Archiwum

czwartek, 22 lipca 2021

Złoty medal ME Anny Jachimek

Tomasz Lewandowski / Wydział Sportu

Łodzianka Anna Jachimek została Mistrzynią Europy w klasie Runabout GP4 Ladies skuterów wodnych. Tegoroczny cykl mistrzostw składał się z dwóch eliminacji - pierwszy odbył się na początku lipca w... więcej

środa, 21 lipca 2021

Potrójna Korona w rękach łodzianki

Aleksandra Bednarek, studentka Politechniki Łódzkiej przepłynęła kanał La Manche i tym samym, jako pierwsza Polka zdobyła Potrójną Koronę w pływaniu na wodach otwartych – Triple Crown of Open Water... więcej

poniedziałek, 19 lipca 2021

Orzeł pokonał wicelidera

W spotkaniu 12. kolejki eWinner 1. Ligi żużlowcy Orła Łódź pokonali na Moto Arenie wicelidera rozgrywek Cellfast Wilki Krosno 51:39. Dzięki tej wygranej podopieczni trenera Adama Skórnickiego... więcej

piątek, 16 lipca 2021

Kolejne sukcesy UKS Orientuś

Podczas rozgrywanych w Rudawach Janowickich Mistrzostw Polski w klasycznym i sztafetowym Biegu na Orientację, zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Orientuś zdobyli w sumie 8 medali, w tym aż 3... więcej

środa, 14 lipca 2021

Atomówki skończyły sezon

W Gdańsku został rozegrany ostatni Finałowy Turniej Mistrzostw Polski Kobiet w Rugby siedmioosobowym. Zawodniczki Venol Atomówki Łódź stanęły w nim na najniższym stopniu podium, a w klasyfikacji... więcej

Letnia Akademia Sportu w Łodzi

Monika Pawlak / UMŁ

Letnia Akademia Sportu, to 18 boisk przy szkołach otwartych dla uczniów ale także ich rodziców w czasie wakacji. Nie ma zapisów, nie ma grup, nie trzeba być uczniem danej szkoły, aby korzystać z... więcej

Łódź buduje stadion ŁKS

Trwa montaż dachu na trybunie i rozpoczynają się prace wykończeniowe w pomieszczeniach pod trybunami. więcej

wtorek, 13 lipca 2021

Elżbieta Nowak z nagrodą Fair Play

W Centrum Olimpijskim w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień Fair Play PKOl za rok 2019 i 2020. Wśród laureatów znalazła się Elżbieta Nowak, była koszykarka Łódzkiego Klubu... więcej

poniedziałek, 12 lipca 2021

Wielkie Święto Roweru Łódzkiego

W niedzielę 1 sierpnia w Parku im. księcia Józefa Poniatowskiego przygotowany będzie piknik dla dzieci, rodzin oraz wszystkich pasjonatów kolarstwa i zdrowego stylu życia. więcej

piątek, 9 lipca 2021

Alimenty to nie wstyd

Marcin Durasik / Wydział Sportu

Bieg, którego celem jest zwrócenie uwagi na problem, jakim jest unikanie przez rodziców obowiązku płacenia zasądzonych alimentów na dzieci. więcej

czwartek, 8 lipca 2021

W sobotę startuje wirtualny maraton w Stuttgarcie

BRGiWM

Stuttgart miasto partnerskie Łodzi zaprasza łódzkich biegaczy do udziału w 28 Biegu Stuttgartu. Łódź podczas biegu reprezentować będzie klub biegowy „Szakale Bałut”. więcej

wtorek, 6 lipca 2021

Przegrali z liderem

W 11. kolejce eWinner 1. Ligi Żużlowej łódzki Orzeł mierzył się na wyjeździe z ROW Rybnik. Gospodarze przystępowali do meczu z czwartej pozycji w tabeli, ale już w trakcie spotkania wskoczyli na fotel... więcej

poniedziałek, 5 lipca 2021

Liga Letnia CNBA rozpoczęta!

Informacja prasowa

Kolejny raz wystartowały rozgrywki Ligi Letniej CNBA na boisku zewnętrznym. Do rywalizacji przystąpiło 10 zespołów. więcej

Największy Otylia Swim Tour 2021 za nami

Blisko 250 dzieci wzięło udział w kolejnej edycji Otylia Swim Tour, która odbyła się w niedzielę w Łodzi. – Jesteśmy tu już piąty rok z rzędu, co oznacza, że Fundacja sprawdza w swoich działaniach, a... więcej

Tytuł został nad Bałtykiem

Zawodnicy Master Pharm Rugby Łódź nie zdołali odzyskać mistrzowskiego tytułu. W finale ekstraligi łodzianie przegrali w Sopocie z Ogniwem 15:19. więcej