Więcej autobusów MPK Łódź do Arturówka i Łagiewnik od maja. Są też nowe przystanki

Więcej autobusów MPK Łódź do Łagiewnik i Arturówka, nowe przystanki dla pasażerów oraz powrót autobusów na ul. Podchorążych.

Nowe połączenia w MPK Łódź -  fot. ŁÓDŹ.PL
Majowe zmiany w komunikacji miejskiej , fot. ŁÓDŹ.PL

Więcej autobusów MPK Łódź w zielone tereny Łodzi

Z początkiem maja zwiększona zostanie ilość kursów w dni wolne do Arturówka. Linia 85 kursować będzie od 1 maja w soboty, niedzielę i święta co 20 minut, aby zapewnić łatwy dojazd w zielone części Łodzi. Ponadto w weekendy i święta linia 51 obsługiwana będzie przegubowymi autobusami, aby dla wszystkich zmierzających do Łagiewnik wystarczyło miejsca.

Nowe przystanki przy Bulwarach Północnych

Na Bałutach powstaną dwie nowe pary przystanków, aby ułatwić mieszkańcom dostęp do komunikacji miejskiej. Przystanki Źródłowa – Bulwary nad Łódką powstaną w okolicach przejścia dla pieszych przez ul. Źródłową łączącego park Helenów z bulwarami prowadzącymi do parku Ocalałych. Przystanki nie tylko skrócą dojście do rekreacyjnych części Łodzi, ale również ułatwią dostęp do Centrum Dialogu do którego teraz trudniej dotrzeć z racji przebudowy ul. Wojska Polskiego. 

Przebudowa bałuckiej arterii powoduje również, że mieszkańcy muszę korzystać z przesiadek, aby to ułatwić nowa para przystanków powstanie również na ul. Boya-Żeleńskiego przy Spornej. Skróci się tym samym również czas dojścia do przystanku dla części mieszkańców osiedla.

Z przystanków Źródłowa – Bulwary nad Łódką skorzystają autobusy linii 85, a z przystanków na Boya-Żeleńskiego autobusy linii 64, Z6 i N6. 

Otwarcie ul. Podchorążych

1 maja na swoją trasę wrócą autobusy linii 97A i 97B, które ponownie pojadą ul. Podchorążych. Zatrzymają się na przystankach na ul. Podchorążych przy Napoleońskiej, Łuczniczej, Molla, posesji 121 oraz ul. Szczecińskiej. 

Linia 97A DW. ŁÓDŹ KALISKA - Karolewska, Włókniarzy, Legionów, Konstantynowska, Krakowska, Biegunowa, Spadochroniarzy, Fizylierów, Podchorążych, Szczecińska, Słowiańska, Konstantynowska, Pabianicka, Wierzbińska, 1 Maja, Daszyńskiego - TARGOWY RYNEK (ALEKSANDRÓW)

Linia 97B DW. ŁÓDŹ KALISKA - Karolewska, Włókniarzy, Legionów, Konstantynowska, Krakowska, Biegunowa, Spadochroniarzy, Fizylierów, Podchorążych, Szczecińska, Zgierska, Niesięcin – NIESIĘCIN

Nowy układ przystanków na dworcu Fabrycznym

Z początkiem maja zmieni się układ przystanków autobusowych na al. Rodziny Poznańskich, aby ułatwić obsługę pasażerów i uporządkować obsługę.  

Na jezdni północnej al. Rodziny Poznańskich pierwszy przystanek od strony ul. Polskiej Organizacji Wojskowej służyć będzie dla wszystkich linii jak przystanek dla wsiadających. Będzie to przystanek podwójny. W jednym miejscu skorzystamy  z autobusów linii 51, 61, 80, 85, Z1 oraz 57 i 96 przejeżdżających przez dworzec. 

Kolejne przystanki na północnej jezdni będą służyły jako postojowe dla autobusów odbywających przerwę. Natomiast ostatni bliżej al. Rodziny Scheiblerów będzie służył pasażerom wysiadającym z autobusów kończących trasę na dworcu. 

Na jezdni południowej al. Rodziny Poznańskich pierwszy przystanek od strony  al. Rodziny Scheiblerów służyć będzie jako wsiadający dla wszystkich. Odjadą  z niego linie 53, 58 i 77. Będzie to przystanek podwójny. 

Przystanki po środku w rejonie przejścia dla pieszych do ul. Knychalskiego posłużą jako postojowe bez usługi pasażerów. Natomiast przystanek najbliżej ul. Polskiej Organizacji Wojskowej, służyć będzie osobom wysiadającym.

Zobacz także


Polecane aktualności

Ramen Shop -  fot. Ramen Shop

Ramen Shop przy Piotrkowskiej 217. To nowy foodtruck ekipy Sushi Kushi

KS / ŁÓDŹ.PL

Zaglądając do strefy Piotrkowska 217 zobaczymy nowy foodtruck z ramenami. Zagościł tam na sezon... więcej

ŁKS Łódź -  fot. Radosław Jóźwiak

GKS Katowice kontra ŁKS Łódź. Zagrać o szacunek do samych siebie

JB / ŁÓDŹ.PL

W niedzielę (22 maja) ŁKS Łódź rozegra swój ostatni mecz w rundzie zasadniczej Fortuna 1. Ligi.... więcej

Najstarszy sklep z farbami -  fot. Radosław Jóźwiak

Najstarszy w Łodzi sklep z farbami. Pan Kazimierz prowadzi go od 50 lat

red / ŁÓDŹ.PL

Pan Kazimierz od ponad 50 lat prowadzi sklep z farbami i artykułami malarskimi. Sklep odziedziczył... więcej

IV liceum ogólnokształcące w Łodzi -  fot. Wikipedia

Łodzianizmy. Kto do „Czwórki” chodzi, ten po angielsku szprecha…

agr / ŁÓDŹ.PL

Kiedyś żeńskie liceum, aktualnie placówka koedukacyjna cieszącą się dużym uznaniem. Historia... więcej

Schronisko w Łodzi -  fot. Schronisko w Łodzi

Schronisko w Łodzi. Czubaka, uosobienie radości, poszukuje domu na stałe

redSc / ŁÓDŹ.PL

Kiedy trafiła do schroniska, dostała na imię Czubaka, bo przez stan sierści jako żywo przypominała... więcej

Kontakt