Remonty Wojska Polskiego i Przybyszewskiego jeszcze w listopadzie

W drugiej połowie listopada mamy zobaczyć ekipy budowlane na dwóch ważnych trasach w mieście. Przebudowa ul. Wojska Polskiego zacznie się od skrzyżowania z Franciszkańską, a wiaduktów na Przybyszewskiego od wyburzenia północnej estakady.

Wojska Polskiego -  fot. Stefan Brajter
Remont Wojska Polskiego rozpocznie się jeszcze w listopadzie , fot. Stefan Brajter

Remont Wojska Polskiego

Jeszcze w tym miesiącu rozpocznie się długo wyczekiwana modernizacja ul. Wojska Polskiego. Roboty drogowe zaczną się od skrzyżowania z ul. Franciszkańską, by jak najszybciej mógł tam wrócić ruch tramwajów. W pierwszym etapie rozbierzemy  starą nawierzchnię i torowisko razem z trakcją. W kolejnym przebudujemy instalacje i przejdziemy do prac ziemnych mówi Iwona Sytyk, z-ca dyrektora Zarządu Inwestycji Miejskich.

Potem przyjdzie pora na przebudowę układu drogowego wzdłuż ul. Wojska Polskiego wraz z wymianą torowiska. Wszystko będzie nowe: szyny, jezdnie, chodniki, a także droga rowerowa i miejsca parkingowe. Torowisko zostanie też przebudowane wzdłuż ul. Strykowskiej, do samej krańcówki.

Na Wojska Polskiego będzie też nowe oświetlenie, przystanki autobusowe i tramwajowe, przy których powstaną wysokie perony ułatwiające pasażerom wsiadanie.

Wiadukt Przybyszewskiego

Remont Przybyszewskiego

Przebudowa ul. Przybyszewskiego została podzielona na trzy etapy. Najszybciej, bo w drugiej połowie listopada rozpoczną się prace na wiaduktach. Najpierw drogowcy rozbiorą północną estakadę, przez co nie będzie można przejechać z Widzewa w kierunku centrum. Kierowcy muszą wybrać na objazd trasę W-Z lub ul. Dąbrowskiego.

Kiedy drogowcy odbudują pierwszy z wiaduktów, przystąpią do wyburzenia dwóch kolejnych: tramwajowego i drogowego prowadzącego z centrum na Widzew. 

Obie inwestycje powinny się zakończyć w drugiej połowie 2023 roku.


Projekt pn. "Budowa i przebudowa linii tramwajowej w ulicy Wojska Polskiego na odc. od ul. Franciszkańskiej do ul. Strykowskiej wraz z przebudową układu drogowego i niezbędnej infrastruktury oraz budową połączenia tramwajowego wzdłuż ul. Strykowskiej z przystankiem ŁKA Łódź-Marysin" realizowany w ramach umowy o dofinansowanie nr UDA-RPLD.03.01.02-10-0008/17-00 zawartej w dniu 10 lipca 2018r.

Projekt pn. "Program niskoemisyjnego transportu miejskiego – przebudowa linii tramwajowej w ul. Przybyszewskiego na odcinku od Placu Reymonta do posesji nr 42 wraz z budową węzła przesiadkowego i przebudową torowiska od wiaduktów Przybyszewskiego do ul. Lodowej" realizowany w ramach umowy o dofinansowanie nr UDA.RPLD.03.01.03-10-0001/19 zawartej w dniu 29 lipca 2021r.

Projekty współfinansowane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Zobacz także


Polecane aktualności

Mural z Wiedźminem -  fot. ŁÓDŹ.PL

9 dni do premiery "Wiedźmina". Geralta z Rivii łączy z Łodzią nie tylko ogromny mural!

Aha / ŁÓDŹ.PL

Do premiery 2. sezonu hitu Netflixa zostało niewiele ponad tydzień. Geralt z Rivii pochodzi z Łodzi... więcej

Centra Zdrowego i Aktywnego Seniora. Seniorzy robią świąteczne kartki

OHO / ŁÓDŹ.PL

Co najcenniejszego można podarować na święta? Oczywiście najważniejsze są uczucia i czas dla... więcej

Pomnik Reymonta w Łodzi -  fot. LODZ.PL

Pasje Władysława Reymonta - tego nie wiedzieliście o autorze „Ziemi obiecanej"

agr / ŁÓDŹ.PL

Kilka dni temu, 5 grudnia, minęła rocznica śmierci Władysława Stanisława Reymonta, który swoje... więcej

Dokładna praca -  fot. Envato Elements

Łodzianizmy. Kto jest akuratny, a kiedy jest akuratnie? Sprawdziliśmy to akuratnie

agr / ŁÓDŹ.PL

W języku polskim słowo „akurat" jest całkiem popularne, ale występuje także w kilku niecodziennych... więcej

Tłum ludzi na ulicy Piotrkowskiej -  fot. LODZ.PL

Kartka z kalendarza. Jak zmieniała się liczebność łodzian? Było nas ponad 850 tys.

agr / ŁÓDŹ.PL

Od zaledwie kilkuset do... prawie miliona! Liczba mieszkańców Łodzi na przestrzeni wieków podlegała... więcej

Kontakt