Światowy Dzień Słonia w Orientarium w Łodzi. Zapowiada się moc atrakcji! [PROGRAM]

Słoniowa Olimpiada, lodowy tort, pokazowe kąpiele, animacje dla dzieci i rodzinne warsztaty – z okazji Światowego Dnia Słonia Orientarium Zoo Łódź szykuje całą masę wyjątkowych atrakcji.

Słoń w Orientarium w Łodzi -  fot. ŁÓDŹ.PL
Na Światowy Dzień Słonia Orientarium zaplanowało wiele atrakcji , fot. ŁÓDŹ.PL

Dzień Słonia przypada na 12 sierpnia. Ustanowiono go w 2012 roku, żeby zwrócić uwagę na tempo wymierania tych zwierząt. W Orientarium Zoo Łódź mieszkają obecnie dwa słonie indyjskie – Alexander i Taru. Niebawem dołączy do nich kolejny samiec, Kyan. Z okazji ich święta na terenie Orientarium, w dniach 12-13 sierpnia, na zwiedzających czekać będzie cała masa atrakcji.

Rodzinne warsztaty edukacyjne

W piątek i sobotę (12 i 13 sierpnia) zorganizowane zostaną warsztaty, w ramach których będzie można zwiedzić miejsca niedostępne na co dzień, czyli zaplecze słoni indyjskich. Odwiedzający zobaczą, jak wygląda kuchnia, w której przygotowuje się posiłki dla podopiecznych zoo. Dowiedzą się, ile kilogramów karmy zjada słoń oraz ile litrów wody mieści się w jego trąbie. Odwiedzą sypialnię, w której nocuje Alexander. Sprawdzą również, jak gruba jest skóra słonia oraz ile waży jego ząb trzonowy.

Zajęcia przeznaczone są dla rodzin z dziećmi powyżej 7 roku życia oraz osób indywidualnych. Dzieciom do lat 18 musi towarzyszyć osoba pełnoletnia. Udział jest płatny. Warsztaty trwają godzinę i odbywają się w 3 turach - o godz. 13:00, 14:30 i 16:00. Szczegóły wydarzenia dostępne są na stronie orientarium.lodz.pl.

Słoniowa Olimpiada i lodowy tort

Jak szybko potrafią biegać słonie? W piątek w Orientarium Zoo Łódź będzie można wziąć udział w nietypowym wyścigu – w przebraniu słonia. Wyścig startuje o godz. 12:00 przy głównym wejściu do Orientarium. Pięć pierwszych osób, które przekroczą metę, otrzyma voucher do Orientarium Zoo Łódź. Z kolei w sobotę (13 sierpnia), z okazji swojego święta, Alexander i Taru dostaną specjalny tort lodowy od swoich opiekunów. Pierwszy pokaz z tortem lodowym odbędzie się podczas kąpieli pokazowej, o godz. 11:00. Drugi tort lodowy słonie dostaną o godz. 12:30, na wybiegu zewnętrznym. Ważne info - zarówno w piątek, jak i w sobotę pokazowa kąpiel słoni będzie odbywać się dwa razy w ciągu dnia – o godz. 11:00 oraz 18:00.

Animacje, konkursy i gadżety

Najmłodsi będą mogli wziąć udział w specjalnie przygotowanych dla nich animacjach. W piątek i sobotę (12 i 13 sierpnia), w godzinach 11:00-18:00, animatorki będą malować dzieciom buźki, a także organizować różnego rodzaju zabawy i gry, związane z tematyką zwierzęcą.

Na terenie zoo pojawią się również stanowiska sponsorów, którzy opiekują się wybranymi gatunkami zwierząt. Będą to między innymi Wojskowe Zakłady Lotnicze i Saltos – Park Trampolin. Sponsorzy przygotują zabawy, konkursy oraz gadżety dla zwiedzających. Zapraszamy!

Zobacz także


Polecane aktualności

Zajezdnia Chocianowice  -  fot. ŁÓDŹ.PL

Modernizacja zajezdni Chocianowice przyspiesza. Sprawdź, jak przebiegają prace [ZDJĘCIA]

red / ŁÓDŹ.PL

Prace na terenie 120-letniej zajezdni Chocianowice prowadzone są rzez firmę Budimex na obszarze... więcej

Kazimierz Górski  -  fot. ŁÓDŹ.PL

Mural z wizerunkiem Kazimierza Górskiego odsłonięty w Szkole Mistrzostwa Sportowego [ZDJĘCIA]

red / ŁÓDŹ.PL

Podczas rozpoczęcia roku szkolnego 2022/2023 w Szkole Mistrzostwa Sportowego im. Kazimierza... więcej

ŁKS Łódź odpadł z Pucharu Polski -  fot. ŁKS

ŁKS Łódź odpada z Pucharu Polski po emocjonującym meczu ze Stalą Mielec

JB / ŁÓDŹ.PL

Mogłoby się wydawać, że starcie drużyny z Ekstraklasy z pierwszoligowcem nie będzie obfitowało w... więcej

Początek roku -  fot. Envato Elements

Powrót do szkoły - jak go przetrwać? Poradnik dla dzieci i rodziców

a.pe / ŁÓDŹ.PL

W czwartek, 1 września zaczyna się nowy rok szkolny. Przedstawiamy kilka wskazówek, które pomogą... więcej

Weekend w Łodzi -  fot. mat. pras.

Co robić w weekend w Łodzi? Najciekawsze wydarzenia w mieście [PRZEWODNIK]

red / ŁÓDŹ.PL

Spotkania ze sławami polskiej fantastyki, koncert Krystiana Ochmana, hity kinowe na Polówce - w... więcej

Kontakt