Remont ulicy Obywatelskiej na półmetku [ZOBACZ ZDJĘCIA]

Przebudowa ulicy Obywatelskiej to jedna z największych inwestycji w Planie dla Osiedli. Inwestycja obejmuje kilometrowy odcinek pomiędzy ul. Nowe Sady i Waltera-Janke

Obywatelska
Remont ul. Obywatelskiej

Na ulicy Obywatelskiej wszystko będzie jak nowe: chodniki, jezdnia, ronda na skrzyżowaniach. Nie zabraknie nowej zieleni, drogi rowerowej i przystanków komunikacji miejskiej. 

Remont Obywatelskiej - kiedy koniec?

- Obecnie trwają intensywne prace na  odcinku od ul. Waltera-Jane do ul.  Elektoronowej. Prowadzone są rozbiórki nawierzchni i konstrukcji jezdni oraz przebudowa sieci. Na odcinku ulic Elektoronowa - Nowe Sady trwają roboty w jezdni południowej. Na skrzyżowaniu ulic  Obywatelska/Nowe Sady prowadzone są  roboty drogowe oraz wodno-kanalizacyjne.  Prace przebiegają zgodnie z harmonogramem. Wykonawca inwestycji w ostatnich dniach musiał zmierzyć się z niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi i silnymi ulewami. Sytuacja jest już pod kontrolą. Termin zakończenia inwestycji nie powinien ulec zmianie. Nową ulicę Obywatelską planujemy oddać w czerwcu 2022 roku – mówi Marcin Sośnierz z Zarządu Inwestycji Miejskich. 

Obywatelska po remoncie

Jak będzie wyglądała ulica w nowym wydaniu? Na całej długości, po obu stronach jezdni powstaną równe chodniki, a po północnej stronie droga rowerowa. Przy ulicy Obywatelskiej nie zabraknie zieleni.  Zasadzonych zostanie 18  nowych drzew, będą to  klony, jesiony i lipy oraz 895 metrów kwadratowych trawników, na których zasadzonych zostanie prawie półtora tysiąca krzewów. Istniejące trawniki zostaną poddane pielęgnacji.   

Pierwsze rondo powstanie przy ul. Nowe Sady, drugie przy ul. Waltera Janke. Ponadto pojawi się 6 nowych przystanków autobusowych.  Na samym skrzyżowaniu z ul. Nowe Sady powstanie rondo turbinowe, które umożliwi przejazd we wszystkich kierunkach i ułatwi wyjazd z ul. Nowe Sady.  Obecnie część relacji jest ograniczona. Również skrzyżowanie z al. Waltera-Janke zostanie przebudowane na rondo. 

Organizacja ruchu

Obecnie prace trwają na odcinku między al. Waltera-Janke, a ul. Elektronową, który został zamknięty dla ruchu w obu kierunkach jazdy. Możliwe są tylko wjazdy docelowe. Zamknięte jest również skrzyżowanie ul. Obywatelskiej z al. Waltera-Janke. Bez zmian zostanie organizacja ruchu pomiędzy ul. Elektronową, a ul. Nowe Sady gdzie przejedziemy w jednym kierunku w stroną al. Jana Pawła II. Bez zmian pozostanie również organizacja ruchu na odcinku między ul. Nowe Sady, a ul. Wieniawskiego.

Zobacz także

Polecane aktualności

Odkrywaj zakamarki miasta -  fot. Piotr Pośpieszyński

Startuje Festiwal Eksploracji Miejskiej. Nieznanymi szlakami po Łodzi

(pj) / ŁÓDŹ.PL

15 wydarzeń, a wśród nich prelekcje, spacery, spotkania ze społecznikami miejskimi, przewodnikami... więcej

Kino „Luna" -  fot. archiwum

Kartka z kalendarza. Ostatni seans filmowy w kinie „Luna"

agr / ŁÓDŹ.PL

Kino „Luna" przyciągało tłumy widzów nie tylko najnowszymi projekcjami filmowymi, ale również... więcej

Bezpłatne szczepienia przeciw grypie. Jest kolejna pula szczepionek

rd / ŁÓDŹ.PL

Dziś (27 września) ruszyły zapisy na bezpłatne szczepienia dla łodzian 65 plus w Miejskim Centrum... więcej

Orientarium w Łodzi. W akwariach pływają pierwsze rekiny [ZDJĘCIA]

rd / ŁÓDŹ.PL

W Orientarium w Łodzi pojawiły się pierwsze rekiny. W głównym zbiorniku pływają również płaszczki.... więcej

Kamienica przy ul. Mielczarskiego 3 - wizualizacja

Remont kamienicy przy Mielczarskiego. Jak się zmieni? [WIDEO]

rd / ŁÓDŹ.PL

Wystartował generalny remont w kamienicy przy ulicy Mielczarskiego 3. Powstaną w niej rodzinna... więcej

Kontakt