Trzęsienie ziemi w ŁKS! Siatkarki z nowym trenerem i zawodniczkami

Skompletowanie sztabu szkoleniowego na nowy sezon było dla siatkarskiego ŁKS poważnym wyzwaniem. Przypomnijmy, że dotychczasowy trener Michał Cichy zmarł tragicznie tuż po zakończeniu poprzednich rozgrywek, w których razem ze swoim zespołem zdobył brązowy medal. Oczywistym stało się więc, że władze klubu rozpoczną poszukiwania. Zakończyły się one wyjątkowym sukcesem, bowiem w bój o kolejne medale Łódzkie Wiewióry poprowadzi wyjątkowo doświadczony szkoleniowiec – Alessandro Chiappini. Wspierać go będzie zupełnie nowy sztab.

Siatkarki będą miały nie tylko nowego trenera -  fot. ŁKS
Siatkarki będą miały nie tylko nowego trenera , fot. ŁKS

Nowy trener jest już dobrze znany polskim kibicom siatkówki. Do tej pory prowadził takie drużyny jak nieistniejący już Atom Trefl Sopot czy ostatnio – Legionovię Legionowo. Z tym pierwszym zespołem odnosił sukcesy 10 lat temu – wywalczył wtedy srebrny i złoty medal Mistrzostw Polski. Z kolei legionowianki pod wodzą Włocha okazały się sensacją kilku ostatnich sezonów. Po latach utrzymywania się w dolnej części tabeli mocno włączyły się w walkę o ligowe medale i były wyjątkowo groźne, nawet dla najlepszych drużyn.

Włoski szkoleniowiec ma również doświadczenie międzynarodowe. Prowadził m.in. kobiece reprezentacje Turcji (z którą zdobył srebrny i brązowy medal Ligii Europejskiej) oraz Słowenii. Pracował także we Włoszech – był selekcjonerem obecnych mistrzyń Włoch, czyli Imoco Volley Conegliano.

Wietrzenie szatni

Jednak pierwszy trener to nie jedyna zmiana, do jakiej doszło na ławce trenerskiej siatkarskiego ŁKS. Zmienia się również sztab, który ma wspierać Włocha w walce o najwyższe cele. Z klubem po latach rozstał się m.in. asystent trenera, Bartłomiej Bartodziejski. To duże zaskoczenie, bo Bartodziejski pracował dotychczas ze wszystkimi trenerami Łódzkich Wiewiór, w tym z Michałem Maskiem, Giuseppe Cuccarinim czy Michałem Cichym. W nowym sezonie w szatni zabraknie też trenera przygotowania motorycznego, Tomasz Nagórka, i statystyka – Marcina Nowaka. Kto ich zastąpi? Statystykami będzie zajmował się Kamil Kwieciński, który pracował m.in. dla PTPS Piła, MKS Kalisz czy dla niemieckiego SWD Powervolleys Düren. Przygotowaniem fizycznym łodzianek zajmie się natomiast Michele Patoia. To włoski trener, który pracował np. z reprezentacją Słowenii.

Nowi trenerzy, stara drużyna

Najwyraźniej ŁKS w tym sezonie stawia na inne podejście do treningów, bo o ile w szatni trenerskiej nastąpiło wielkie wietrzenie, to nie zmieni się trzon drużyny. W składzie zostaje m.in. wicemistrzyni olimpijska z Brazylii – Roberta Ratzke, a także objawienie ostatniego roku Tauron Ligi, czyli Włoszka Valentina Diouf. Ta ostatnia zawodniczka dołączyła do drużyny z al. Unii Lubelskiej w drugiej części rozgrywek i od razu wyraźnie zaznaczyła swoje miejsce na parkiecie. Mimo krótkiego czasu spędzonego w Polsce odebrała aż siedem statuetek MVP i stała się jedną z najczęściej nagradzanych siatkarek w całej ekstraklasie. Nieoficjalnie wiadomo, że w Łodzi ma też zostać reprezentantka Polski – Klaudia Alagierka.

Zobacz także


Polecane aktualności

Drugi tunel KDP pojedzie pod Łodzią Kaliską i Retkinią -  mat. pras.

Drugi tunel średnicowy pod Łodzią. KDP pojedzie pod dworcem Łódź Kaliska i Retkinią [MAPA]

mat.pras. / ŁÓDŹ.PL

Prace przy tunelu Kolei Dużych Prędkości w Łodzi wchodzą w kolejną fazę – spółka CPK złożyła wniosek... więcej

Fern w OFF Piotrkowska -  mat. prasowe

Wielkie zmiany w OFF Piotrkowska. Nowy budynek Fern, a obok... szpilkostrada [WIZUALIZACJE]

Piotr Jach / ŁÓDŹ.PL

Rewolucyjne zmiany czekają OFF Piotrkowska Center, jedno z najbardziej rozpoznawalnych i najchętniej... więcej

Zlot food trucków przy Skorupki -  fot. Paweł Łacheta

Zlot food trucków w hali MOSiR Łódź. Jedzenie, dmuchańce i postacie z Psiego Patrolu

Katarzyna Sławińska / ŁÓDŹ.PL

W zbliżający się weekend hala sportowa MOSiR (ul. Skorupki 21) zapełni się food truckami z całej... więcej

Zmiany w kursowaniu MPK Łódź 15 sierpnia -  fot. ŁÓDŹ.PL

Zmiany w kursowaniu MPK Łódź w Święto Wojska Polskiego. Które linie pojadą objazdami?

TAnd / ŁÓDŹ.PL

W poniedziałek, 15 sierpnia, z uwagi na obchodzone święta, niektóre linie MPK Łódź pojadą objazdami. więcej

Student Depot II -  fot. mat. pras.

Prywatny akademik powstaje przy Wróblewskiego. Ponad 400 miejsc dla studentów [WIZUALIZACJE]

(pj) / ŁÓDŹ.PL

Przy ul. Wróblewskiego 21, a więc w bezpośrednim sąsiedztwie osiedla akademickiego oraz kampusu... więcej

Kontakt