Remont kamienicy przy Wschodniej. Połączy Włókienniczą z Piotrkowską [ZDJĘCIA]

Lokale gastronomiczne, nowe mieszkania i przebicie do Piotrkowskiej. Sprawdzamy, co słychać na placu budowy w kamienicy przy Wschodniej 45.

Remont kamienicy przy ul. Wschodniej 45 -  fot. Radosław Jóźwiak
Prace remontowe w kamienicy przy ul. Wschodniej 45 przebiegają zgodnie z harmonogramem , fot. Radosław Jóźwiak

Kamienica przy ul. Wschodniej 45 przechodni kompleksowy remont. W budynku zostanie oddanych do użytkowania 48 mieszkań komunalnych, 1 mieszkanie chronione dla osób opuszczających pieczę zastępczą, 12 lokali usługowych przeznaczonych na wynajem oraz 4 pracownie twórcze. Mieszkania będą będą wyposażone w osobne kuchnie lub aneksy kuchenne, a łazienki zaopatrzone zostaną w niezbędną armaturę.

- W kamienicy prowadzone są intensywne prace przy budowie stropów, ścian działowych i posadzek. Jednocześnie trwa odnowa zabytkowych detali architektonicznych na elewacji. Ściany we wnętrzach są tynkowane i przygotowywane do malowania - mówi Olga Kassyańska, Zarząd Inwestycji Miejskich.

Budynek nie tylko zostanie całkowicie odnowiony, ale również podłączony do centralnego ogrzewania. Gruntownemu remontowi zostanie poddana instalacja elektryczna, wodna oraz gazowa. Kamienica uzyska dostęp do sieci światłowodowej. W najbliższych tygodniach planowane jest wykonanie nowego szybu windowego, montaż drzwi i okien. Wykonawca będzie także przygotowywał się do zagospodarowania terenu podwórza. 

Podwórko z przebiciem do Piotrkowskiej

Na podwórku zaaranżowana zostanie przestrzeń do sąsiedzkich spotkań - pojawią się tu ławki i altany. Nowa nawierzchnia zostanie ułożona z kostki brukowej. Uzupełni ją dużo zieleni - drzewa, krzewy i trawnik, a w altanie trejaż z roślinami pnącymi. Na podwórku będą także stojaki na rowery oraz budki lęgowe dla ptaków.

W ramach remontu przy ul. Wschodniej 45 zostanie wyburzony mur, stanowiący zachodnie ogrodzenie działki. Dzięki temu, poprzez działkę przy ul. Piotrkowskiej 22, powstanie przebicie do ulicy Piotrkowskiej.

Wartość inwestycji to blisko 18 mln. Prace przebiegają zgodnie z harmonogramem. Kamienica zostanie oddana do użytkowania na przełomie 2022/2023.


Projekt pn. "Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi - obszar o powierzchni 7,5 ha ograniczony ulicami Wschodnią, Rewolucji 1905r., Kilińskiego, Jaracza wraz z pierzejami po drugiej stronie ww. ulic" realizowany w ramach umowy o dofinansowanie nr UDA-RPLD.06.03.03-10-0002/17-00 zawartej w dniu 29 sierpnia 2017 roku.

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Zobacz także


Polecane aktualności

Widzew Łódź -  fot. Ala Szymańska

Jeden krok do Ekstraklasy. Widzew Łódź kontra Podbeskidzie Bielsko-Biała

BS / ŁÓDŹ.PL

Przed piłkarzami Widzew Łódź ostatnia kolejka sezonu, kluczowa w kontekście bezpośredniego awansu do... więcej

Mała mama -  fot. kadr z filmu Mała Mama

Projekcja filmu „Mała mama” w Muzeum Kinematografii. Dodatkowo dyskusja z psychologiem

KaWa / ŁÓDŹ.PL

We wtorek (24 maja) w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego Człowiek w Zagrożeniu w Muzeum... więcej

Ramen Shop -  fot. Ramen Shop

Ramen Shop przy Piotrkowskiej 217. To nowy foodtruck ekipy Sushi Kushi

KS / ŁÓDŹ.PL

Zaglądając do strefy Piotrkowska 217 zobaczymy nowy foodtruck z ramenami. Zagościł tam na sezon... więcej

ŁKS Łódź -  fot. Radosław Jóźwiak

GKS Katowice kontra ŁKS Łódź. Łodzianie zagrają o szacunek do samych siebie

JB / ŁÓDŹ.PL

W niedzielę (22 maja) ŁKS Łódź rozegra swój ostatni mecz w rundzie zasadniczej Fortuna 1. Ligi.... więcej

Najstarszy sklep z farbami -  fot. Radosław Jóźwiak

Najstarszy w Łodzi sklep z farbami. Pan Kazimierz prowadzi go od 50 lat

red / ŁÓDŹ.PL

Pan Kazimierz od ponad 50 lat prowadzi sklep z farbami i artykułami malarskimi. Sklep odziedziczył... więcej

Kontakt