Widzew i ŁKS zbroją się przed sezonem. Jak wyglądają działania transferowe?

Gdzie są transfery – to chyba najczęściej powtarzane hasło po obu stronach łódzkiego sportowego świata. Powoli na to pytanie zaczynamy dostawać odpowiedzi. ŁKS zaczął od zmian w marketingu i pionie sportowym, Widzew po hurtowym odprawieniu zawodników znów zaczyna zatrudniać.

Mateusz Żyro -  fot. Marcin Bryja
Mateusz Żyro - nowy nabytek Widzewa , fot. Marcin Bryja

Po fatalnym sezonie w wykonaniu ŁKS wiadomo było, że w klubie muszą nastąpić duże zmiany. Kibice głośno domagali się wyjaśnień, ogłoszenia planu naprawczego i większej transparentności w przyszłych działaniach. 

Właśnie od tej przejrzystości i zmiany wizerunku klubu zaczął ŁKS. Do działu marketingu dołączyli Jakub Olkiewicz i Kamil Haładaj, obaj dobrze znani w światku piłkarskim. Dla obserwujących działania internetowe drużyny z al. Unii zmiana komunikacji była wręcz natychmiastowa. Zorganizowano program na żywo, w którym Tomasz Salski i Olkiewicz odpowiadali na pytania kibiców dotyczące przyszłości klubu. Wiatr odnowy dotarł również do pionu sportowego. Na stanowisku dyrektora sportowego Krzysztofa Przytułę zastąpił Janusz Dziedzic. W wyżej wymienionym programie szef ŁKS-u wspominał, że nowa miotła już działa i ruch piłkarzy odbywa się w obu kierunkach, jednak konkrety będą podawane dopiero w momencie dopięcia wszystkiego na ostatni guzik. W mediach pojawiają się informacje o odejściu Macieja Wolskie do Stali Mielec i sprowadzeniu Jaki Kolenca oraz Dawida Korta. Bliski finalizacji jest powrót Kazimierza Moskala na ławkę trenerską. Wyjaśniona została też przyszłość Marcina Pogorzały, który ma wrócić na stanowisko asystenta.

Jak zwalniali, to będą zatrudniać

Władze Widzewa budowanie ekstraklasowej drużyny rozpoczęły od zwolnień. W pierwszym rzucie poinformowano o odejściu pięciu piłkarzy. Mateusz Michalski, Daniel Tanżyna, Przemysław Kita, Patryk Mucha i Tomasz Dejewski będą kontynuowali piłkarską przygodę poza Łodzią. Wielu kibiców zaskoczyło odejście Krystiana Nowaka. Środkowy obrońca jesienią był podporą zespołu, jednak wiosną mocno obniżył loty i nie otrzymał propozycji przedłużenia umowy. Po tym wydarzeniu nastała medialna cisza. Kibice przy każdej okazji dopominali się informacji o nowych zawodnikach, w mediach przewijały się plotki, ale konkretów brakowało. 

Aż w końcu prezes Mateusz Drożdż za pomocą mema ogłosił start ofensywy transferowej i wyznaczył tor jej komunikacji. W mediach społecznościowych zaczęły pojawiać się rebusy, których rozwiązaniem były nazwiska kolejnych graczy, którzy dołączają do klubu.  W ten sposób zostało ogłoszone przyjście Mateusza Żyro, i przedłużenie umowy z Dominikiem Kunem. Najprawdopodobniej w najbliższym czasie ogłoszone zostanie przyjście Juljana Shuhu. W Widzewie potrzeby są duże: stworzenie od nowa linii obrony, wzmocnienie wahadeł i sprowadzenie bramkostrzelnego napastnika. Zatem w kolejnych dniach możemy spodziewać się nowych łamigłówek.

Zobacz także


Polecane aktualności

Cztery nowe parki leśne w Łodzi. Łącznie zajmą aż 22 hektary. Gdzie powstaną?

Cztery nowe parki leśne w Łodzi. Łącznie zajmą aż 22 hektary. Gdzie powstaną?

red / ŁÓDŹ.PL

W środę, na sesji Rady Miejskiej w Łodzi oficjalnie przybędą nam ponad 22 ha parków, które powiększą... więcej

W Porcie Łódź otwarto miasteczko rowerowe dla dzieci -  fot. mat. pras.

Port Łódź z nową bezpłatną atrakcją dla dzieci! Miasteczko rowerowe już otwarte

Katarzyna Sławińska / ŁÓDŹ.PL

Ma 900 mkw. i pozwala młodym cyklistom na naukę zasad ruchu drogowego w bezpiecznym otoczeniu. Mowa... więcej

Decydujące mecze Orła Łódź. Czy awansują do fazy play-off? -  fot. Orzeł Łódź

Decydujące mecze żużlowców Orła Łódź. Czy awansują do fazy play-off?

MD / ŁÓDŹ.PL

Ogromne znaczenie będzie miało nadchodzące spotkanie zawodników H. Skrzydlewska Orzeł z Aforti Start... więcej

500 opasek bezpieczeństwa trafi do łódzkich seniorów. Rozpoczyna się nabór chętnych -  fot. Envato Elements

500 opasek bezpieczeństwa trafi do seniorów z Łodzi. Rozpoczyna się nabór chętnych

OHO / ŁÓDŹ.PL

500 łódzkich seniorów będzie mogło skorzystać z opasek bezpieczeństwa. Urządzenie na rękę jest... więcej

Dofinansowanie produkcji filmowych. Drugi nabór do Łódzkiego Funduszu Filmowego -  fot. Sweat Lava Film

Łódzki Fundusz Filmowy 2022. Trwa drugi nabór na dofinansowanie produkcji filmowych

red / ŁÓDŹ.PL

EC1 Łódź-Miasto Kultury ogłasza drugi nabór do tegorocznej edycji Łódzkiego Funduszu Filmowego, z... więcej

Kontakt