Urodziny Łodzi. Spacery, warsztaty i wydarzenia specjalne [PRZEWODNIK]

W urodzinowy weekend na łodzian czeka ponad 100 trakcji. O koncertach i wydarzeniach na ul. Piotrkowskiej już pisaliśmy, pora na inne imprezy: wycieczki, pikniki, warsztaty i wydarzenia specjalne.

Świętowanie i zwiedzanie  -  fot. Łacheta
Spacery, warsztaty, pikniki i wydarzenia specjalne – ponad 100 atrakcji czeka na łodzian w urodzinowy weekend w Łodzi , fot. Łacheta

Warsztaty

Program urodzinowych wydarzeń przygotowało wiele instytucji kultury. Ciekawą ofertę, w tym warsztaty oraz specjalną przestrzeń dla dzieci, ma EC1, które w ten weekend można zwiedzić za złotówkę. Za 2 zł wejdziemy natomiast do Miejskiej Galerii Sztuki. 

Warsztaty, oprowadzania i inne aktywności zaplanowano m.in. w willi Kindermanna, Muzeum Kinematografii, Muzeum Miasta Łodzi, Centralnym Muzeum Włókiennictwa, Miejskiej Strefie Kultury, Teatrze Powszechnym, we wszystkich oddziałach Muzeum Tradycji Niepodległościowych, a także w Muzeum Archeologicznym i Etnograficznym oraz Muzeum Sztuki i pałacu Herbsta.

Urodziny na sportowo

Nie zabraknie też atrakcji sportowych. Na stadionie przy al. Unii Lubelskiej odbędzie się specjalny urodzinowy mecz ŁKS Łódź – Skra Częstochowa, poprzedzony otwartym piknikiem także dla osób, które nie posiadają biletów. 

W programie urodzin znalazła się też ceremonia zamknięcia trwających w Łodzi od 17 lipca Europejskich Igrzysk Akademickich 2022. Do urodzin przygotowane są również łódzkie kąpieliska – w aquaparku „Fala” czekać będą wodne animacje (a dodatkowo, 29 lipca, bilety promocyjne), a na pływalni przy ul. Sobolowej –„party wodne” (29 lipca).

„Świętowanie przez zwiedzanie"

W urodzinowej odsłonie zaprezentuje się też Orientarium. Posiadacze biletów będą mogli brać udział w specjalnych oprowadzaniach i warsztatach dla dzieci. Na pikniki z animacjami udać się będzie można do parku Źródliska oraz do Biblioteki Tuvim.   

Formuła „świętowania przez zwiedzanie” powraca po 2 latach przerwy. Łodzianie będą mogli zwiedzić obiekty na co dzień niedostępne do zwiedzania, m.in. lotnisko, Grupową Oczyszczalnię Ścieków, zajezdnię MPK przy ul. Limanowskiego, Łódzką Sortownię Odpadów Komunalnych, kulisy Teatru Muzycznego, kampus Politechniki Łódzkiej, stadion Widzewa, Urząd Miasta Łodzi oraz Fabrykę Aktywności Miejskiej. 

W programie są też spacery, podczas których łodzianie wędrować będą szlakiem najpiękniejszych łódzkich podwórek i murali, śladami Łodzi wielokulturowej i filmowej oraz „nurtem” niewidocznej rzeki Łódki. Będzie można spacerować także tropami znanych kobiet i łódzkich artystów, rewitalizowaną ul. Włókienniczą oraz innymi odnawianymi przestrzeniami, np. Księżym Młynem.  

Więcej informacji na stronie 599. Urodzin Łodzi.

Zobacz także


Polecane aktualności

Dynamo KIjów vs Benfica  -  fot. LODZ.PL

Benfica nie dała szans Dynamu Kijów. Porażka Ukraińców w Łodzi

PB / ŁÓDŹ.PL

W ostatniej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów Benfica pokonała 2:0 Dynamo Kijów na stadionie ŁKS... więcej

Park nad Jasieniem -  fot. LODZ.PL

Kto zanieczyścił Jasień? Służby szukają osób, które zrzuciły ścieki

red / ŁÓDŹ.PL

Miejskie służby szukają osób, które zrzuciły do jednej z łódzkich rzek ropopochodne substancje. więcej

Nielegalny kemping w parku Julianowskim -  Fot. FB/Społeczny Komitet Ochrony Julianowa

Nielegalny kemping w parku Julianowskim. Drogo kosztował turystów

(pj) / ŁÓDŹ.PL

Spacerowicze przecierali oczy ze zdumienia, widząc turystyczną przyczepę kempingową i obozowisko... więcej

Kluczowa dla rozwoju włókiennictwa okazała się ustawa -  fot. Archiwum

Gawędy łódzkie. Skąd się wziął fenomen włókienniczej Łodzi? Pomogły przepisy

agr / ŁÓDŹ.PL

Łódź niezmiennie kojarzy się z przemysłem włókienniczym, ale nie wszyscy wiedzą, dlaczego tak mocny... więcej

Działka przy Piotrkowskiej 58 jest na sprzedaż -  fot. LODZ.PL

Dziura przy Piotrkowskiej 58 przestanie straszyć? PGE sprzedaje działkę

red / ŁÓDŹ.PL

W miejscu dawnej kamienicy przy Piotrkowskiej 58 od dawna zieje dziura. Mimo obietnic PGE... więcej

Kontakt