Remont Wojska Polskiego. Zmiany dla kierowców i pasażerów MPK Łódź [MAPA]

Znany jest wreszcie dzień, w którym rozpocznie się przebudowa ul. Wojska Polskiego. W pierwszym etapie prace prowadzone będą od ul. Młynarskiej do ul. Źródłowej. Jak zmieni się organizacja ruchu? Jak pojedzie komunikacja miejska? Poznaj szczegóły!

Remont Wojska Polskiego - zmienione trasy MPK Łódź

W poniedziałek (13 grudnia) wprowadzona zostanie nowa organizacja ruchu polegająca na zamknięciu ul. Wojska Polskiego od ul. Młynarskiej, wraz ze skrzyżowaniem z ul. Franciszkańską, do ul. Źródłowej / Obrońców Westerplatte. Skrzyżowanie z tymi ostatnimi będzie dostępne i przejezdne dla kierowców.

Natomiast na zamkniętym dla ruchu odcinku ul. Wojska Polskiego wjazdy docelowe możliwe będą tylko w jednym kierunku. Wjazd będzie od północy z ul. Franciszkańskiej i poprowadzony w stronę ul. Źródłowej. Podobnie wyjedziemy z ul. Zielnej i Marynarskiej, z których skręcimy tylko w lewo w Wojska Polskiego realizując wjazd docelowy. Po zamkniętym odcinku Wojska Polskiego kursować będą również autobusy komunikacji miejskiej, które też pojadą w jednym kierunku, jak samochody.

Zmienioną trasą kursować będą autobusy linii 59, 64AB, 85, N6 i Z6.

Jak zmieni się Wojska Polskiego?

Przebudowa ul. Wojska Polskiego obejmuje kompleksowo budowę zupełnie nowej drogi wraz z infrastrukturą podziemną i towarzyszącą pomiędzy ul. Franciszkańską wraz ze skrzyżowaniem, a al. Palki oraz przebudowę torowiska od ul. Franciszkańskiej do ul. Inflanckiej. Pomiędzy ul. Franciszkańską a Marynarską torowisko tramwajowe zostanie odseparowane od jezdni. Pomiędzy Marynarską a Obrońców Westerplatte torowisko przebiegnie po północnej stronie ulicy. Na pozostałym odcinku zrealizowane będzie w obecnym układzie, pozostawiając zabytkowy szpaler drzew. Nowa infrastruktura to prosta i równa nawierzchnia dla kierowców, nowe torowisko oraz wygodne przystanki dopasowane do potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych.

Trasy MPK Łódź na czas remontu Wojska Polskiego

Linia 59 powróci na swoją trasę:

RADOGOSZCZ WSCHÓD - Świtezianki, Sikorskiego, Zgierska, Zachodnia, Legionów - PL. WOLNOŚCI Trasa w obu kierunkach.

Linia 64A i 64B zostanie skrócona do dworca PKS Północny

CM. ZARZEW / WIDZEW CZAJKOWSKIEGO - ..., Brzezińska, Wojska Polskiego, Źródłowa - DW. PKS PÓŁNOCNY

DW. PKS PÓŁNOCNY - Smugowa, Źródłowa, Wojska Polskiego, Brzezińska, ... - CM. ZARZEW / WIDZEW CZAJKOWSKIEGO

Linia 85 ominie zamknięty odcinek Wojska Polskiego jadąc przez osiedle.

DW. ŁÓDŹ FABRYCZNA - ..., Północna, Źródłowa, Obrońców Westerplatte, Organizacji WiN, Złotnicza, Obrońców Warszawy, Marynarska, Szklana, Marysińska, Astrów, Warszawska, ... - ARTURÓWEK

ARTURÓWEK - ..., Warszawska, Astrów, Marysińska, Szklana, Franciszkańska, Wojska Polskiego, Źródłowa, Północna, ... - DW. ŁÓDŹ FABRYCZNA

Linia Z6 kursować będzie co 7,5 min w godzinach szczytu i stanowić będzie główny człon komunikacji zastępczej zapewniając połączenie Dołów z rynkiem bałuckim i zapewni dojazd do linii tramwajowych na ul. Zachodniej.

SIKAWA C.H. - Stokowska, Śnieżna, Brzezińska, Wojska Polskiego, Sporna, Boya-Żeleńskiego, Obrońców Westerplatte, Źródłowa, Smugowa, Franciszkańska, Północna, Nowomiejska, pl. Wolności, Legionów - LEGIONÓW / ZACHODNIA

LEGIONÓW / ZACHODNIA - Zachodnia, Limanowskiego, Bałucki Rynek, Zawiszy Czarnego, Franciszkańska, Wojska Polskiego, Obrońców Westerplatte, Boya-Żeleńskiego, Sporna, Wojska Polskiego, Brzezińska, Śnieżna, Stokowska - SIKAWA C.H.

Linia N6 jadąc na Marysin ominie zamknięty odcinek przez Bałucki Rynek, a wracając do centrum przejedzie przez Smugową do Franciszkańskiej.

DW. ŁÓDŹ DĄBROWA - ..., Zachodnia, Limanowskiego, Bałucki Rynek, Zawiszy Czarnego, Franciszkańska, Wojska Polskiego, Obrońców Westerplatte, Boya-Żeleńskiego, Sporna, Zagajnikowa, ... - R. POWSTAŃCÓW 1863 R.

R. POWSTAŃCÓW 1863 R. - ..., Zagajnikowa, Sporna, Boya-Żeleńskiego, Obrońców Westerplatte, Źródłowa, Smugowa, Franciszkańska, Północna, Ogrodowa, Zachodnia, ... - DW. ŁÓDŹ DĄBROWA


Projekt pn. "Budowa i przebudowa linii tramwajowej w ulicy Wojska Polskiego na odc. od ul. Franciszkańskiej do ul. Strykowskiej wraz z przebudową układu drogowego i niezbędnej infrastruktury oraz budową połączenia tramwajowego wzdłuż ul. Strykowskiej z przystankiem ŁKA Łódź-Marysin" realizowany w ramach umowy o dofinansowanie nr UDA-RPLD.03.01.02-10-0008/17-00 zawartej w dniu 10 lipca 2018 r.

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Zobacz także


Polecane aktualności

Zajezdnia Chocianowice  -  fot. ŁÓDŹ.PL

Modernizacja zajezdni Chocianowice przyspiesza. Sprawdź, jak przebiegają prace [ZDJĘCIA]

red / ŁÓDŹ.PL

Prace na terenie 120-letniej zajezdni Chocianowice prowadzone są rzez firmę Budimex na obszarze... więcej

Kazimierz Górski  -  fot. ŁÓDŹ.PL

Mural z wizerunkiem Kazimierza Górskiego odsłonięty w Szkole Mistrzostwa Sportowego [ZDJĘCIA]

red / ŁÓDŹ.PL

Podczas rozpoczęcia roku szkolnego 2022/2023 w Szkole Mistrzostwa Sportowego im. Kazimierza... więcej

ŁKS Łódź odpadł z Pucharu Polski -  fot. ŁKS

ŁKS Łódź odpada z Pucharu Polski po emocjonującym meczu ze Stalą Mielec

JB / ŁÓDŹ.PL

Mogłoby się wydawać, że starcie drużyny z Ekstraklasy z pierwszoligowcem nie będzie obfitowało w... więcej

Początek roku -  fot. Envato Elements

Powrót do szkoły - jak go przetrwać? Poradnik dla dzieci i rodziców

a.pe / ŁÓDŹ.PL

W czwartek, 1 września zaczyna się nowy rok szkolny. Przedstawiamy kilka wskazówek, które pomogą... więcej

Weekend w Łodzi -  fot. mat. pras.

Co robić w weekend w Łodzi? Najciekawsze wydarzenia w mieście [PRZEWODNIK]

red / ŁÓDŹ.PL

Spotkania ze sławami polskiej fantastyki, koncert Krystiana Ochmana, hity kinowe na Polówce - w... więcej

Kontakt