Urodziny Łodzi na Piotrkowskiej. Zobacz listę bezpłatnych atrakcji [MAPA]

W ostatni weekend lipca (28–31.07) Łódź będzie hucznie świętować swoje 599. urodziny. Sercem obchodów stanie się ul. Piotrkowska, na której zaplanowano dla łodzian mnóstwo bezpłatnych atrakcji.

Urodziny Łodzi na Piotrkowskiej. Zobacz listę bezpłatnych atrakcji -  fot. ŁÓDŹ.PL
Masa bezpłatnych atrakcji na Piotrkowskiej , fot. ŁÓDŹ.PL

Urodzinowe świętowanie rozpocznie się już w czwartek (28 lipca) od ulicznego pokazu mody. O godz. 18:00, przy wejściu do OFF Piotrkowska, pojawią się modelki w najnowszej kolekcji topowej łódzkiej projektantki.

W piątek (29 lipca) w godz. 17:00–21:00 w Pasażu Róży zorganizowany zostanie Targ Rzeczy Wszelakich, czyli wydarzenie dla miłośników sztuki, rękodzieła, roślinności, staroci, mebli, niecodziennych ubrań i innych dodatków. Oprócz wystawców w najpiękniejszym łódzkim podwórku pojawi się też mała strefa gastro.

Parada Wolności w rytmie techno

W sobotę (30 lipca) ul. Piotrkowską przejdzie Parada Wolności. Ta kultowa impreza techno wraca po 20 latach właśnie z okazji urodzin miasta. Na ponad dziesięciu platformach wystąpią artyści z całej Polski, a główną gwiazdą będzie ikona sceny elektronicznej, niemiecki DJ – Boys Noize. Podczas parady przemówi także Dr. Motte, czyli założyciel słynnej Love Parade w Berlinie.

Niedziela pełna wydarzeń z okazji Urodzin Łodzi

Najważniejszym dniem obchodów Urodzin Łodzi będzie niedziela (31 lipca). To wtedy na całej ul. Piotrkowskiej pojawi się mnóstwo bezpłatnych atrakcji (mapa poniżej). W Pasażu Róży o godz. 12:00 najmłodsi będą mogli obejrzeć spektakl „Balonowe Podróże” w ramach cyklu Baśniowa Piotrkowska. Obok ul. Rewolucji i ul. Jaracza powstanie Strefa Dmuchańców, a w niej: Zjeżdżalnia Smoczyca, Potwory i Spółka oraz Imperium Arena. Na odcinku między ul. Jaracza i ul. Narutowicza zorganizowana zostanie strefa animacji i zabaw, ale nie tylko dla dzieci. Urodzinową niedzielę będą umilać łodzianom uliczni artyści: szczudlarze, żonglerzy, akrobaci, mimowie i baloniarze, których będzie można spotkać między ul. Narutowicza i ul. Traugutta. Obok powstanie strefa tańca i muzyki (a w niej koncerty instrumentalne, swing, latino, blues i taneczne animacje), a także strefa testowania instrumentów! Między ul. Tuwima, a ul. Nawrot będzie można wziąć udział w artystycznym jarmarku Rękodzielnia na Pietrynie, jak również w warsztatach kulinarnych. Na miłośników sportu moc atrakcji będzie czekać między ul. Nawrot a al. Piłsudskiego – warsztaty dryblingów piłkarskich, konkursy z nagrodami, pokazy freestyle football oraz rozgrywki w arenie Street Soccer „Panna”. 

Festiwal Śniadań na Piotrkowskiej

W niedzielę (31 lipca) na ul. Piotrkowskiej zorganizowany zostanie także Festiwal Śniadań, w którym weźmie udział ponad 20 lokali. Każde danie, przygotowane specjalnie na ten dzień, będzie kosztowało 25 zł. Dobra wiadomość – wiele miejsc ma serwować śniadania przez cały dzień. Do wyboru będą m.in. pizze śniadaniowe, czekoladowe sushi rolls, jajecznica z kurkami i boczkiem na gofrze czy baranie kiełbaski z jajkiem poche.

Zobacz także


Polecane aktualności

Martwa ryba -  fot. ENVATO ELEMENTS

Śnięte ryby nie tylko w Odrze, ale też w Nerze! Woda z łódzkiej rzeki trafiła do badania

red / ŁÓDŹ.PL

Problem zanieczyszczonej wody i śniętych ryb występuje nie tylko w Odrze. Również do przepływającego... więcej

Zbigniew Boniek w pałacu Poznańskiego w Łodzi -  fot. Radosław Jóźwiak

Zbigniew Boniek honorowym obywatelem Łodzi. To legenda Widzewa! [ZDJĘCIA]

red / ŁÓDŹ.PL

Legendarny piłkarz Widzewa i reprezentacji Polski Zbigniew Boniek odebrał w piątek (12 sierpnia)... więcej

Dzbany Łódź -  fot. playarena.pl

Dzbany Łódź. Mistrzowie Polski szukają sponsorów wyjazdu na Ligę Mistrzów

red / ŁÓDŹ.PL

Łódzka drużyna została w lipcu najlepszym w kraju zespołem w piłce nożnej 6-osobowej. Dla Dzbanów to... więcej

Kraina Serów w Manufakturze -  fot. Radosław Jóźwiak

Kraina Serów w Manufakturze. To królestwo rarytasów z Francji, Holandii i Hiszpanii

Konrad Wojtczak / ŁÓDŹ.PL

Jest takie miejsce w Manufakturze, w którym kilogram najdroższego sera kosztuje prawie 300 zł.... więcej

Vogue poleca Łódź -  fot. mat. pras / ŁÓDŹ.PL

"Vogue" poleca Łódź. Co zobaczyć i gdzie zjeść według prestiżowego magazynu? [ZDJĘCIA]

Dorota Szczepańska / ŁÓDŹ.PL

„Vogue” to najbardziej prestiżowy magazyn modowy na świecie. W wakacyjnym dodatku podróżniczym... więcej

Kontakt