100 lokali miejskich do wynajęcia od zaraz. Na sklep, restaurację lub inny własny biznes

100 miejskich lokali do wynajmu dla tych, którzy chcą otworzyć własny biznes. Wśród nich takie jak dwa ponad 100-metrowe w zrewitalizownej kamienicy przy ul. Tuwima 46. 

Wśród przeznaczonych do wynajmu lokali są dwa  ponad 100-metrowe w zrewitalizownej kamienicy przy ul. Tuwima 46.  -  fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ
Wśród przeznaczonych do wynajmu lokali są dwa ponad 100-metrowe w zrewitalizownej kamienicy przy ul. Tuwima 46.  , fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

Zarząd Lokali Miejskich ogłasza nowy konkurs na najem lokali użytkowych. W ofercie znajdziemy m.in. pomieszczenia w budynkach po rewitalizacji, ale i garaże czy stoiska w halach targowych.

Lokale mają od 11 do nawet 378 m kw. W zależności od lokalizacji, mogą być wykorzystane na biura, handel, usługi czy magazyny. Mamy oferty ze wszystkich rejonów miasta.

Cena najmu jest zróżnicowana ze względu na rejon w mieście (podział na strefy), a także rodzaj prowadzonej tam działalności. Stawki minimalne zaczynają się już od 4,64 zł za m kw. Ale pamiętajmy, to konkurs. Zaczynamy od stawek minimalnych, ale zawsze ktoś nas może przebić z ceną.

Wykaz lokali będzie dostępny od środy (27 maja) na stronie Zarządu Lokali Miejskich. Znajdziemy w nim m.in. adres nieruchomości, metraż lokalu, rodzaj działalności jaką możemy tam prowadzić, zakres remontu, a także minimalną stawkę czynszu w tym lokalu.

Oferty będzie można składać do 19 czerwca. Następnie zostaną one otwarte i ocenione przez komisję konkursową. Pod uwagę będą brane: wysokość zaoferowanej stawki czynszu, rodzaj proponowanej działalności, zakres planowanych prac remontowo-adaptacyjnych, propozycje zatrudnienia i stworzenia dodatkowych miejsc pracy oraz termin uruchomienia działalności

Przy ulicy Tuwima 46 do najmu przewidziane są dwa lokale użytkowe o powierzchni 115,78 m kw. i 142,52 m kw. Minimalne stawki czynszu (w zależności od tego, co ewentualny wynajmujący będzie chciał tu prowadzić) wynoszą od 5,80 zł za prowadzenie usług, po 30 zł za m kw. w przypadku utworzenia biura. Pomieszczenia mają stan deweloperski, czyli są do zaadaptowania przez samego przyszłego najemcę.

Co zachęca do wynajmu lokalu w budynku przy ul. Tuwima 46? Przeszklona ściana, odrestaurowana  elewacja i patio z siedmiometrowymi drzewami łączące kamienicę z zupełnie nowym budynkiem towarzyszącym przestrzeni EC1 Łódź – Miasto Kultury. Kompleks przyłączony został do instalacji centralnego ogrzewania. Na zewnątrz budynku urządzony został ogólnodostępny dziedziniec, na którym zasadzonych zostało sześć siedmiometrowych klonów. W nowo wybudowanej części powstanie zewnętrzny taras biblioteki o funkcji rekreacyjnej. Znajdą się tu: EC1, nowoczesna biblioteka publiczna oraz lokale usługowe na parterze od strony ul. Tuwima.

Wartość inwestycji to ponad 28 mln zł.

Powiązane pliki

Polecane aktualności

Na Lipowej bez lipy - pojawią się lipy

Tomasz Andrzejewski / ZIM

Rozpoczęła się przebudowa ul. Lipowej od Zielonej do Więckowskiego. To kolejna ulica na Polesiu,... więcej

Katarzyna Dyzio oraz Damian Raczkowski, podsumowują etap składania wniosków -  fot. UMŁ

Rzeźba Gerarta i troska o zieleń. Zakończył się etap składania wniosków w Łódzkim Budżecie Obywatelskim

Agnieszka Rutkowska / BRP

6 lipca zakończył się etap składania wniosków w VIII edycji Budżetu Obywatelskiego. Łodzianie... więcej

Wybory w Łodzi. Ważne terminy dla głosujących!

Wojciech Markiewicz / BKSiDŁ

Już w najbliższą niedzielę, 12 lipca, odbędzie się II tura głosowania w wyborach prezydenta RP.... więcej

 -  fot. Stefan Brajter / UMŁ

TUVIM – najpiękniejsza łódzka biblioteka

Arkadiusz Grzegorczyk / BKSiDŁ

W centrum Łodzi przy ul. Tuwima 46 powstała supernowoczesna biblioteka miejska z zielonym patio i... więcej

Katarzyna Dyzio, z-ca dyr. Biura do Spraw Partycypacji Społecznej UMŁ i Damian Raczkowski – przewodniczący komisji ds. budżetu obywatelskiego -  fot. Paweł Łacheta / UMŁ

Ostatni weekend na składanie projektów w budżecie obywatelskim

Agnieszka Rutkowska / BRP

Już tylko do poniedziałku można składać projekty w tegorocznej edycji Łódzkiego Budżetu... więcej

Kontakt