kamienica przy ul. Mielczarskiego 3 - wizualizacja
Kamienica przy ul. Mielczarskiego 3 - wizualizacja

- Kamienica przejdzie gruntowny remont od piwnic po dach. Parter przeznaczony zostanie na działalność organizacji pozarządowych, w tym na kawiarnię i świetlicę twórczą dla dzieciaków ze Śródmieścia. Podwórko połączymy z woonerfem na ul. Mielczarskiego oraz podwórzem famuły przy ul. Ogrodowej 26. Pojawi się na nim dużo zieleni, która uzupełni już rosnące drzewa - mówi Justyna Krakowiak z Zarządu Inwestycji Miejskich.

Przy ulicy Mielczarskiego 3 powstanie zupełnie nowa zielona przestrzeń do sąsiedzkich spotkań. W kameralnych alejkach staną ławki, stojaki na rowery, latarnie i kosze na śmieci. Dla najmłodszych pojawi się specjalna strefa animacji z bezpiecznym placem zabaw. Podwórko otoczone będzie ażurowym, stylizowanym ogrodzeniem. Wartość inwestycji to blisko 6,5 mln zł.

- Obecnie prowadzimy prace inwentaryzacyjne i porządkowe wewnątrz kamienicy. Rozpoczęliśmy również pierwsze prace instalatorskie. Prowadzony przez nas remont obejmie przebudowę już istniejących mieszkań, ale i utworzenie zupełnie nowych lokali, które przeznaczone będą na działalność usługową - dodaje Krzysztof Hejmanowski, kierownik budowy.

Więcej zmian na Mielczarskiego

Do 2023 roku na ulicy Mielczarskiego zmodernizowane zostaną cztery kamienice (3, 15, 22 i 33). Remont budynków to wartość blisko 30 mln zł. Powstaną w nich 55 mieszkania komunalne, 4 lokale użytkowe dla mikro-przedsiębiorców i mieszkanie chronione. Ulica - do tej pory zwykła, o charakterze dojazdowym - zmieni się w  woonerf o uspokojonym ruchu, z dużą ilością zieleni i uporządkowanymi miejscami parkingowymi. Start prac budowlanych w ulicy Mielczarskiego planowany jest na I kw. 2022.


Projekt pn. "Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi - obszar o powierzchni 14 ha ograniczony ulicami Ogrodową. Gdańską, Legionów, Cmentarną wraz z pierzejami po drugiej stronie ww. ulic" realizowany w ramach umowy o dofinansowanie nr UDA-RPLD.06.03.03-10-0002/17-00 zawartej w dniu 27 października 2017 r.

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020. 

Zobacz także


Polecane aktualności

Derby Łodzi -  fot. Marcin Bryja

Derby Łodzi. ŁKS czy Widzew? Typujemy faworyta niedzielnego spotkania

Bogusław Kukuć / ŁÓDŹ.PL

W historii polskiego futbolu derby, czyli mecze klubów z jednego miasta w Ekstraklasie, rozgrywano w... więcej

Wella w Bramie Miasta -  fot. ŁÓDŹ.PL

Nowe Centrum Łodzi. Wella Company wprowadza się do Bramy Miasta. Szuka 200 pracowników

KS / ŁÓDŹ.PL

Już w listopadzie do łódzkiej Bramy Miasta wprowadzi się Wella Company - firma ze 140-letnią... więcej

Walka KSW 64 -  fot. KSW

KSW 64. Pudzianowski kontra Bombardier - znamy szczegóły walki gigantów

Piotr Baleja / ŁÓDŹ.PL

Do konfrontacji Mariusza Pudzianowskiego z Ousmanem „Bombardierem” Dia miało dojść już w marcu... więcej

Skrzyżowanie Zielonej i Legionów -  fot. ŁÓDŹ.PL

Jak remontować ruchliwe ulice? W Łodzi robią to w nocy! [ZDJĘCIA]

ota, TA / ŁÓDŹ.PL

Tam, gdzie ruch w ciągu dnia nie pozwala na wykonanie robót, drogowcy pracują w nocy. Z poniedziałku... więcej

Sala Arkadowa w Muzeum Miasta Łodzi -  mat. prasowe

Pałac Poznańskiego. Zobacz efekt renowacji Sali Arkadowej [ZDJĘCIA]

rd / ŁÓDŹ.PL

Można już podziwiać efekt prac konserwatorskich w Sali Arkadkowej w Pałacu Izraela Poznańskiego,... więcej

Kontakt