Widzew Łódź awansował do Ekstraklasy. Jakie zmiany czekają teraz klub?

Na posezonowej konferencji prasowej większościowy udziałowiec Widzewa Tomasz Stamirowski ogłosił, że etap reaktywacji uznaje za zamknięty. Po ośmiu latach RTS wrócił do Ekstraklasy i teraz priorytetem jest budowanie mistrzowskiej drużyny. Kibice już czekają na mecz pierwszej kolejki z Pogonią Szczecin, choć w głowach wciąż rezonuje nierówny sezon 2021/2022.

Widzew Łódź -  fot. Marcin Bryja
Po trudnym sezonie Widzew Łódź awansował do Ekstraklasy , fot. Marcin Bryja

Przed startem rozgrywek Widzew przeszedł prawdziwą rewolucję. Większościowy pakiet udziałów trafił w ręce Tomasza Stamirowskiego, który postanowił poukładać klub na nowo. Funkcję prezesa zajął Mateusz Dróżdż, zaś nowym trenerem został Janusz Niedźwiedź. Początkowe zapowiedzi były mocno wyważone. Nowi sternicy chcieli poukładać klub, który po częstych zmianach prezesów był w sporym organizacyjnym nieładzie. Drużyna również miała być projektem bardziej na przyszłość i celem, jaki został postawiony, był awans do strefy barażowej. Jednak już pierwsze kolejki pokazały, że Widzew stać na znacznie więcej. Łódzka drużyna zadomowiła się w czubie tabeli i mimo słabej końcówki jesieni ze sporym zapasem nad trzecim miejscem czekała na rundę rewanżową.

Słaba wiosna 

Patrząc tylko na wyniki meczów sparingowych, ciężko było przewidywać, że wiosenne granie będzie dla RTS aż tak trudne. Przypomnijmy, że Widzew potrafił zremisować z solidną drużyną z Bundesligi – Unionem Berlin. Wiele wskazuje na to, że momentem załamania był obóz przygotowawczy w Turcji. Dopiero po czasie prezes Dróżdż przyznał, że wielu zawodników zaraziło się COVID-19 i miało to znaczny wpływ na stan przygotowań. Pojawiły się głosy, że podczas startu rozgrywek tylko nieliczni byli dobrze przygotowani pod kątem fizycznym do trudów grania. To wszystko trzeba było nadrabiać między kolejnymi mikrocyklami. Wyniki były słabe, a Arka Gdynia i Korona Kielce deptały po piętach. Był nawet moment, że Widzew wypadł z dwójki premiowanej bezpośrednim awansem. Końcówka sezonu była zatem mocno stresogenna dla kibiców i całego klubu. W tej korespondencyjnej grze nerwów, jaka wywiązała się między Widzewem a Arką, górą byli łodzianie. Przez kilka ostatnich kolejek jedni i drudzy się potykali i żadna z drużyn nie potrafiła wykorzystać straty punktów przez rywali. W ostatnim meczu sezonu drużyna Niedźwiedzia awans miała w swoich rękach i go nie wypuściła. Zwycięstwo z Podbeskidziem Bielsko-Biała pozwoliło cieszyć się z upragnionej Ekstraklasy. 

Co dalej

Okres reaktywacji zakończony, klub wraca na salony. Teraz trzeba go przygotować, żeby został tam jak najdłużej. Kilku zawodników już pożegnało się z zespołem. Najbardziej zaskakujące było odejście Krystiana Nowaka, który przez dużą część sezonu był ważną postacią na boisku. Wciąż ważą się losy Dominika Kuna, który negocjuje kontrakt. Niepewna jest przyszłość Juliusza Letniowskiego. Wciąż trwają rozmowy z Lechem Poznań, z którego jest wypożyczony. Wiadomo jednak to, że nowy pion sportowy w osobach Tomasza Wichniarka i Macieja Szymańskiego już działa, aby personalnie drużyna była gotowa jak najszybciej. 

Zobacz także


Polecane aktualności

Cztery nowe parki leśne w Łodzi. Łącznie zajmą aż 22 hektary. Gdzie powstaną?

Cztery nowe parki leśne w Łodzi. Łącznie zajmą aż 22 hektary. Gdzie powstaną?

red / ŁÓDŹ.PL

W środę, na sesji Rady Miejskiej w Łodzi oficjalnie przybędą nam ponad 22 ha parków, które powiększą... więcej

W Porcie Łódź otwarto miasteczko rowerowe dla dzieci -  fot. mat. pras.

Port Łódź z nową bezpłatną atrakcją dla dzieci! Miasteczko rowerowe już otwarte

Katarzyna Sławińska / ŁÓDŹ.PL

Ma 900 mkw. i pozwala młodym cyklistom na naukę zasad ruchu drogowego w bezpiecznym otoczeniu. Mowa... więcej

Decydujące mecze Orła Łódź. Czy awansują do fazy play-off? -  fot. Orzeł Łódź

Decydujące mecze żużlowców Orła Łódź. Czy awansują do fazy play-off?

MD / ŁÓDŹ.PL

Ogromne znaczenie będzie miało nadchodzące spotkanie zawodników H. Skrzydlewska Orzeł z Aforti Start... więcej

500 opasek bezpieczeństwa trafi do łódzkich seniorów. Rozpoczyna się nabór chętnych -  fot. Envato Elements

500 opasek bezpieczeństwa trafi do seniorów z Łodzi. Rozpoczyna się nabór chętnych

OHO / ŁÓDŹ.PL

500 łódzkich seniorów będzie mogło skorzystać z opasek bezpieczeństwa. Urządzenie na rękę jest... więcej

Dofinansowanie produkcji filmowych. Drugi nabór do Łódzkiego Funduszu Filmowego -  fot. Sweat Lava Film

Łódzki Fundusz Filmowy 2022. Trwa drugi nabór na dofinansowanie produkcji filmowych

red / ŁÓDŹ.PL

EC1 Łódź-Miasto Kultury ogłasza drugi nabór do tegorocznej edycji Łódzkiego Funduszu Filmowego, z... więcej

Kontakt