Sztab szkoleniowy Grot Budowlanych niemal bez zmian. Rewolucja na parkiecie

Do startu siatkarskiego sezonu jeszcze daleko. Rozgrywki rozpoczną się dopiero w październiku, jednak łódzkie kluby z Tauron Ligi nie próżnują i szykują się do kolejnych spotkań. O ile ŁKS stawia na całkowite odświeżenie ławki trenerskiej, tak Grot Budowlani Łódź pozostawiają swój sztab szkoleniowy w prawie niezmienionym składzie. Sporo zmian u niebiesko-biało-czerwonych zachodzi natomiast w szatni, a do zespołu dołączają kolejne zawodniczki.

Grot Budowlani -  fot. Budowlani
Grot Budowlani Łódź pozostawiają swój sztab szkoleniowy w prawie niezmienionym składzie , fot. Budowlani

Trener z doświadczeniem

W kolejnym sezonie drużynę Budowlanych poprowadzi dobrze znany już kibicom szkoleniowiec, Maciej Biernat. Kończył on z łodziankami poprzedni sezon i zastąpił na stanowisku pierwszego trenera, Marcina Głuszaka, który odszedł z drużyny po serii porażek. Zastępstwo okazało się trafione, bo mimo problemów łodzianki włączyły się w walkę o medale i ostatecznie zakończyły rozgrywki na piątym miejscu. Jednak Maciej Biernat z Budowlanymi związany jest dłużej. Pracę w drużynie zaczął już 8 lat temu – w 2014 r. został statystykiem, a później był drugim trenerem drużyny. Doświadczenia zatem mu nie brakuje, podobnie jak optymizmu. – Nie mogę doczekać się nadchodzącego sezonu, w którym od samego początku będę pełnił funkcję pierwszego trenera Grot Budowlanych Łódź. Cieszę się na nowe wyzwania i jestem szczęśliwy, że mogę je realizować w klubie z mojego rodzinnego miasta, a będzie to dziewiąty sezon w Budowlanych — podkreśla Biernat.

Drużyna w przebudowie

Wyzwanie stojące przed trenerem Biernatem jest rzeczywiście duże – w zasadzie będzie musiał poukładać zespół od nowa. Z pierwszą drużyną pożegnało się aż siedem podstawowych zawodniczek, m.in. Ana Cleger, Paulina Damaske, Weronika Centka czy Zuzanna Górecka. Z tego powodu władze klubu sukcesywnie kontraktują nowe siatkarki. Już wcześniej do Budowlanych dołączyła Julia Kąkol, łódzkim kibicom znana bardziej pod swoim panieńskim nazwiskiem, czyli Twardowska. W rozegraniu zespół ma wzmocnić Ewelina Polak, która wraca do Łodzi po 4 latach przerwy, a to nie ostatnie ruchy transferowe, bo kolejne tygodnie przynoszą nam coraz nowsze wieści. Jedną z najważniejszych informacji dla kibiców jest znalezienie zastępstwa za Anę Cleger, która w zeszłym sezonie stanowiła o sile ataku łodzianek. W miejscu Kubanki zobaczymy Turczynkę, Melis Durul. Zawodniczka jest bardzo doświadczona — grała przecież w jednej z najlepszych lig świata. W swojej karierze dwukrotnie zdobyła też złoty medal Ligi Mistrzyń z Vakifbankiem Stambuł. Na środku z kolei będziemy mogli oglądać Judytę Gawlak, która w zeszłym sezonie występowała w Jokerze Świecie. Natomiast o przyjęcie i blok ma zadbać Aleksandra Kazała, która do Łodzi przenosi się z Bielska-Białej, gdzie występowała w tamtejszym BKS-ie.

Można zatem śmiało powiedzieć, że w kolejnym sezonie na parkietach Tauron Ligi będziemy oglądać całkowicie nową drużynę. Zmiany dotykają praktycznie każdej formacji — rozegrania, przyjęcia czy ataku. Jest jeszcze za wcześnie, żeby je oceniać i jasno stwierdzić, o co w kolejnym sezonie będą walczyć Budowlani. Miejmy jednak nadzieję, że jak zwykle — o medale.

Zobacz także


Polecane aktualności

Zajezdnia Chocianowice  -  fot. ŁÓDŹ.PL

Modernizacja zajezdni Chocianowice przyspiesza. Sprawdź, jak przebiegają prace [ZDJĘCIA]

red / ŁÓDŹ.PL

Prace na terenie 120-letniej zajezdni Chocianowice prowadzone są rzez firmę Budimex na obszarze... więcej

Kazimierz Górski  -  fot. ŁÓDŹ.PL

Mural z wizerunkiem Kazimierza Górskiego odsłonięty w Szkole Mistrzostwa Sportowego [ZDJĘCIA]

red / ŁÓDŹ.PL

Podczas rozpoczęcia roku szkolnego 2022/2023 w Szkole Mistrzostwa Sportowego im. Kazimierza... więcej

ŁKS Łódź odpadł z Pucharu Polski -  fot. ŁKS

ŁKS Łódź odpada z Pucharu Polski po emocjonującym meczu ze Stalą Mielec

JB / ŁÓDŹ.PL

Mogłoby się wydawać, że starcie drużyny z Ekstraklasy z pierwszoligowcem nie będzie obfitowało w... więcej

Początek roku -  fot. Envato Elements

Powrót do szkoły - jak go przetrwać? Poradnik dla dzieci i rodziców

a.pe / ŁÓDŹ.PL

W czwartek, 1 września zaczyna się nowy rok szkolny. Przedstawiamy kilka wskazówek, które pomogą... więcej

Weekend w Łodzi -  fot. mat. pras.

Co robić w weekend w Łodzi? Najciekawsze wydarzenia w mieście [PRZEWODNIK]

red / ŁÓDŹ.PL

Spotkania ze sławami polskiej fantastyki, koncert Krystiana Ochmana, hity kinowe na Polówce - w... więcej

Kontakt