Remont kamienicy przy Pomorskiej 11 na ostatniej prostej [WIDEO]

Kiedyś bywał tu Ślepy Max ze swoją szajką, dziś blisko finiszu są prace przy budowie nowoczesnych mieszkań komunalnych, lokali dla mikroprzedsiębiorców i świetlicy środowiskowej. Modernizacja kamienicy przy Pomorskiej 11 wkroczyła na ostatnią prostą.

Kamienica przy Pomorskiej 11 - wizualizacja -  mat. prasowe
Tak ma wyglądać kamienica przy ul. Pomorskiej 11 , mat. prasowe

W parterowym budynku przy ul. Pomorskiej 11 w latach trzydziestych XX-wieku znajdowała się piwiarnia Icka Leipcigera o nazwie "Kokolewole" (później nazwę zmieniono na "Kokolobolo"). Przesiadywał w niej łódzki Al Capone - Ślepy Max, postać charakterystyczna i niepokorna, w życiorysie której fakty mieszają się z legendą. Dzisiaj po Bornsztajnie pozostało zaledwie kilka dokumentów i dwa zdjęcia. Budynku też już nie ma, ale na ścianie kamienicy powstał mural, który przypomina postać Ślepego Maxa i kultową knajpę.

Co powstanie w kamienicy przy Pomorskiej 11?

 - Metamorfozę przechodzi kamienica stojąca przy ulicy Pomorskiej 11, wraz z przybudówką. Odnawiane są elewacje, a wnętrza budynków zostały przebudowane i dostosowane do pełnienia nowych funkcji. Obok komfortowych, w pełni wyposażonych mieszkań komunalnych, powstały przestrzenie idealne do prowadzenia działalności gospodarczej. W przybudówce będzie lokal przeznaczony na świetlicę środowiskową.  - mówi Olga Kassyańska z Zarządu Inwestycji Miejskich

W budynku powstanie w sumie 12 mieszkań komunalnych, 4 lokale użytkowe dla firm i świetlica integrująca lokalną społeczność.

- Zakończyliśmy prace instalatorskie, przy urządzaniu mieszkań oraz wyposażaniu łazienek i kuchni. Przed nami ostatnia prosta robót wykończeniowych i zaczynamy zagospodarowanie podwórza - dodaje Krzysztof Hejmanowski, kierownik robót.

Podwórko z placem zabaw

Na podwórzu położona zostanie nowa nawierzchnia wykonana z kostki kamiennej. Przed kamienicą powstanie ogrodzony plac zabaw, który będzie wyposażony w karuzelę i piaskownicę. Nie zabraknie również zieleni. Pojawią się liczne krzewy oraz trawy ozdobne. Możliwość wypoczynku na świeżym powietrzu ułatwią ławki. Do dyspozycji mieszkańców będzie także trzepak, altana na odpady oraz małe kosze na śmieci.

Inwestycja zostanie zakończona w I kw. 2022 roku.


Projekt pn. "Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi - obszar o powierzchni 32,5 ha ograniczony ulicami Zachodnią, Podrzeczną, Stary Rynek, Wolborską, Franciszkańską, Północną, Wschodnią, Rewolucji 1905r., Próchnika wraz z pierzejami po drugiej stronie ww. ulic" realizowany w ramach umowy o dofinansowanie nr UDA-RPLD.06.03.03-10-0001/17-00 zawartej w dniu 29 sierpnia 2017 r.

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020. 

Zobacz także


Polecane aktualności

Derby Łodzi -  fot. Marcin Bryja

Derby Łodzi. ŁKS czy Widzew? Typujemy faworyta niedzielnego spotkania

Bogusław Kukuć / ŁÓDŹ.PL

W historii polskiego futbolu derby, czyli mecze klubów z jednego miasta w Ekstraklasie, rozgrywano w... więcej

Wella w Bramie Miasta -  fot. ŁÓDŹ.PL

Nowe Centrum Łodzi. Wella Company wprowadza się do Bramy Miasta. Szuka 200 pracowników

KS / ŁÓDŹ.PL

Już w listopadzie do łódzkiej Bramy Miasta wprowadzi się Wella Company - firma ze 140-letnią... więcej

Walka KSW 64 -  fot. KSW

KSW 64. Pudzianowski kontra Bombardier - znamy szczegóły walki gigantów

Piotr Baleja / ŁÓDŹ.PL

Do konfrontacji Mariusza Pudzianowskiego z Ousmanem „Bombardierem” Dia miało dojść już w marcu... więcej

Skrzyżowanie Zielonej i Legionów -  fot. ŁÓDŹ.PL

Jak remontować ruchliwe ulice? W Łodzi robią to w nocy! [ZDJĘCIA]

ota, TA / ŁÓDŹ.PL

Tam, gdzie ruch w ciągu dnia nie pozwala na wykonanie robót, drogowcy pracują w nocy. Z poniedziałku... więcej

Sala Arkadowa w Muzeum Miasta Łodzi -  mat. prasowe

Pałac Poznańskiego. Zobacz efekt renowacji Sali Arkadowej [ZDJĘCIA]

rd / ŁÓDŹ.PL

Można już podziwiać efekt prac konserwatorskich w Sali Arkadkowej w Pałacu Izraela Poznańskiego,... więcej

Kontakt